- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lipani - rekordní úlovky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NButchi - Profil | Út 9.8.2011 14:09:26
To je mi úplně jedno, ať tam třeba vyfotí berušku nebo svyho psa. Za ty kraviny s podměrečnými Po bych bral papíry.
Ryba se má pouštět šetrně a co nejdříve bez zbytečné manipulace, ne že někdo bude čekat s potočákem v ruce na pořádné světlo.
NJirka_K - Profil | Út 9.8.2011 14:07:05
NMates PB - Profil | Út 9.8.2011 14:06:11
NButchi - Profil | Út 9.8.2011 14:05:36
Takže ani omylem.
Já zastávám názor, že si svaz drží kormorány záměrně jako původce všeho zla.
NButchi - Profil | Út 9.8.2011 14:04:44
Dokázal bych si představit, že by se to vyvozovalo z podobných kritérií. Mám pocit, že ve zmiňovaném článku to bylo něco kolem těch 2 procent, musel bych to někde vyhrabat.. Opičky na břehu taky budou mít vliv, tzn jestli někdo dlachme 15cm potočáka kvůli fotce do ML, nebo ho jen sundá hned ve vodě.
Nicméně, proč se tedy může na P vodě ještě stále používat trojhák? Stejně všeci chytají na smáčky, tam by je jednohák bez protihrotu nezabil.
Nkakr - Profil | Út 9.8.2011 14:00:10
Mortalita je přímo úměrná velikosti ryb a způsobu použité nástrahy.
Je rozdíl lapnout 15cm pstoužka na 16ku háček bez protihrotu, nebo na Mepsku č.1 se třemi trojháky..
Ale obecně se udává něco mezi 2 - 5% úlovků.
NButchi - Profil | Út 9.8.2011 13:56:36
Kdyby svaz chtěl, udělá sbírku nebo vezme část peněz za povolenky a bude dávat myslivcům prachy za každého mrtvého kormoše.
Svým způsobem je to taky zarybňování.
NButchi - Profil | Út 9.8.2011 13:55:46
Já to právě myslel u nás.. Protože jsem zatím všude slyšel jen pojem "výtěžnost"..
Každopádně díky za info, je to poměrně dost velké procento.
Kleki Petra někde psal, že spočítali mortalitu ryb chycených v Yellowstone parku, která byla mnohem nižší.
NZN - Profil | Út 9.8.2011 13:54:16
ono je to tam trošku jinak, jak píšeš. Členů je pár, dělají prakticky na "svém", mají z toho nemalý zisk. Denní povolenka stojí 55 €, trofejní úsek 80 €, lidí se tam vystřídá během roku docela dost.
Je to velice lukrativní vedlejšák. V B.Bistrici si postavili dokonce svůj penzion, koupili nové teréní auto, atd. Mají svou líheň, soustavně dosazují, prasí ten revír čím dál tím víc, vydělávají taky čím dál tím víc a někde ty prachy investovat musí. Daně se platí všude.
Na úseku řeky ZZRS to šlo do řiti, ale poslední tři roky to jde pořád k lepšímu. Cena 70 €, 90% řeky chyť a pusť, díky velké úživnosti a velikosti řeky se to rychle lepší. Přitom ještě před těmi třemi lety to bylo s těmi úseky obráceně.
Takže žádná povinost jen tak ze srandy, ale povinost sami k sobě a ke svým financím. Kdo nemaká, ten by byl odstřižen. I od peněz:-)
Npfly - Profil | Út 9.8.2011 13:54:13
NJirka_K - Profil | Út 9.8.2011 13:52:31
NVýr - Profil | Út 9.8.2011 13:52:12
NButchi - Profil | Út 9.8.2011 13:52:12
To je právě ono, někdo zvedne telefon, sjede se tam kdejaká cháska a za pár dní je po všem.. Mám moc dobrý příklad, kde na likvidaci jedné řeky stačil článek, ale nechci se s tim dále rozšiřovat, zasvěcení vědí..
Na JM máte problém s kormorány, u nás na SM jsou to pytláci a regulace. V konečném důsledku je to to samé.. Většina duháků se vymlátí hned po vysazení. Pytláci už si to kolem vody štrádují, jako by se nechumelilo.
Řeknu to takto. Vím, o co jsem přišel, vezmu li to výčtově. Ale z komplexního hlediska nemám páru..
Nkakr - Profil | Út 9.8.2011 13:47:20
Mobily a net mají "význam" tak maximálně při násadách kapra. Je fakt, že za dvě hodiny se na místo násady sjede půl Brna.
Na P vodách je to o něčem jiném, nasazení duháci pokud přežijí týden mají vystaráno. Ale je to relativní, v zimě je vyžerou kormoši.
Je také fakt, že tehdy byla muška muška a ne to co se dnes za mušku vydává......
Neexistovaly prsačky, šnůry se dovážely nebo byly pod pultem, ani nevíte o co vše jste přišli:-))
Kde to žije - muškaření
16:24NBleskovky: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky 1
10:15NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53138
SoNPovídání JEN o vázání a muškách 22023
PáNO muškách, umělých 34449
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
Co je nového - muškaření + obecné
16:24NBleskovka: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
Akční nabídky
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73












