Labe, Labe, Labíčko ...

Ahoj, zdravim všechny rybáře i ty co nechytaj na Labi.Mám takovej dotaz, co si udělat anketu o Labi? Jak vám jde chytání na Labi, co používáte za návnadu a nástrahu a můžete hodit i pár fotek.

Npjarmil - Profil | Pá 15.8.2008 20:11:12

proste nadhera.. klid priroda- balzam na nervy!!

    Npjarmil - Profil | Pá 15.8.2008 20:08:28

    ranni labicko

      Nrybar-carp teamu, MAT a PAT - Profil | Pá 15.8.2008 19:19:28

      Jedu na čtyři dny na Labe,dám vědět jak jsem dopadl.Jedu testovat kamarádovo boilie

        NMalhe - Profil | Čt 14.8.2008 12:18:10

        Prinasam spravy z Labe naj kapor za 5 dni 12kg..potom mensi okolo 7-8kg a potom este mensi ale takych chytat nechcem :) jo a sumec 140 cm na koule...teraz som v praci fotky su u vody v bivaku, po praci sa tam vraciam este do konca vikendu tak uvidime co pride potom sem nieco hodim..

          Nbambus11 - Profil | Čt 14.8.2008 12:00:04

          Venca: do horních počernic chodim do školy :D, jsem z újezda, třeba o víkendu myslim že v neděli bych moh, ale nemám odvoz...

            NStanďour - Profil | Čt 14.8.2008 11:30:36

            plavan: Na Labi v okolí je spousta stejně dobrých fleků, jen to tam trochu znát.

              Nplavan - Profil | Čt 14.8.2008 11:27:30

              bambus11 - a z mostu nad náhonem ti skáčou do vody koupáči a dělají hroznej bordel a ryb už tam moc není. Přesto tam na jaře hodně chodím, protože tam sice nelapím moc ryb, ale zato spousty druhů. Snad jenom berounka je s tímto místem v tomto ohledu srovnatelná.

                NStanďour - Profil | Čt 14.8.2008 11:15:46

                bambus11: Pod zdymadlo v Čeláku by mě nikdo nedostal. Obvykle není kam se posadit, za zády ti jezdí jedno auto za druhým, spousta lidí se psy, cyklisti...

                  Nvenca1978 - Profil | Čt 14.8.2008 10:56:06

                  bambus11
                  Dno je čisté a co si pamatuji, tak jsem to ani jednou neutrhl, že bych chytil nějakou vázku.
                  Nad zdymadlem je to jak píšeš "postupná placka uprostřed nejhlubší" a pod zdymadlem je to podle toho kam si sedneš.
                  Včera cca 11 sumečků amerických na feeder na červi a žížalky a jedna jízda na těžko na kuku ... bohužel ryba cca po 10 sekundách spadla.
                  Jezdím tam s kámošem, tak se můžeme domluvit a někdy si tam sednout.
                  Jsem z Horních Počernic.

                    Nbambus11 - Profil | St 13.8.2008 12:49:48

                    Venca1978: dik, je tam nákej extremni profil koryta nebo je to postupná placka uprostřed nejhlubší? prostě jak daleko to mám házet na kapříky 40-50? Je potřeba hodně krmit? Ps pak udělěj pls náký foto a napiš co si ulovil, pokud možno foto i s pozadím, díkes.

                      NSuly - Profil | St 13.8.2008 11:37:48

                      je počasí v těchto dnech pro lov na labi na pytel? labe od Kostomlat po Čelákovice. ještě malej dotaz ke Lhotě, dá se někde zjistit na netu či telefonicky jestli jsou pokladny v provozu a tudíž se nesmí chytat?

