- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co nového na Jihlavě 7-8(Dalešické)?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
kakr - Profil | Út 21.10.2008 8:51:34
Jihlava 7-8.............doch 56 111............kapr....7 911ks............23 125,2kg
Dyje 5...................doch 58 111............kapr... 7 268ks............33 819,6kg
Dyje 7..................doch..64 853............kapr....7 059ks............24 949,3kg
Může se to líbit, či nelíbit, jsou to oficiální údaje, které jdou na Kú a Mze.
Ricky - Profil | Út 21.10.2008 8:45:05
a ted jinou pohádku,než o těch kaprech přes 20 kilo...tu už jsme slyšeli.Naprosto souhlasím s Tommem,a jeho celkem rozumným příspěvkem co se týká tyvých obrů...
Nějaký 15 kg tam bude,to je asi fakt,bude tam nějaký kolem 8-10 kg,ale to je tak malá pravděpodobnost...že ho chytíš.Kamoš chytil letos 90 tku a měl odhadem tak 14 kilo-jelčáka jako hrom.Na tu délku naprostá bída.A pak chytil dalšího 75 ,taky jelec,odhadem 8,5 kg.Vysocí byli oba asi tak jak amur...a to je ta pitomá polská nássada,kterou tam před lety organizace sadila..
Joa k těm trasám: jistěže jsembyl svědkem jak stovky kaprů vytvořili dálnici napříč Dalšickou zátokou...ale kam jeli,to mi neřekli.
A ještě něco.Na místě,kde jsme např.loni nebo předloni chytal kapry,letos nechytíš ani šupinu.Jsou prostě jinde...
Jenže ono se nedaří třeba měsíc v kuse.A to nejen mně.Jistě neočekávám každou docházku záběr,neřku-li rybu.Ale ted třeba o víkendu v lavičkách seděla partie chlapů (asi 7- 8 )?vyváželi až na koryto,krmili jako blbí a nechytili kromjednoho kapra 47 absolutně nic.Byli to kluci z Brna...ale prý je to tma normální,že si jedou jen odpočinout...tak co mi na to řekneš?
Petr Koch - Profil | Út 21.10.2008 8:40:47
Ricky - Profil | Út 21.10.2008 8:38:14
jistě nemá cenu swe pouštět do diskuzí,kolik % břehů je chytatelných...asi 100%,ale ketrý blázen poleze a sedne si všude,že?
Pravda je,že ryb se sadí podle stejných měřítek na obě vody,a to měřitko (jedno z nich) je počet docházek.Ale tím podobnost čistě náhodná končí.
Jestli to nevíš,tak ta spol.Pálava s.r.o. tam masaří ryby ve velkém (má to v předmětu činnosti) a je na to dost svědků(zase:nemám je po ruce,ale obecně se to ví, snad mi budete věřit.) Masaří všechno co vyjede ke vratům,bijí to tam elektrikou hlava nehlava,štiky, candáty ,co se tam jezdí vytírat,bez ohledu na míru nebo dobu hájení, kapry, bílou rybu,prostě slovy VŠE.Rabují tam ve velkém.Kdo jim to povolil a za jakých podmínek je jiná otázka.Toto zatím na dalasu není...zatím.
POkud je tam "moc" těch násaďáků-tak já asi fakt chodím na jiný dlas..prostě u KOněšína a ni nahoře,Hrázov,u Klemovy chaty a ani na samé řece-jsem se nikdy s tímto jevem nesetkla a ni nikdo z okolí,co znám anebo jsem s nimi chytal.
tomm - Profil | Út 21.10.2008 8:20:21
Ne, vážně. Slyšel jsem o rybách kolem dvaceti kg a o jedné, která dokonce atakovala 30kg hranici. Prostě dokud neuvidím, neuvěřím.
