Lipani - rekordní úlovky

Máte nějaké fotky rekordních lipanů? Posílejte fotky... :)
Autor diskuse: marquess - Profil , 30.3.2009 muškaření - druhy ryb, rekordy

Npfly - Profil | Út 9.8.2011 13:43:19

kakr >> Správně,manželce se taky nelíbí,že jí píchám pořád dokola...
Ale ještě nechcípla :)))

    Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 9.8.2011 13:41:26

    kakr >> jasně, že nebral, ale mohl. Píšu to proto, že mnozí si myslí, že míra něco vyřeší.

      NButchi - Profil | Út 9.8.2011 13:40:05

      kakr >>
      Co se týče mobilních telefonů a internetu, to je myslím nasnadě. Stejně jako s vybavením a množstvím aut. Jinak, informace mám od lidí, kteří v té době žili. Pokud to považuješ za nedostatečné, prosím zapomeň, že jsem něco vůbec psal.

      Dřív neexistovalo něco, jako dnes - někdo napíše článek na netu, kde si v červnu dobře zachytal a na podzim už tam nic není, protože se tam sjedou rádobysportovci z celé republiky. (Neblahá zkušenost s jedním revírem).
      Mě by ty údaje o mortalitě také zajímaly, bohužel to nikdo nesleduje.

        Nkakr - Profil | Út 9.8.2011 13:37:57

        sliver - samolibý vůl >>
        Lipan měl 27, ale takovou "čudlu" nikdo nebral. Lipan se bral tak nejméně od 35 + .

          NMates PB - Profil | Út 9.8.2011 13:37:12

          kakr >> Já myslím, že úplně v prdeli to není, už se objevujou samostatně hospodařící MO a některé to berou opravdu zodpovědně.

            NJirka_K - Profil | Út 9.8.2011 13:36:54

            Mates PB >> Bezna praxe v zahranici. Napr. na Save (RD Bohinj) maji clenove klubu povinnost myslim 50 brigadnickych hodin rocne.

              Nkakr - Profil | Út 9.8.2011 13:36:23

              Butchi >>
              Jak můžeš vědět, jaké to bylo před 40ti roky?
              Tlak na vodu byl menší, to je fakt. Každý si lapl 4 kousky a šel domů.
              Dnes "sportovní" rybolovec popíchá 50 kousků mezi 15 -20 cm a jde domů také, bez úlovku.
              Kolik jich i při sebevětší opatrnosti zařve??

                Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 9.8.2011 13:34:11

                kakr >> a lipan 25 nebo 27, teď nevím. A v lipaních hejnech, která pamatuju, bylo jen málo kusů pod 35 a běžně 42 - 45. 50 byly taky, blbě se chytaly, ale byly.

                  Nkakr - Profil | Út 9.8.2011 13:32:02

                  Mates PB >>
                  Budu parafrázovat větou ze známého filmu - je to v perdeli pane hrábě.......

                  k těm P pov. to co jsem napsal platí v MRS, ale v ČRS to nebude jiné.

                    NButchi - Profil | Út 9.8.2011 13:31:48

                    kakr >>
                    Tenkrát to vůbec bylo jiné. Nebyly mobilní telefony, internet a tolik aut, vybavení nebylo na takové úrovni, jako je dnes. Na vodu byl menší tlak. Ten v současnosti paradoxně stoupá, neboť pstruhovek, kde jsou ještě ryby, pomalu ubývá a na ty zbytkové se koncentrují ti, kteří to ještě nezabalili.

                      NJirka_K - Profil | Út 9.8.2011 13:31:31

                      medvěd >> Ja to pochopil... Nasledny masakr po odhajeni trva dva az tri tydny. Pak to zase spadne na obvykly prumer.

                        NMates PB - Profil | Út 9.8.2011 13:29:49

                        kakr >> No a jak to tedy je?

                          Nkakr - Profil | Út 9.8.2011 13:26:49

                          Dovolím si ctěné kolegy upozornit, že žijí v bludu.
                          Počet vydaných povolenek na P vody je v současné době menší, než byl v roce 1969.
                          Navíc v oněch dobách žádné chyťapusťáctví neexistovalo. Dokonce potočák měl míru 23, by se výtěžnost revírů naplnila v míře vrchovaté. Přesto ryby byly a lapaly se.

                          .

                            NButchi - Profil | Út 9.8.2011 13:25:54

                            sliver - samolibý vůl >>
                            U nás to tak bohužel je.
                            Zapomněl jsem, že by to mohlo fungovat jen v normálním státě.

                              Nmedvěd - Profil | Út 9.8.2011 13:25:40

                              Jirka_K >> ne na dva týdna ale na dva roky

                                Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 9.8.2011 13:25:15

                                Pike >> navazoval jsem na nové generace rybářů v trochu jiných podmínkách, jak psal xaxar.

                                  NMates PB - Profil | Út 9.8.2011 13:24:21

                                  sliver - samolibý vůl >> Hmm, podmínit vydání povolenky několika denní prací v líhni. Myslím, že spousta lidí by se hooodně divila. Většině rybářů a že jich máme u nás požehnaně, nedochází, že naše vody už dávno nestíhají samovolnou reprodukci ryb.edit: Při tom tlaku co je.

                                    Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 9.8.2011 13:23:21

                                    Butchi >>za stávajích podmínek nikdo nemá čas ani prostředky to hlídat před chataři a apod. Ani bys nepoznal rozdíl mezi hájeným a nehájeným.

                                      NPike - Profil | Út 9.8.2011 13:22:46

                                      sliver - samolibý vůl >> kolego a tebe by tak nějak bavilo, celý rok dřít na revíru, dělat ty "jízky", roznášet malé potočáky, být od nevidím do nevidím na líhni, přikrmovat atd. a pak bezmocne zírat, jak ti nějací joudové plení revír s trojháky jak kráva, berou si svých 9 potočáků sotva přelezlých míru a jak jde tvá snaha do kopru? Nějak tak s vědomím, že je to voda a revír "všech"?

                                      Mne by to tedy štvalo.

                                        NButchi - Profil | Út 9.8.2011 13:15:12

                                        medvěd >>
                                        Naprosto souhlasím. Minimálně jako první část opatření by to stačilo. Pak by se vidělo, je li třeba ještě přitvrdit, nebo ne.

                                        Edit: Ještě mě napadlo, že by se mohly hájené úseky po nějakém čase měnit.