Boilie na bahnitý stoják

Zdarvim kaprare a pripojuji prosbu o radu,
chystam se na jeden soukromy stojak na dobu 24 hod, uz jsem tam nekolikrat byl a vim ze se pevazne chyta na krmitka, ale i boiliesare jsem tam viděl..bohužel jsem s nima nemluvil a tak nevim co tam chodi....Je to rybnik cca 7ha hodne zabahneny a melky a jde mi o to co na tuto vodu pouzit - premyslim o koulich od Vaclavika nebo TopSecret v prumeru 20mm, potrebuji poradit jestli dat obe koule maso smrad, nebo kombinaci maso + ovoce a dale jak velke olovo dat na takhle zabahneny rybnik aby to nezatahlocelou montaz do bahna....? Diky za rady panove!
Autor diskuse: Tondis - Profil , 26.8.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NTondis - Profil | St 27.8.2008 19:16:43

Lidl - Díky, uvidíme zda se mi podari neco vymodlit, kdyby ctyricitka :) Porad tomu boilie nejak neverim :) Pokad se neco povede v pondeli to sem vyvesim !

    NLidl - Profil | St 27.8.2008 19:13:44

    Já myslim že si koupil dobře;-) snad něco lapneš-hodně štěstí!

      NTondis - Profil | St 27.8.2008 19:06:46

      Tak jsem se dneska stavil v rybarstvi, ale ne u Kordy jak jsem puvodne zminoval, ale pro me kousek bliz. Moc vyber nebyl , takze jsem koupil Squid + Octopus od SBS baits v prumeru 20mm, pop up boilie Jahoda + Scopex top edition od Tandem Baits a 250ml lososoveho oleje od Sportcarp - ten mam v umyslu vyuzit v kombinaci s CSL potravou na dipovani halibutek - ty uz mam z minula 18mm Top Secret a Nikl. Tak co si chlapoci drazí o tom myslíte? Přijímám tipy zda se zadaří či ne :) Brácha s kámošem asi budou chytat na krmelec ale na to já se.... půjdu na oba klacky na boilie:)

        Nfishmen17a - Profil | St 27.8.2008 17:00:45

        krasna voda, na plavacku ideal

          Nm.kindl - Profil | St 27.8.2008 10:48:48

          Párkrát jsem lovil na velice zabahněný vodě a to mi pomohlo vypozorovat celkem překvapivý věci.Za prvé svoje koule musíš udělat tak atraktivní aby je kapři našli hned a ne až po delší době kdy začnou místo systematicky prohrabávat což je většinou až tak po třech dnech.To znamená že můžeš zvolit nějakou návnadu a nástrahu na bázi ptačích zobů a silně je ochutit třeba AK a ještě nadipovat...
          A nebo je druhá možnost a tou je že aditiva necháš na spodní hranici ale uděláš vysoce atraktivní mix s tím že cca jedna třetina složek bude rozpustná.Přináší to prakticky stejnej efekt s tím rozdílem že váhová kategorie je mnohem vyšší.Pokud nahradíš nějaký rybí moučky rozpustnýma a dáš nějaký rozpustný mléčný proteiny tak ti začne okamžitě šířit potravinovej signál ale není to taková chemie...tím spíš pokud do koulí přidáš jen olej a esenciální olej.

            NŽralok 007 - Profil | St 27.8.2008 10:33:19

            Takový rybník mět v okolí tak jsem šťasný člověk.

              NLidl - Profil | St 27.8.2008 10:20:16

              A tady aby si měl předstvu na jaké "louži" chytám:-) vzhledově strašný,ae jsou tam rybky a to je podstatný;-)

                Ncerrtik - Profil | St 27.8.2008 10:07:06

                Tenhle rybník přesně odpovídá popisu jednoho soukromáku, který také navštěvuji...zátěže to chce tak maximálně 80g a malinko delší návazce, při težších zátěžích podstatně delší návazce...
                možná by nebylo na škodu zkusit panáčka dipovanou potápivou kouli+pop-up

                  NLidl - Profil | St 27.8.2008 10:02:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Je to tak výběr místa hraje velkou roli!Na tom rybníku co chytám já mám své místečko u hráze kde je pochopitelně největší hloubka a sem jediný na celém rybníku kdo ty ryby nachytá.Berou tam však jenom přes den,v noci se zas stěhujou na mělčiny,ae nikdy ne daleko od svého denního úkrytu.Bawíme se ted o těch větších rybách ...kapry do 60cm lze nachytat všude.Každý revír je jiný,ae třeba si z toho něco vezmeš;-)

                    NBoule - Profil | St 27.8.2008 10:01:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    flouro pop up je boilies ,používám od firmy J.Těsínský kouzelné ovoce ,přetrávený krab.Nutrabaits,brusinka.