Ta přehrada je holá skála a těch pár úživných míst, která popisuješ podle mého nestačí na uživení takového množství kaprů. Těch násaďáků je tam vážně strašně moc a to myslím vážně, nepíšu to jen proto, abych nakrknul Rickyho. Ta ryba tam prostě moc neroste:-(
Petr Koch - Profil | Út 21.10.2008 8:13:47
Petr Koch - Profil | Út 21.10.2008 8:07:15
Petr Koch - Profil | Út 21.10.2008 8:04:52
tomm - Profil | Út 21.10.2008 8:04:20
Myslím, že jsem viděl i sumarizaci počtu docházek a nepotvrzovala to co tvrdíš. Podle mě to prostě klame.
Jinak ryb se sadí na obě vody stejně, obě se nasazují podle stejných měřítek. Uznávám, že D5 je podstatně úživnější.
Drancování březnových canátů jsem nikdy neviděl, takže nemůžu posoudit.
kakr> Nemáš prosím někde ještě to porovnání počtu docházek na obou vodách?
Ricky - Profil | Út 21.10.2008 7:59:24
jistěže se tam dá zachytat docela pěkně..pokud je zrovnanajdeš,kde jsou...většinou jezdí jedno hejno a když je trefiš,dobře.POkud jsou jinde,máš smůlu
Ricky - Profil | Út 21.10.2008 7:58:25
na to mužu reagovat jedině takto:píšeš-li,vyjadřuj se přesně a k věci.
Aby ti rozuměli i ti méně chápaví anebo nezasvěcení. .
Petr Koch - Profil | Út 21.10.2008 7:56:40
Ricky - Profil | Út 21.10.2008 7:52:50
Díky za obsáhlý a rozumný (konečně) příspěvek, už jsem myslel, že se stále budeme bavit jen o vetovi a vodnatelece)
Objem nádrží je přibližně stejný, ale podle mne tento údaj nemá příliš velký význam.Do hry vstupuje mnoho dalších faktorů, které u jedné nádrže mají plus a u druhé mínus vliv.
Muj pocit:pokud přijedu na Mušov, jsem ohromen desítkami a desítkami rybářů kam oko dohlédne.Přijedu-li na Dalešice, jsem ohromen, když vidím 5-6 rybářů, kam oko dohlédne.A např.v Dalešické zátoce dohlédne dalekohled hodně daleko:))) a to má tato zátoka nejméně 3-4km po obvodu.
Zkusím lehce rozberat tvoje zjištění :
Co se týká délky břehů, možná je na tom Dalas lépe.Ale jde jen a jen o absolutní délku břehů.což nic neznamená, je to jako bys měřil délku auta a na základě toho hodnotil jeho užitné vlastnosti.
Velké, veliké % břehů na Dalasu je těžce, velmi těžce přístupných, kam starší člověk prostě nejde a sedne si raději na pláž(proto těch 5-6 lidí).Stráně jsou někdy tak příkré, že člověk musí pomalu lézt po 4.
Z toho mi vyplývá, že střízlivým odhadem 40 % břehů je nepřístupných a ani se z nich nedá chytat i kdyby se tam člověk nakrásně dostal.protože tod nimi jsou balvany jako stul, nebo kolmá skála 50 do vody(Kohoutina).A zbylých 20 % břehů je těžce přístupných, třeba z lodě, nebo po krkolomné jízdě autem po lesních cestách a pak strmém sestupu ze stráně.Ale dá se...
Navíc Dalas je z ruky, plotňáci tam moc nejezdí, rakušáci už vubec, a velké aglomerace jako Břeclav, Hodonín, Znnojmo jsou blízko Mušova a je tam síla rybářů.....to všechno nahrává mé domněnce, že s počtem docházek vykázaných na Mušově to není moc v pořádku.Kdybchom dnes obejli Mušov, napočítáme -odhaduju 150-200 rybářů-je všední den, uterý.Na Dalasu je nanapočítáš, na dám hlavu na špalek! A tak to jde den za dnem...
