- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kapraření v Ústeckém kraji
Tak kdo bude mít chut tak hurá do toho...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NVenca.MO - Profil | Pá 13.3.2009 23:04:00
N1Mara - Profil | Pá 13.3.2009 22:04:06
N1Mara - Profil | Pá 13.3.2009 22:00:30
b.gun-jojo to je ta tvá odpověd já jí sem dal , aby se mohli tihle rybáři ktomu taky vyjádřit. Nebylo to myšleno ňejak zle jinak zdar chlape. Už ti koušou ?
NImrych - Profil | Pá 13.3.2009 17:56:46
NIvo - Profil | Pá 13.3.2009 17:56:27
NRaduz - Profil | Pá 13.3.2009 17:47:01
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 17:45:45
NRaduz - Profil | Pá 13.3.2009 17:42:19
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 17:42:07
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 17:39:08
Nb.gun - Profil | Pá 13.3.2009 17:37:56
A co se týká bordelu ve vodě, tak rozhodně nelze opomíjet posádky lodí - jsme takhle pozorovali jednoho debílka, jak si to šine s popelnicí na záď lodi, popelnici přes ni naklonil a veškerý odpad vysypal do vody za lodí ...
NIvo - Profil | Pá 13.3.2009 17:35:37
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 17:30:55
NPetr.J - Profil | Pá 13.3.2009 17:26:59
NIvo - Profil | Pá 13.3.2009 17:26:45
NIvo - Profil | Pá 13.3.2009 17:24:56
NImrych - Profil | Pá 13.3.2009 17:21:32
Nb.gun - Profil | Pá 13.3.2009 17:07:39
pátek - pozdě odpoledne a večer se začíná na vodě objevovat první bordel - listí, tráva a drobné větve - víkenďáci dorazili a shrabali si trávníky kolem chat;
sobota - ve vodě se kromě trávy objevují větší až velké větvě, celé keře, šlahouny popínavek atd. - víkenďáci pokračují v úpravě a zkrášlování exteriérů;
neděle - odpoledne a k večeru střídají organický odpad igelitové tašky, pytle, PET flašky ... - víkenďáci po krásném víkendu stráveném v přírodě uklidili, aby je náhodou prázdně obaly zbytečně nezatěžovaly cestou zpět do "civilizace" ...
NIvo - Profil | Pá 13.3.2009 17:06:41
NImrych - Profil | Pá 13.3.2009 16:53:53
NPetr.J - Profil | Pá 13.3.2009 16:52:07
NImrych - Profil | Pá 13.3.2009 16:52:04
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 16:50:31
NPetr.J - Profil | Pá 13.3.2009 16:47:44
NImrych - Profil | Pá 13.3.2009 16:47:31
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 16:47:12
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 16:39:23
NImrych - Profil | Pá 13.3.2009 16:38:35
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 16:37:39
N1Mara - Profil | Pá 13.3.2009 16:36:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Takže nějaké informace z dostupných zdrojů:
Vycházíme z toho, že co není zákonem a jinými předpisy zakázáno, je povoleno. A jelikož žádný předpis táboření plošně nezakazuje, je táboření povoleno na celém území ČR - ovšem s výjimkou míst, na kterých je to nějakým předpisem zakázáno.
Z výkladu MŽP k pojmu táboření ve smyslu zák. č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny vyplývá, že tábořením se rozumí pobyt v přírodě spojený se stavěním přístřešků, s přenocováním, přípravou stravy, vykonáváním hygieny, likvidací odpadků atd. Za přístřešek se považuje technické zařízení, které chrání před povětrnostními vlivy - pro potřeby táboření je to stan, stan bez podlážky, celta apod. (tj. i bivak, deštník + bočnice atd.). Naproti tomu přespání „pod širákem“ se za táboření nepovažuje.
A teď k příkladům, kdy je táboření zakázáno:
- zákon o ochraně přírody a krajiny - tábořit a rozdělávat ohně nelze mimo místa k tomu vyhražená na celém území národních parků, chráněných krajinných oblastí a národních přírodních rezervací; v ostatních zvláště chráněných územích (přírodní rezervace, národní přírodní památky, přírodní památky …) táboření zakázáno není, ale zřizovacím aktem daného území mohou být stanoveny bližší ochranné podmínky, které je třeba respektovat - může být stanoveno, že se pro určité vymezené činnosti vyžaduje souhlas orgánu ochrany přírody (takovouto činností může být i táboření);
- zákon o lesích - v lese je obecně zakázáno táboření mimo vyhrazená místa; dále je zakázáno mimo vyhrazená místa kouřit a rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně, stejně tak je zakázáno rozdělávat a udržovat otevřený oheň až do vzdálenosti 50 m od okraje lesa;
- tábořit lze pouze na místech, na která lze i vstupovat - nelze tábořit na zastavěných a stavebních pozemcích, ve dvorech, v zahradách, sadech, vinicích, chmelnicích a na pozemcích určených k faremním chovům zvířat;
- na orné půdě, loukách a pastvinách lze tábořit pouze v době, kdy nejsou intenzívně využívány - táboření je zakázáno při pastvě dobytka a v době, kdy by mohlo dojít k poškození porostů a půdy;
- tábořit nelze na pozemcích, které jsou ve vlastnictví fyzických osob - k táboření je nutný jejich souhlas;
- táboření může být omezeno/zakázáno prostřednictvím obecní vyhlášky;
- zákaz táboření může být uveden i v Bližších podmínkách;
- mimo vyhrazená místa nelze tábořit v ochranných pásmech (ochranné pásmo vodního zdroje, ochranné pásmo chráněných území, ochranné pásmo přírodních léčivých zdrojů atd.)
