Ako s cizrnou/cícerom

Zdravím, aké máte skúsenosti s cizrnou/cícerom. Aj čo sa týka prípravy a potom pouzitia ako nástrahy, prípadne nejaké úlovky. Ak to tu niekde bolo ospravedlňujem sa, nič som nenašiel.Autor diskuse: stevolc - Profil , 10.8.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NSAHIB - Profil | Po 11.8.2008 23:23:42

cizrna v Kauflandu 1/2 stojí cca bratu 27 kč,jak kde,..celkem se to dá,ale sehnal jsem ji i v ZNZ-kilčo mi došlo asi na 15 vočí,.takže to jde...
opravdu vynikající,na háček max.2-3 kuličky,nedávat daleko od háčku(obloučku),jako DIP jsem používal obyčejnou potravinářskou příchuť-lahvička za cca 15 kč,..jako vanilka,jahoda,perník..a dával jsem při vaření pol.lžíci do vody,po slíti jsem tuto vodu přidal do koulí na zakrmení včetně nekvalitních zrnek..

Nfishmen17a - Profil | Po 11.8.2008 22:04:01

taky ji zkusim,mnel jsem uspechy i na hrasek mimo hacek,kapri po tom blaznili

Nstevolc - Profil | Po 11.8.2008 15:24:55

Dík, za odpovede, chystám sa ju využiť na vode, kde je veľa sumčekov amerických, dúfam, že ju nebudú atakovať.

NMiras - Profil | Po 11.8.2008 8:26:18

Cizrnu považuji za výborný partikl a to hned z několika důvodů:
1) cizrna je dost těžká, proto se dá nastřílet dál od břehu, v proudu drží lépe než kukuřice
2) příprava je jednoduchá - stejná jako u kukuřice - máčet 24 hod. a asi 30 minut vařit dokud nezměkne.
3) dá se snadno ochutit či dobarvit. Mým oblíbených ochucovadlem cizrny je obyčejné Maggi.Pokud budeš chytat v bahně, tak cizrna rychle nasaje pach bahna - osobně to však nevidím jako nevýhodu.
4) výborně funguje naklíčená cizrna. Příprava je však trochu náročnější - nechat nasát, rozložit v jedné vrstvě např. do bedýnky a po dobu klíčení dbát na to, aby byla zrna cca z 1/2 ve vodě a poté ještě uvařit dle bodu 1).
5) Pokud nebudeš naklíčenou cizrnou krmit, ale jen na ní chytat, tak ji v pohodě koupíš přímo naklíčenou např. v Tescu v oddělení zdravé výživy.

NShu-lin - Profil | Po 11.8.2008 8:11:09

Už je to nějakej pátek co jsem jí používal, ale příprava jako u kukuřice pouze vaření je kratčí.Výborně se dá obarvovat potravinářským barvivem a dochucovat.K ochucení jsem používal dip Top Secret Sweet Dream nebo Masox.Možná proto, že před 8 lety u nás nic jinýho neměli.
Nějaký kapry do 70cm jsem na to nachytal. Krmil jsem vždy pár hrstí většinou s drobnějšim partiklem (pšenice, řepka, konopí), nastražení na vlas 1-2 kuličky.

NHorda - Profil | Po 11.8.2008 7:51:43

fofo - ® kolik ta cizrna stoji v tescu ?? je tam nejakej rozdil v cene oproti ryb. potrebam ??
Ohledne pripravi - je treba dopredu namocit a pak povarit (priprava stejna jak u kuku)

NSAHIB - Profil | Po 11.8.2008 0:55:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

cizrna
mám ji zkoušenou zhruba 3 roky, a výsledky jsou velice dobré..je to dobrá,pro kapry rychle návyková luštěnina,kterou milují, a ještě v případě kombinace s KUKU,není třeba nutno krmit týdny,ale dá se říc,že pouze opravdu pár dní,..
po dvou dnech jsem začal mít více záběrů,od menších kapříků,sem - tam i nějaký ten větší..50+,ale ojediněle..třetí den byly záběr lepší a po 4 dnech to nádherně jezdilo..kapři 60+,až do cca 70...není nutno rvát do vody desetikila,stačí na jedno-dvě vytypovaný místečka nasypat dobře namočenou předem,povařenou cizrnu,v množství cca třetiny pytlíku...takto 2 x za den..a je to dostaČUJÍCÍ,..+ MALOU PLECHOVKU kuku ZN.CLEVER...
MĚ TO TAKTO OSOBNĚ FUNGOVALO,.A ŽE TO BYLY JÍZDY! MĚL JSEM NĚKOLIK DESÍTEK JÍZD,KDY TO JEN ŠLEHLO,PRÁSK A KAPR URAZIL MONTÁŽ,.NEBO JSEM JEJ ANI NEOTOČIL,A K PRASKNUTÍ DOŠLO POZDĚJI..
ale funguje to,a když přidáš trošku nějakého dipu navrch-už při samotném vaření a věř- že méně,je lépe,.....

Nfofo - Profil | Ne 10.8.2008 22:09:51

já mám zase zkušenosti uplně opačné-kupuji ji normálně v TESCU,nechávám jí jen namočenou-a po hodince je normálně měkká a dás e jíst.Chutná jako hrách a kapříci (50-60) si brali celkem slušně.Byli s ní i zakrmeno

Nklobas - Profil | Ne 10.8.2008 22:01:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

zdravím kámoš ji vaří dokad není takova mekounká chytá na ní a aji sní krmil tad yu ans na jedné vode 14dní a vysledek 3kapríci tak me to nak nenatchlo zvol spíse kuku