I na je na Dalasu hodně míst, kde by se dalo krásně chytat, ale lidi tam neuvidíš-což je s podivem.PO břehu tam těžko dojdeš, autem někdy vubec....
Jistě si sedneš kdekoli, pokud dáš zavděk tím, co na tebe zbyde.Ale na Dalasu je pár míst, která jsou téměř stále obsazena a nechytíš se...
Na Dalasu je jeden problém-je tu žumpa, hluboká voda těch ryb je tam daleko méně než na Mušově.Je jim zabráněno v přirozeném tření, vysazuje se málo , ale na druhou stranu tlak tam není takový jako na Mušově.Tak se to nějak vyrovná...protože na Mušově je sice velký tlak, ale ryba se tam přirozeně vytírá(všechna) a nebýt těch dacanů z s.r.o.POhořelice, co tam rabují ryby agregátama hlava nehlava, rabují candáty v březnu, bez ohledu na hájení a berou všechno, bez ohledu na zákonnou míru-tak tam bude ješt lepší chytačka:
A do hospudky se opravdu neboj.V šest večer ještě nikdo ožralý není....a ty bys byl pod ochranou-i když někdy bych ti nejraději dal jednu sám:)))
Sobb - Profil | Po 20.10.2008 22:34:38
tomm - Profil | Po 20.10.2008 17:48:07
objem VDD Dalešice - 127,3 mil. m³
http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/447165-vodni-n
objem nádrže Nové Mlýny (všech tří dohromady) 133,94 mil. m³
http://www.palavou.cz/index.php?page=vodni-dilo-no
Což znamená, že pokud porovnáváme Dalešice a D5, tak je naprosto evidentní, že větší z hlediska velikosti prostředí pro život ryb je Dalešická nádrž a to o dost. Když si vezmeme rozlehlost (šířku) obou nádrží, tak je jasné, že na Dalešicích je i pro rybáře bez lodě daleko jednodušší tu vodu prochytat. Na D5 je bezesporu daleko více míst, kam se rybář bez lodě nedostane. Dostanou se tam pouze ti kdo chytají z lodě, kterých je podle mě nepatrná menšina, nebo ti, kteří nerespektují zákaz vyvážení. Těch je sice dost, ale oproti ostatním rybářům jsou pořád v menšině. Řekl bych, že to vyvažuje tu nechytatelnost části dalešických břehů.
tomm - Profil | Po 20.10.2008 17:32:22
Vyšlo mi, že Novomlýnská nádrž má přibližně 20 km břehů a to počítám samozřejmě všechny břehy, i ty ze kterých se chytat nesmí. Neznám to tam natolik, abych byl schopen to určit.
U Dalešic by měření bylo složitější, tak jsem změřil délku přehrady a vynásobil ji dvěma a vyšlo mi 31km. Podotýkám, že jsem nepočítal žádné zátoky, ani členité břehy, takže když řeknu, že Dalešice mají dohromady přes 40 km břehů asi se moc nespletu. Zase neřeším které břehy jsou přístupné a které ne.
Když k tomu připočteme povolené zavážení, myslím, že na Dalešicích je minimálně tolik možností k lovu jako na D5. Nezdá se to, ale podle mě je to tak. Nakonec každý si to může změřit sám.
Myslím, že problém, že by si nebylo kde sednout ani na jedné nádrži nehrozí a 30 násaďáků za den se dá za vhodné konstelace hvězd chytit na obou vodách.
Ricky> Opravdu ne, děkuji. Navíc v pátek večer se dá u baru potkat svěděk takřka na cokoli, bez ohledu na to o jakou restauraci se jedná:-)
MrKos - Profil | Po 20.10.2008 16:22:11
Kde to žije - kaprařina
9:26Boilies TB baits- chytací řada 49
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:04Ohře, úlovky, nástraha 1055
7:24Krátkodobá kaprařina x 10040
SoKyjský rybník, Džbán 50914
SoÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtFanclub značky Shimano 16402
ČtDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtLabe fishing store 19
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