                        Nvenca1978 - Profil | St 13.8.2008 11:11:28

                        bambus11
                        Já vyrážím do Čelákovic dnes a budu chytat spíš pod zdymadlem.
                        Pokud chytám feeder, tak chodím pod zdymadlo a pokud klasiku na těžko, tak nad zdymadlo.
                        Bere to jak nad tak pod. Letos kapříci zatím jen do 60cm, večer si zablbneš se sumečkama a jdou i slušní cejni.
                        Pokud chodíš na sumce, tak je nad zdymadlem povolený lov non-stop.
                        Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje, odboru životního prostředí a zemědělství byla udělena výjimka ze zákazu pro druh sumec velký (silurus glanis) tak, že není omezena jeho denní doba lovu a to od 16.6.2008 do 31.8.2008. Tato skutečnost se týká našeho revíru 411051 – Labe 19 a také tůně Řehačka na revíru 411164 – Labe 19 A – Řehačka.
                        V praxi to znamená, že je povolen 24-hodinový lov sumce.

                        Výbor MO ČRS Čelákovice, doplnil v souvislosti s povolením 24 hod. lovu ryb ve smyslu § 13 odst. 9 zákona č. 99/2004 Sb. bližší podmínky výkonu rybářského práva o následující ustanovení:

                        a) Osoba provádějící lov ryb je povinna v době od 00:00 hod. do 04:00 hod. osvětlit místo lovu umělým bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje.
                        b) Osoba provádějící lov ryb je povinna v případě pokračování lovu ryb po 24. hod. zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovku) nový datum lovu a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov ryb nepřisvojila předchozí den žádnou ulovenou rybu, je povinna prázdnou řádku k tomuto dni nejpozději před zápisem nového data proškrtnout.
                        c) Osoba provádějící lov v době od 00:00 hod do 04:00 hod. si nesmí přivlastnit žádný jiný druh ryby, a také nesmí mít nastraženou udici opatřenou nástrahou, která není jasně určena pro lov sumce( boilies, rostlinné nástrahy apod.).
                        d) Osoba provádějící lov je povinna na požádání rybářské stráže předložit a umožnit kontrolu dokladů, vybavení a ulovenývh ryb a poskytnout podporu a pomoc kontrolním orgánům.

                          Nbambus11 - Profil | St 13.8.2008 10:05:29

                          Mám takovou otázku, netýká se kaprařiny ale spíš čudlařiny. Poradili byste mi někdo základ lovu na labi, např v čelákovicích, zda nad jezem nebo pod jezem, jak daleko to s feederem házet atd. co nejvíc informací pls. Jednou už jsem to na feeder zkoušel a kromě nekolika ťukanců ani ho...

                            NPetr Koch - Profil | St 13.8.2008 8:17:25

                            A tady je fotka úspěšného lovce:o( 23kg 107cm, nevíte někdo jak se jmenuje soukromák u Hulína? Měl by mít 1ha

                              NPetr.J - Profil | St 13.8.2008 7:00:50

                              Na ryby jezdím dlouho a nejen na Labe, ale to co se tu popisuje jsem nikde nikdy neviděl, asi mám štěstí na lidi. Samozřejmě dědky, kteří si berou 2 domu skoro každý den, to jo, ale pokud jim to řád umožňuje tak nedělají nic nedovoleného.

                                Nrybar-carp teamu, MAT a PAT - Profil | Út 12.8.2008 22:13:48

                                Letos na podzim se bude projednávat v ČMRS o montážní pěně jako o povinné výbavě rybářů :o)))

                                  Nogon - Profil | Út 12.8.2008 21:19:21

                                  tulo,rybar-carp teamu, MAT a PAT-:o)))

                                    Ntulo - Profil | Út 12.8.2008 21:17:42

                                    Takže ke Kliniku přibalíme ještě montážní pěnu a výbava bude hotová:))

                                      Nrybar-carp teamu, MAT a PAT - Profil | Út 12.8.2008 21:12:01

                                      Petr Koch - ® Musim říc,byl to vůl !!!

                                        NPetr Koch - Profil | Út 12.8.2008 21:07:27

                                        rybar-carp teamu, MAT a PAT - ® : parádní řešení :o)))))) lepší než facka