MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Preparovanie, vypracovanie kože káčera - materiál na viazanie mušiek

Poraďte mi čo s kožou káčera. Ako ju mám ďalej spracovať, a konzervovať. Káčera som stiahol z kože, kožu som natiahol na podložku a nasolil som ju. Na koži ostali len malé zbytky tuku. Aký je vhodný ďalší postup spracovania. Kožu momentálne suším, ale vzhľadom k tomu, že má veľa tuku obávam sa, že by mohol tuk poškodiť perie. Čo by bolo vhodné na odmastenie kože? Poraďte aké máte skúsenosti.

Autor diskuse: chudas12 ®
Zařazeno do: muškaření - nástrahy, návnady, 15.4.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Royale with Cheese - ® Čt 17.4.2008 19:32:19
Nic bych s tím nedělal, pokud nebudeš skladovat v 30stC tak se peří nezamastí. JInak souhlas s Modrákem, pokud tě netíží nedostatek skladovacího prostoru. Prosolení stačí proti hnilobě, v suchu budeš bez plísně, moly spolehlivě odradí invetizace skalpu ( zavři ho hermeticky do něčeho s tabletou Invetu na pár tejdnů).
N Michal - ® Čt 17.4.2008 8:47:50
chudas: vydrhni tu kůži 30% peroxidem vodíku, ale vem si na to gumové rukavice, ať i nepoleptáš ruce jako já, kterýmu tak nějak nedošlo, že je to žíravina :-)
N chudas12 - ® Čt 17.4.2008 8:42:05
Modrák - uskladnenie na koži určite viac vyhovuje. Hľadám nejaký postup na odmastenie kože, aby sa perie od tuku nezamastilo. Kožušiny sa bežne čistia pilinami s technickým benzínom. Nevieš niečo o tom? Ako dlho si kožu sušil? Ďakujem
N Modrák - ® St 16.4.2008 18:17:43
Pokud jde o kačera, rozhodně bych ho neškubal. Zásadní výhodou je, že na kůži máš pírka pěkně roztříděná podle barev, velikosti a tvaru. Peří v pytlíku je sice skladnější, ale při vázaní se v tom budeš přehrabovat jak bába v koksu. Já to dělám tak, že kůži stáhnu, našponuji do rámu, oškrábu, nasolím (k soli přidávám trochu salmiaku) a nechám sušit. Po usušení ji šoupnu do uzavíratelného pytlíku (občas se dá sehnat i velikost A3), hodím k tomu čtvrt tablety Ivetu nebo naftalínu a pytlík vysušeného silikagelu. Takhle mám uskladněny tuny materiálu a mola nebo kožojeda jsem v tom v životě neměl. Jedinou nevýhodou metody je, dle mého, poněkud nepříjemný naftalínový zápach, jinak s tím nemám problém.
N konasek14 - ® St 16.4.2008 16:21:13
Vybodni se na škrábání.Jak ti radí JVC oškubej kačera a máš klid.Navíc samotný peří je skladnější.Do čeho by si chtěl zavřít celou kůži před molama,to jsou pěkný kurvy na peří.
N JVC - ® Út 15.4.2008 22:42:43
Vytrhej si to prskaný peří z hrudi (připomíná koroptev) a CDC zbytek je dle mého k ničemu. Pokud ale chceš celý skalp tak to připíchni na polystren našponovaný. Nech to uschnout. Nejdřív peří ven a kůže na polystyren. Jak je peří suché asi tak za den tak to otoč naopak. Peří na polystyren. Vysráží se ti tam tuk a všechny ty ostatní zbytky a kůže ztvrdne. Tak to utřeš, vezmeš ne moc ostrý nůž, nebo jiný nástroj a kůži oškrábeš do měkka. To je celý. To škrábání je docela pakárna.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | nástrahy, návnady ]

Co je nového - muškaření + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSada Flajzar Fishtron E3TX SET 2+1

Za 4.493
Signalizátor FISHTRON e3TX je určen pro ty, kteří dávají přednost jednoduchosti, tradici a neotřelému designu. FISHTRON e3TX je možné spárovat s přijímači RX MULTI, RX SIX a RX MINI nebo lampami WRL1 a WRL2.

akce, rybareniHumminbird HELIX 5 SONAR

Za 5.500
Uživatelské charakteristiky (přístroj disponuje mimo jiné těmito funkcemi) : Switchfire, přiblížení zobrazení, zobrazení dna, zobrazení velkých číselných údajů, zobr. širokého / úzkého signálu, možnost výběru zobrazení, možnost výběru zobrazovaných hodnot

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Cadoxfishing - RCM Mošnov Cadoxfishing - RCM Mošnov

Mošnov u Ostravy, Obchodně podnikatelský areál Mošnov č.p. 317/60