                      NTondis - Profil | St 27.8.2008 9:34:57

                      O.K. vyzkousim a uvidime, pokud se neco povede dam sem v pondeli dokumentaci:) Fluorem myslis reflexni barvu pop-upu nebo fuorcarbon navazec? Jsem v tech montazich tak nejak porad zacatecnik.....:) Diky!

                        NBoule - Profil | St 27.8.2008 9:29:20

                        Použij na jeden fluoro pop up a přádně nadipuj myslím že to bahno nebude až tak velikej problém,případně prodluž návazec.

                          NTondis - Profil | St 27.8.2008 9:10:16

                          Boule:Prave s tvrdsim dnem je tam problem, je to byvaly chovny rybnik a uvazuje se o jeho vypusteni a odbahneni. Dalsi problem je ze se nesmi pouzivat lodicka a zavazeni....jen vyjimecne a to na sumce...Vim kudy priblizne vede koryto pritoku a snazim se tam hazet.Dalsi dobry misto je po leve strane kde se neda z duvodu porostu chytat ale na odhoz si neverim, protoze bych sto pro trefil stromy....:) Kdyby tam byla moznost vyvazky tak to tam urcite dam protoze je tam videt aktivita kapru.....No uvidim jedu tam ted v sobotu a pristi tyden na 24 hod. Tak vyzkousim a dam vedet! Diky za radu!

                            NBoule - Profil | St 27.8.2008 9:02:49

                            V první řadě bych zjistil kolik je tam bahna a zdali je všude,jestli by se nedalo najít alespon kousek tvrdého dna .v druhé řadě bych asi vyzkoušel nějaký dobrý metd mix a k tomu bych přihodil pár boili a pelet spíš menšího průměru ,na prut bych uvázal krmítka na jeden bych použil návazec s plovoucím floro pop upem o průměru tak12- 14mm cca 1-2cm nade dno , na druhý prut bych použil jednu potápivou kouli také menšího průměru 14mm max 16mm začnou li brát kapři ,zvětšil průměr boili třeba na 20mm a sundal bych krmítka použil bych pevnou montáž přidal pva a dokrmoval kobrou nebo prakem .Devadesát procent úspěchu je lokalizace kapra,pokud budeš lovit na místě kde tyto ryby nejsou nebo se nekrmí tak ti nepomůže žádná sebelepší taktika a boili.

                              Nfishmen17a - Profil | Út 26.8.2008 23:27:40

                              ja mam dip od Sensas -carper ,, je to spise do krmeni ale zkusim,posledni dobou se pres ty male kapry nemuzu prokousat

                                Nklobas - Profil | Út 26.8.2008 23:20:53

                                fishmen17a - ® aji dipovat a ai davat jendu kouli takovou a jendu takovou nej treba jahoda a ryba a halibuty dipovat treba v jahode a máš sz

                                  Nfishmen17a - Profil | Út 26.8.2008 23:18:50

                                  klobas-myslis dipovat nebo jednou kouli taovou a druhou takovou? jinak v tom shopu mai docela za good cenu proteinove pelety , na podzim by nebyly spatne

                                    Nklobas - Profil | Út 26.8.2008 23:15:52

                                    fishmen17a - ® me se tyhle kombinace smrad a sladky hodne osvedcilo

                                      Nfishmen17a - Profil | Út 26.8.2008 23:03:13

                                      jeste zkusim hodit halibutku do sladkeho dipu co to udela, jestli to bude kaprum vonet :) teda hlavne tem vetsim.

                                        Nfishmen17a - Profil | Út 26.8.2008 23:01:17

                                        taky reaim tenhle problem, chodim na maly 3h rybnicek a jetam dost bahna, vlastne ryby tam maji dost prirozene potravy. mistama je i pisek coz znamena vice zaberu ale v posledni dobe jsou vetsi ryby viv a vic opatrne a zkusene ,berou jnom nasadaci. na 2 15mm nugetky zabere i 40cm kaprik. jinak se mi osvedcilo olovo pred padem trochu pribrzdit nebo pouzit pva penu na hacek, ale i tak si to kapr vyhrabe.