- táboření mohou omezovat také provozní řády objektů apod.
Každý je povinen počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, na majetku, na přírodě a životním prostředí, táboření by nemělo způsobit vlastníku nebo nájemci pozemku škodu.
Shrnutí:
Než někde rozbijeme tábor, je nutné:
- zjistit si, kde se daný pozemek nachází (katastr, zvlášť chráněné území, les, intenzívně využívaná zemědělská půda, ochranné pásmo atd.);
- zjistit si vlastníka pozemku - u pozemku vlastněného fyzickou osobou získat souhlas vlastníka;
- zjistit si, zda nezakazuje táboření obecní vyhláška;
- důkladně prostudovat místní Bližší podmínky.
Důležité je chovat se ve všech případech slušně a tak, aby vlastníku pozemku nevznikla škoda - v případě jejího vzniku se domluvit na náhradě. Slušným chováním si můžeme vysloužit určitou míru shovívavosti.
Vyjma případu, kdy je táboření zakázáno Bližšími podmínkami, není RS oprávněna rybáře za táboření postihovat. To přísluší obecní policii, PČR, orgánu ochrany přírody, lesní stráži …
Předpisy nečiní rozdíly mezi jednotlivými druhy přístřešků (s podlážkou/bez podlážky), pokud je používání některého typu tolerováno, či upředňostnováno na úkor jiného, jedná se de facto o překročení pravomoci veřejného činitele.
N1Mara - Profil | Pá 13.3.2009 16:35:44
Přeci když bude špatné počasý tak je uplně jedno jestli mám nad sebou deštník s bočnicema , který je zapíchnut do země, nebo bivak který je zapíchnut do země já v tom prostě nevidím rozdíl, nebo deštník co držím v ruce to je přeci stále přístřešek, a to samý platí i o lehátku, nechápu jak někdo mi může zakázat ležet na lehátku a to že je tam někde zákas táboření a na křesle mužu sedět ?tak atmi někdo vysvětlí proč tam můžu se válet celej den a nesmím se tam válet přes noc, když to není ani napsaný v ryb.řád. Pochopím z jakého důvodu se nesmí bivakovat,ale tak to tam nemám co dělat ani přes den , tudíž nemužu tam chytat ryby . Nevím nerozumím tomu, tak vás prosím o vysvětlení.
NImrych - Profil | Pá 13.3.2009 16:32:19
Njina - Profil | Pá 13.3.2009 16:28:24
NRaduz - Profil | Pá 13.3.2009 16:17:57
NWamp - Profil | Pá 13.3.2009 16:11:44
...všechny už jsem chytil JÁ..... :-))
N1Mara - Profil | Pá 13.3.2009 16:10:42
Nsetr - Profil | Pá 13.3.2009 16:00:18
N1Mara - Profil | Pá 13.3.2009 15:52:26
NShu-lin - Profil | Pá 13.3.2009 15:14:13
NRaduz - Profil | Pá 13.3.2009 15:12:12
NRaduz - Profil | Pá 13.3.2009 15:08:08
NIvo - Profil | Pá 13.3.2009 13:21:13
NPetr.J - Profil | Pá 13.3.2009 12:49:58
NShu-lin - Profil | Pá 13.3.2009 12:41:47
NVenca.MO - Profil | Pá 13.3.2009 12:37:41
Ngx1 - Profil | Pá 13.3.2009 11:07:01
NImrych - Profil | Pá 13.3.2009 9:44:49
NKosmak - Profil | Pá 13.3.2009 9:20:41
NKosmak - Profil | Pá 13.3.2009 7:57:53
Npechy - Profil | Čt 12.3.2009 23:54:35
NVenca.MO - Profil | Čt 12.3.2009 23:25:17
Npechy - Profil | Čt 12.3.2009 23:14:27
NVenca.MO - Profil | Čt 12.3.2009 22:44:01
Npatlal - Profil | Čt 12.3.2009 22:41:59
NVenca.MO - Profil | Čt 12.3.2009 22:40:11
Npatlal - Profil | Čt 12.3.2009 22:37:34
NVenca.MO - Profil | Čt 12.3.2009 22:34:23
Nsportex - Profil | Čt 12.3.2009 22:18:01
Nfofo - Profil | Čt 12.3.2009 22:09:44
Nsportex - Profil | Čt 12.3.2009 22:01:32
Nfofo - Profil | Čt 12.3.2009 21:47:00
Kde to žije - kaprařina
19:26NKrátkodobá kaprařina x 9946
19:12NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
16:48NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54934
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:54NFanclub značky Shimano 16400
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












