Jaké auto?

Jaké používáte auto při svých výpravách na ryby. Ať už jste kaprař, dravcař atd. Máte speciální auto na ryby? Používáte auta 4x4?.
Autor diskuse: Tomáš - , 7.6.2004 všeobecné - revíry, cestování

Npepa-č - Profil | So 1.1.2011 11:33:00

Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 1.1.2011 11:21:33 >> a čo vy máte pod takým lokální výrobce?
jako např německé audi vyrobené v maďarsku, nebo japonská toyota vyrobená v čechách, nebo japonský nissan vyroben v belgii, nebo americký ford vyroben v británii, nebo německý volskwagen vyroben v brazilii nebo na slovensku?
to vše z komponentů, které pochází z druhého koutu planety? třeba ve španělsku vyrobený seat, do kterého přijde motor smontovaný v mladé boleslavi? a pak do něj přijde v číně vyrobená italská elektronika a v rumunsku vyrobené německé pneumatiky atd. atd.

lokální v dnešní době může být třeba kozí sýr, ale ne auto.

lokální auto je tak Ferrari (pokud má Pirreli gumy a elektroniku Magneti-Marelli - a ta není třeba ta vyrobené na slovensku) :-))

    NParanoidní Schizofrenik - Profil | So 1.1.2011 11:21:33

    nafta je nafta..... motory sou sice těžší a hlučnější, ale vydrží dvojnásob toho co benzin, maj větší kroutící moment hlavně v nižších otáčkách, často nižší spotřebu a co se přeplňovaných motorů s mechanickym vstřikováním týče jsou odolné a velmi levné na provoz, vzpomenuli kupříkladu motor peugeot J5 2,5 DT používaný ve velkém množství dodávek, je dle mého pochybného názoru při solidním zacházení a běžné údržbě prakticky nezničitelný, s přehledem odstrká milion kilometrů bez vážnějších závad......
    ps: doporučuje se na starém kontinentu oddávat spíše lokálním výrobcům, už kvůli dostupnějšímu servisu a lacinějším ND, než-li podporovat často vzdálené zahraniční trhy a investovat horentní sumy do čekání na příslušný díl z druhého konce světa....

      NPoušťák - Profil | So 1.1.2011 11:13:33

      anakonda >> nemáš zač,takto by měli reagovat všichni normální,,rybáři"a distancovat se.

        Nanakonda - Profil | So 1.1.2011 11:11:38

        Poušťák >> Dík.

          NPoušťák - Profil | So 1.1.2011 11:09:16

          anakonda >> naprostý souhlas.

            NPoušťák - Profil | So 1.1.2011 11:08:42

            Mrknato >> nebo mít bohatého kamaráda.)))

              Nanakonda - Profil | So 1.1.2011 11:04:56

              Kluci,dnes jsem se dostal na MRK a přečetl si nové příspěvky.Musím konstatovat,že za to, co vypadlo z Šedivého psa vůči FBC se hluboce stydím,i když za to nemohu.

                NMrknato - Profil | So 1.1.2011 10:55:50

                Dimmu >> Velký auto nafta, malý auto benzín. To ví asi každý, kdo není sběratel..... nebo manager s autem u kterého neplatí provoz.

                  Nanakonda - Profil | So 1.1.2011 10:51:11

                  sliver - samolibý vůl >> Forester má redukci jen v 2,5 benzin bez turba.Naftové a bezinové turbo nemají redukci.Naftový má 6 rychlostí benzinový jen 5.Turbo letí jako z praku tak do 170Km/hod pak už to příliš nejde.Spotřeba u benzinového turba obrovská,spojka velmi tuhá až z ní bolí po delší vzdálenosti noha.Kdysi jsem to auto měl také v hledáčku.Na delší vzdálenosti není příliš pohodlné velmi tvrdé a po ujetí 200-300km z toho auta doslova člověk vypadne.

