- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Krok zpátky ...?
Ale ... Již několik okamžiků po odhlasování se ozvalo několik organizací, které již mají horní míru K70 pro letošní rok zavedenou, že nechtějí spodní míru 45 cm, a hodlají proto zrušit i horních 70 cm, aby je členové jejich MO neukamenovali. Bohužel pozdě si někteří, kteří hlasovali pro toto dělené měření uvědomili, že se to bude aplikovat i zpětně ...
Prosím, nerušte to. Vím, že pro mnohé bude zvýšení spodní míry na 45 cm dost diskutabilní, ale překousněte ten rok, než se zvýší průměr na vašich revírech.
Osobně bych byl pro zavedení horní 70 na všech revírech nad 20 hektarů.
A jaký je Váš názor k odhlasovanému bodu?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nhraji - Profil | Út 30.9.2008 11:44:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Teoreticky by ovšem taková změna být provedena neměla, protože pro předložení změn byl stanoven pevný termín a změny po tomto termínu jsou nepřípustné. A protože se jedná o změnu BP, měl by ji zase schválit svazový výbor
NPetr Koch - Profil | Út 30.9.2008 11:43:00
Npajda - Profil | Út 30.9.2008 11:41:12
Jak jsem již psal, bylo mnoho různých měr.
Aby v tom nebyl zmatek, řeklo se, aby si předsedové sami vybrali, jakou chtěji mít dělenou míru. A dostali 2 možnosti. Asi 70% bylo při hlasování pro 45-70. Přesněji ti to neřeknu.
Návrh na výběr ze dvou možností přišel z předsednictva.
Ntomfisherman - Profil | Út 30.9.2008 11:41:01
NPetr Koch - Profil | Út 30.9.2008 11:40:40
Nhraji - Profil | Út 30.9.2008 11:40:07
K části o igelitkách se vyjádřím. Nelze z každé louže dělat rybník s obsádkou trofejních ryb. A tvrzení, že malí kapři (rozuměj kapři menší než 45cm) užírají žrádlo trofejním rybám a proto je potřeba je rychle vylovit je na stejné úrovni jako ty igelitky. Kdyby rybáři lovili a ponechávali si i cejny, cejnky, plotice, karasy, bylo by ve vodě více místa a i více žrádla, protože početní zastoupení těchto ryb na hektar plochy je několikanásobně větší než u kapra.
Co se týče vysazování štik, vysazuje se právě ta štika ve velikosti, v jaké by se měl vysazovat i kapr, ale to by kapraři asi nerozdýchali vůbec.
Zkus mi odpovědět ne jednu otázku. Jestli jsi přesvědčený že odchov štiky na velikost Š2 je jednoduchá, levná a finančně atraktivní záležitost, proč se toho nechytí nějaký soukromý chovatel štik? Já si dovolím tvrdit na základě osobní zkušenosti s vysazováním štiky do našeho chovného rybníka, že to není vůbec finančně výhodné a už vůbec ne atraktivní ekonomicky. Štika, aby se nežrala navzájem potřebuje extrémně mnoho místa, a extrémně mnoho potravy. Současný způsob, kdy se vysazuje štika ve velikosti cca 5 cm, je asi nejschůdnější.
Npajda - Profil | Út 30.9.2008 11:37:03
Ještě bych se rád zeptal. MO, které si prosadily minulý rok 70 měli mandát od členské základny o toto požádat MRS a Svazový výbor jim to schválil.
Pokud by chtěli zrušit 70, musí toto mít také napřed schváleno od členské základny?
NPetr Koch - Profil | Út 30.9.2008 11:35:01
Npajda - Profil | Út 30.9.2008 11:33:23
Návrh zněl 40 - 70 nebo 45 - 70.
Svazový výbor hlasy svých předsedů rozhodl pro druhou variantu.
Není rozhodující, kdo to navrhl, ale kdo to schválil......
NPetr Koch - Profil | Út 30.9.2008 11:31:43
Ntomfisherman - Profil | Út 30.9.2008 11:29:32
Ntomfisherman - Profil | Út 30.9.2008 11:27:58
NMartin M. - Profil | Út 30.9.2008 11:22:17
K te prirozene obsadce reviru - klidne bych nasazoval K1, ale potomu musim nasazovat i stiky odpovidajici velikosti a zajistit celkove prirozenou rovnovahu reviru - a to nikdo z nas neumi a casto ani umet nechce (stiky), takze v teto situaci je pro mne rozumnejsi nenasazovat do nasich prerybnenych vod dalsi male ryby. Jako extremni priklad uvedu Hrusovany - 0.5ha rybnicek, kam se kazdy rok sadi K2 - ta ryba tam nikdy nedoroste miry :-( Takto male ryby se mohou vysazovat jen tam, kde jsou potravni rezervy.
NMiras - Profil | Út 30.9.2008 11:19:36
NPetr Koch - Profil | Út 30.9.2008 11:16:46
http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=7532
NPetr Koch - Profil | Út 30.9.2008 11:14:20
NPetr Koch - Profil | Út 30.9.2008 11:13:46
Nhraji - Profil | Út 30.9.2008 11:11:29
Kde to žije - kaprařina
15:54NFanclub značky Shimano 16400
15:22NKrátkodobá kaprařina x 9938
13:34 Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54932
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...












