- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Možnosti regulačních odlovů kaprů na udici v rezervacích Austrálie, příp. USA
Prosil bych všechny, kdo o podobných možnostech mají jakékoliv informace, odkazy k tématu, vědí něco o potřebné legislativě a podmínkách, nebo znají články či otázky, které se tímto typem lovu již zabývají, aby se podělili. Díky moc.
Autor diskuse: Petrson - Profil , 30.1.2008 kaprařina - revíry, cestování
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
16 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NPetrson - Profil | St 30.1.2008 23:12:25
>> kakr > to by bylo fajn, díky.
Btw, kdyby to bylo i s řacháním do palic, to už je žoldnéřina, nevím nevím jestli taková zkušenost by stála za to. No stála...,co by přinesla. Ale zatím nevím skoro nic :)
Btw, kdyby to bylo i s řacháním do palic, to už je žoldnéřina, nevím nevím jestli taková zkušenost by stála za to. No stála...,co by přinesla. Ale zatím nevím skoro nic :)
Nmedvěd - Profil | St 30.1.2008 21:42:29
takže nekecal.Když zná jednoho odborníka,zcela jistě jich zná také víc
Nkakr - Profil | St 30.1.2008 21:38:54
medvěd:
jednou se s ním sešel na nějakém semináři a úplně mu to stačilo.....
jednou se s ním sešel na nějakém semináři a úplně mu to stačilo.....
Nsliver - Profil | St 30.1.2008 21:32:44
Petrson - budeš prosazovat regulační odlovy ( vraždění ) u nás ? Počítej se mnou,budu ty hromady odvážet na výrobu hnojiva.
Nkakr - Profil | St 30.1.2008 21:00:59
Petrson:
zítra,pokud bude v ČR bych s nim měl mluvit. Je velmi vytížen, dělá výzkum, učí na univerzitě a jezdí po světě. Když bude souhlasit, písnu Ti na mejl. Můžu se ho zeptat, zda jeho práce z Australie, která existuje v angličtině, není nahodou v češtině. Pokud vládneš anglině, tak se pokusím sehnat odkaz na jeho výzkum z Australie.
zítra,pokud bude v ČR bych s nim měl mluvit. Je velmi vytížen, dělá výzkum, učí na univerzitě a jezdí po světě. Když bude souhlasit, písnu Ti na mejl. Můžu se ho zeptat, zda jeho práce z Australie, která existuje v angličtině, není nahodou v češtině. Pokud vládneš anglině, tak se pokusím sehnat odkaz na jeho výzkum z Australie.
NPetrson - Profil | St 30.1.2008 20:51:21
>> kakr > myslíš, že by byla možnost se s kolegou spojit mailem? Kdyby šlo se na to zeptat, byl bych rád, protože je to asi dost okrajový a těžko se sejde dost informací. Hlavně jde o ty praktičtější věci, mj. tedy zda takový lov je umožněn jako alternativa (asi by to mohl vědět) a jaké jsou podmínky.
Díky!
Nkakr - Profil | St 30.1.2008 20:42:32
Petrson:
náš kolega z výboru MO strávil v Austrálii půl roku. Měl grant , nevím přesně od jaké organizace(myslím UNESCO). Jeho úkolem byl výzkum, jak zbavit Australii od hnusného kapra, který tam byl neuváženě vysazen. V tamějších podmínkách to s ním dopadlo podobně, jako z králíkem. Přizpůsobil se proudu, změnil charakter těla a hlavně se tře 3až 4x ročně. Naroste tak do 5 kg a nechcou ho ani do psích konzev.Ulovený kapr se nesmí vrátit do vody a tak se místy kolem toků nachází hromady tlejících ryb. Skutečně si z ním neví rady.Viděli jsme fotky ,je to fak hustý. Kapr tam dokázal ve vodě zlikvidovat téměř vše. Naši kapromilové by tam měli jezdit na exkurze.
náš kolega z výboru MO strávil v Austrálii půl roku. Měl grant , nevím přesně od jaké organizace(myslím UNESCO). Jeho úkolem byl výzkum, jak zbavit Australii od hnusného kapra, který tam byl neuváženě vysazen. V tamějších podmínkách to s ním dopadlo podobně, jako z králíkem. Přizpůsobil se proudu, změnil charakter těla a hlavně se tře 3až 4x ročně. Naroste tak do 5 kg a nechcou ho ani do psích konzev.Ulovený kapr se nesmí vrátit do vody a tak se místy kolem toků nachází hromady tlejících ryb. Skutečně si z ním neví rady.Viděli jsme fotky ,je to fak hustý. Kapr tam dokázal ve vodě zlikvidovat téměř vše. Naši kapromilové by tam měli jezdit na exkurze.
NPetrson - Profil | St 30.1.2008 19:59:49
Pro upřesnění: něco jsem o zřizování míst "placených" rybářů, kteří odchytávají přemnožené kapry v Austrálii, zaslechl, možná šlo ale o kachnu. Zajímalo by mě, pokud někdo ví, jestli je součástí "žoldu" podmínka ulovené kapry hubit.
PS: O bowfishing mi nejde :)
PS: O bowfishing mi nejde :)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












