- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co nového na Jihlavě 7-8(Dalešické)?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPetr Koch - Profil | Út 21.10.2008 10:21:58
NRicky - Profil | Út 21.10.2008 10:18:45
Já bych zakázal sypat do vody boilí, které tam kvasí a ryba se tomuto místu pak obloukem vyhne.Co je to za nápad,zakazovat chytat na rybičku?Já osobně na ni nechytám,ale stále nco zakozovat,proboha to je snad horčí jako za komárů,ne?Stanovte pravidla a jejich plnění vyžadujte! A ne všechno všem zakázat.
Už to vidím,jak se proti mně postaví bilísáci,ale je to tak.Zakázat rybičky = zakázat bolí,který stejně kvasí akromě trofejních kaprů ho jin¨á nemuže žrát.
Ntomm - Profil | Út 21.10.2008 10:16:36
Ne nevysazovat ryby, ale kapry. A ne zabránit chytání dravců, ale zabránit chytání na rybky, nepřevracej to všechno podle sebe.
Tyhle pocity co se kam nasazuje a v jaké velikosti si řeš někde jinde, jsou to totiž jen tvé domněnky. Zmínce o soukromých vodách vůbec nerozumím. Na Dalešice se nasazuje pořád stejné množství ryb. Tvé pocity mě nezajímají.
To proč chytáte tak málo štik a ostatních dravců je způsobeno jen tím, že si jich většinu zabijete ještě než dorostou.
NPetr Koch - Profil | Út 21.10.2008 10:12:39
NPetr Koch - Profil | Út 21.10.2008 10:08:58
NRicky - Profil | Út 21.10.2008 10:04:07
Souhlasím,že hodně slušný kapra z Dalasu mám již kolem 70 cm.
Kdyby se přestali sadit,tak v té vodě ale vubec nic nebude,tos přestřelil.Dalas není chovný rybník,kde když přesadíš,ryba neroste,tady seš uplně vedle.Dalas sice uživný moc není,ale těch pár kaprů,co se tam vysadíte,se tačí vychytat a přirozený výtěr tam neexistuje.A ti co tam sadíte,se bohatě uživí (když ne ničím jiným,tak tím žrádlem,co tam zbytečně nasypou rybáři a nic to nežere,ani velké plotice (ty mimochodem taky zmizely),ale poslední dobou se začínají objevovat.
Osobně bych já zrušil celý třebíčský hospodářský odbor,pokud prosazuje takové hlouposti,jako nevysazovat ryby do revíru a zabránit chytání dravců,tak tam nemáte co dělat.Větší hloupost sem tu fakrt ještě nečetl.
Já sice potkávám x rybářů,co jedou na dravce,ale nikdo žádného nechytá,kromě štíhlat, všechna s mírou 63 +- 1 cm, cm,kterých je tam ted vysazeno pár....candát-pár pajzáků, sumci vysazujete ve velikosti 5 cm,přitom víte,že v této velikosti jich přežije 1% ....přitom jich máte tisíce pod Třebíčí...
Nejde všechno nasypat pod Třebíč na řeku,pane! A ani do soukromých revírů!
Nmacin - Profil | Út 21.10.2008 10:02:02
NPetr Koch - Profil | Út 21.10.2008 9:58:11
NPetr Koch - Profil | Út 21.10.2008 9:57:03
Tady máš jinak kapra 14kg a 95cm a není to podle mě jelčák, je to normální kapr.
NPetr Koch - Profil | Út 21.10.2008 9:52:57
NRicky - Profil | Út 21.10.2008 9:52:49
abych ti to vysvětlil: já se specializuju na lov kaprů a v létě na lov sumců.
Kapr 90cm a váha 14kg, to je odhad,ale jelčák to je,prostě je.Dneska se dá chytit kapr který je formnou jak my říkáme "jako talířek" - krásný vysoký kapr,jedna radost.
Poslal bych ti fotky obou kaprů - vysokého i jelčáka,ale ten jelčák není muj ulovek anerad bych tu vláčel kamoše po zdejším foru.Možná měl i méně než 14 -byl to jen odhad.Normální kapr to není,je to polská násada,která se vysazovala před x- lety.
Že někdo sedí na fleku týden a nic nechytá, to jistě muže mít příčin více,o tom nepochybuji.Ale myslím si že ti lidi(ta Carpe teamy ruzných kvalit) dělají všechno pro to ,aby se pobavili ane seděli a čuměli na oblohu nebo do lesa...
Ne Grunty neznám.
Dalešice ukrývají trofejní ryby všech druhů o tom pochyb není.
Trofejní ryby tam jsou.O tom se nepřu.Ale kde je ta střední generace?
No a s tím kaprem 140 /30 kg jsem to mysle tak,že když kapr 90 má 14 kg,tak aby měl na dalsu kapr 30 kg,musel by mít metr čtyřicet..:(ber to jako nadsázku)
Ntomm - Profil | Út 21.10.2008 9:49:53
Osobně bych ještě kromě nasazování zrušil i lov na rybky, stavy dravců by se tím obrovsky spravily. Právě ve dravcích je největší bohatství Dalešic, které dostává díky masařům a rybičkářům strašně na prdel.
NPetr Koch - Profil | Út 21.10.2008 8:59:11
Nkakr - Profil | Út 21.10.2008 8:57:33
1 kapr se bere jak na Dalasu, tak na Mušově, tak proč zkreslená? Jen pro informaci, zavedení 1ks na doch. se rozšířil počet rybářů, kteří vykáží alespoň 1ks v sumáři.
NPetr Koch - Profil | Út 21.10.2008 8:57:32
Je to trochu o přístupu, jestliže jsi hyn z toho, že jsi nic dlouho nechytil, tak to ber jinak. Potom vytáhnout pěknýho kapra je velkej úspěch a má takový úlovek jinou hodnotu, než bagrování násaďáků. A ještě se tě zeptám, pouštíš ryby nebo bereš všechno co chytíš. není to žádná provokace, ani nenarážím na masařinu, ale zajímá mě, jestli si jdeš k vodě odpočinout nebo pro maso.
Nmacin - Profil | Út 21.10.2008 8:56:27
NRicky - Profil | Út 21.10.2008 8:54:01
proč myslíš?Mužu poslat fotku.Jelčák nemá nikdy víc...viděl jsem kapra 87 a vážil jsem ho-měl 14 kg..takže jsem ještě nadsadil,že???
NRicky - Profil | Út 21.10.2008 8:52:54
ta statistika je ale zkreslena tím,že se bere jenom jeden kapr.
Kdyby se barli dva,bude vypadat uplně jinak.
NRicky - Profil | Út 21.10.2008 8:51:49
ještě že ses opravil: kapr 30kg je čirrý nesmysl.Musel by mít 140 cm.Já viděl pár kaprů okolo 14 kg,nikdy žádný nepřelezl 15tku...ale jistě tam okolo 15-18 kg jsou,o tom není pochyb.
Ale jak ho zapneš,okamžitě je ve vázce ,hluboko na dně..když ne kořen,tak kameny tě o něj připraví.To už musíš mít pořádné štěstí,abys ho vytáhl..ale dá se.
Ale i při respektování všech zákonů se tam dá chytat,POlicií to není.Jsou to sice buzeranti,ale občas jsou i rozumní.A místňáci vypouštějí kola i místňákům,dělá topár magorů,ale už poslední dobou ne....
Kde to žije - kaprařina
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:04NOhře, úlovky, nástraha 1055
7:24NKrátkodobá kaprařina x 10040
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












