MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Fermentace vařené kukuřice

V časopise Kapr 3/2008 píše Jirka Pacovský o fermentaci vařené kukuřice s cukrem, kdy ji pak i několik měsíců nechává ve sklepě v sudu, a dodává, že čím déle, tím lépe. Zajímaly by mne vaše zkušenosti a úspěchy s tímto způsobem přípravy a uskladnění. Myslel jsem, že fermenatace je proces před zkysnutím a pak už je pozdě, ale tohle už je snad "silážování" jako v JZD :-)

Autor diskuse: Martin M. ®
Zařazeno do: kaprařina - nástrahy, návnady, 7.5.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Anýzový dědek - ® Ne 4.4.2010 8:58:46
JPfish >> V cem je problem? Ze ti to stale kvasi? V tom pripade bych tu nakvasenou kuku nacpal do sklenic a zarexoval (zavaril) jako se zavaruje ovoce. Tim bys mel ty kvasinky znicit.
N Anýzový dědek - ® Ne 4.4.2010 8:49:04
Zkuste toto: Uvarenou vlhkou kukurici (vyloupanou) dejte do sklenic, zasypte 2mi lzicemi praskoveho cukru, 1kavovou lzicku mleteho anyzu a trochou skorice. Sklenice uzavrete a dejte na par dni do lednicky dnem vzhuru. Obcas protrepte. Ve sklenici musi zustat tak 1cm volneho mista pod okrajem, aby bylo mozno kukurici proklepat a promichat. Pak ji muzete skladovat par tydnu pri normalni teplote.
N JPfish - ® Ne 4.4.2010 2:48:18
Máte někdo zkušenosti při fermentování kukuřice s melasou?Pro příklad uvadím ,co jsem udělal já- 12Kg kukuřice a cca.3l melasy s obsahem 42%cukru jsem nechal zakvasit+kvasinky(stále kvasí).Málo nebo hodně melasy?
N minoq - ® St 7.5.2008 13:58:20
u nás sa dáva do kvasenej kapusty pred kvasením hrsť kukurice pre skorší začiatok kvasenia kapusty (zelí) na dno nádoby, po zjedení kapusty je kukurica o nepoznanie mäkšia ako pred vhodením, ale jablko je fajnové
N ali - ® St 7.5.2008 13:32:43
u zelí je to ten mléčný způsob kvašení ( bo má více sušiny než kuku)
N Martin M. - ® St 7.5.2008 13:23:13
Kdyz se kvasi zeli, nemuz to by neco podobneho?
N ali - ® St 7.5.2008 13:20:24
fermentace sice býval můj obor, ale o fermetaci kuku s cukrem pro ryb.účely slyším poprvé. Ale z pohledu chemie půjde o kvašení alkoholické anaerobní (bez přístupu kyslíku), při kterém se přeměňují cukry na ethanol ( alkohol v chlastu) a CO2. Postup přípravy je zcela identický s vykvašením kteréhokoliv ovoce v uzavřeném sudu se skleněnou trubičkou protaženou víkem-pro odvod CO2.
Druhý způsob kvašení, které by bylo možné použít (podobně jako u silážování) je mléčné kvašení, kde se namísto cukru přidá živá kultura kvasinek nebo spešl baktérie, to by však bylo složitější realizovat bo je to odvislé od obsahu sušiny...
N MADOK - ® St 7.5.2008 11:27:10
Tak to slyím poprvé,celkem s to nedvedu dost dobře představit, abytak kukuřice fermentovala tak dlouho, ale co rybář to jiné zkušenosti. Já osobně ji nechávám s cukrm nabobtat cca 2-3 dny a pak ji asi 4 hodiny vařím. Když je hotová nechám ji do druhého dne fermentovat ve vodě ve které se vařia. Mžes přidat i nějaký booster nebo esenci.
N Tom75 - ® St 7.5.2008 11:19:37
Nejčastěji používám rum, s tím mám zkušenost že vydrží dlouho. Případně med, ale to je potřeba zavařit. U cukru nevím, možná že v chladném sklepě ke kvasšení nedojde. Spíš bych přidal do sudu kvasinky a bylo by i co pít když nebudou brát:-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | nástrahy, návnady ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTyčová bójka RCO Orion 6,5 m

Za 1.356
Kvalitně zpracovaná tyčová bójka Orion, která vyniká svou lehkostí i cenou. Celková sestava bójky: plošný spoj s diodou, vrchní průhledný díl, silikonová krytka, 5 ks tyčí o délce 1m, 1ks tyče o délce 0,75m, 1 tyč o délce 0,5m, závaží a transportní obal.

akce, rybareniPrut Mikado M-KA

Není všechno zlato co se třpytí. Tyto slova ideálně popisují naše nové pruty, které jsou výsledkem několikaleté práce. Celá série je cíleně minimalistická. Na blanku neuvidíte žádné "křiklavé" nápisy, nebo velká označení. Pouze vrhací zátěž je vyznačena na blanku mezi úchyty sedla navijáku.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...