                    Npaia - Profil | So 1.1.2011 10:24:53

                    Dřív jsem používal LR Discovery I, vynikající auto na ryby, malá spotřeba, spolehlivé, projelo všude a člověk se nemusel bát, že to někde odře. Problém byl, že na normální cestování bylo pomalé a já jezdím často Praha-Olomouc. Takže jsem přesedlal na mou srdcovku Audi Allroad.

                      NSumik1 - Profil | So 1.1.2011 10:24:52

                      Poušťák >> Právě že je to identické, ale pro porovnání ceny a výbavy to stejné byl Opel dražší, a momentálně rozhodoval i dostupnost servisu a služeb.

                        NDimmu - Profil | So 1.1.2011 10:20:32

                        sliver - samolibý vůl >> Jaké provozní náklady máš na mysli u těch japonských nafťáků? Já mám v Toyotě motor D-4D 2.2 a z aut, které jsem měl k dispozici určitě nejvyšší provozní náklady zdaleka nemá, spíš naopak. Samozřejmě nechci rozpoutávat válku nafta : benzín, protože mám rád oboje, v jedné Toyotě mám benzín a v druhé naftu, tak vím jak to je, ale jen mě to zajímá.

                          NPoušťák - Profil | So 1.1.2011 10:19:59

                          Sumik1 >> mám Vivaro a 1/3 dílů uvnitř je Renault.Tyto auta se vyrábějí v jedné továrně společně s Nisan Primastar,prý v Anglii,a podle mě je jedno,které vlastníš,protože jsou identická.Akorát má každý svůj znak,trošku změněnou masku a to je vše.Kámoš má Rendla a nepoznali jsme rozdíl,snad jen ve znaku a barvě.

                            Npazez - Profil | So 1.1.2011 10:12:06

                            No já jezdím na ryby starým dobrým VW Golf 3 Combi, když složim zadní sedačky tak místa jak v Transporteru:)) Je to 66 kw a spotřeba cca 5 litrů nafty.

                              NRybatorstr - Profil | So 1.1.2011 10:03:40

                              Osobně jezdím na kole a auto máme rendlíka Twingo, tak že ne zcela ideální auto k vodě. Pokud je horší cesta - nic moc, ale na lepší momentálně není. Hlavní je se k vodě dostat, čím a jak to už není pro mě až tak podstatné.

                                NSumik1 - Profil | So 1.1.2011 9:48:29

                                Fil@s - Opel je předražený a kromě jen loga to je Renault , studoval jsem to a jezdil 3 měsíce po všech možných nabídkách, servis Renault je 100% ty doby se změnili. Nemam co vitknout. http://www.hsauto.cz/pages/predvadeci/detail_auta.p​hp?id=1904

                                  NParanoidní Schizofrenik - Profil | So 1.1.2011 8:42:37

                                  http://www.youtube.com/watch?v=ZZws_ckFGno
                                  na tomdle videu - niva versus zbytek světa - je zcela jasný který sériově vyráběný auto vládne terénu......krom toho je to sovětskej máslostroj takže levnej provoz a ND za hubičku, cena ojetin nikterak závratná, cene nového vozu přímo směšná ( oproti navoněné konkurenci SUVéček pro zhejralý manželky )
                                  škoda že češi zaostali a neudělali vejtřasku v kompaktnějšim provedení osobního vozu......
                                  ps: benzín je pro děti, chlapi smrděj naftou.....

                                    Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 1.1.2011 2:06:45

                                    fbc >> jasné.

                                      Nfbc - Profil | So 1.1.2011 2:04:12

                                      sliver - samolibý vůl >> to je mi jasné-ja som narážal na ten TURBO DIESEL-čo tam je-bez redukcie by som forester nebral,ja ju využívam dosť často.

                                        Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 1.1.2011 1:59:55

                                        lobotomie (fanik) >> a má redukci ? Jinak dýzl a obzvlášť od japonců má vysoké provozní náklady. Pokud je to na firmu, je to fuk.