MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

lov z lodě-svazové revíry

zdravím kolegové. Zajímaly by mne a možná nebudu sám, revíry, kde je možno lovit z loďky. Nemyslím zavážku, či zdolávání z lodi, ale čistokrevný lov z lodě od Á do Zet. Na svazových vodách. Mohli by jste písnout jména a čísla revírů, kde to jde? Případně nějakou typickou poznámku? Dík

Autor diskuse: Steewee ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 3.5.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Siven Polní - ® St 1.5.2013 9:31:57
S&F - pescador >> Kdyby to bylo nevýhodné, tak bych s tím tolik nekoketoval. Ale ve vztahu k věcem, kterými jako celá společnost likvidujeme vody je to bezvýznamný faktor. Je fakt, že by toho mohli rybáři zneužívat, ale to se děje i tak. Jinak díky tomu zákazu existují relativně klidové zóny, to uznat musím. Nakonec, já lovím převážně u břehu a v plavkách si zabrodím, ale víš jak...
Asi tady ale bude fakt moc rybářů, a to, že jsem nikde neviděl přelodičkováno, by při dnešní dostupnosti plavidel mohlo narůst do znepokojivých rozměrů.
Ale je to prostě super pocit svobody, a to ani nic nemusíš chytit.
Jinak echolot jsem zavrhl jako likvidátora tajemství a dobrodružství, to by mě fakt nebavilo.
Ale jasně, nejsu tady sám, můžu mít jaký chcu ideály, ale končím tam, kde bych výrazněji omezil ostatní, což asi není lehký spytlíkovat... Už jenom domluvit se na břehu bývá těžký :(
Každý máme svoje představy, ale právě díky tomu, že o nich diskutujeme s jinými, nabývají jasnějších kontur.
N voda12 - ® St 1.5.2013 9:26:50
Berounka 3, 4A, 4B, 5 pouze část, 6, Labe, na většině pouze některé části revírů.
N S&F - pescador - ® St 1.5.2013 8:51:40
Siven Polní >> Respektovat by tyhle věci měl každý. Nešvary jako neúčast u prutů,lov na 3 a více prutů,lov přes povolenou povolenou dobu .... snad se s těmato lidma nechceš srovnávat ? :-))
Nemyslím si,že používáním lodě či belly boatu není výhodou. Už jen z důvodů,že se dostaneš na místa kde se "suchozemec" nedostane a v kombinaci s echolotem se to násobí.Tím nechci říct,že to uloví ryby samo ale pouze to,že umožní se k rybám líp dostat je výhodou opravdu daleko větší .... Jinak souhlasím.
N Siven Polní - ® St 1.5.2013 7:55:30
S&F - pescador >> Já to respektuju, nebo snad píšu, že vezmu loď a pojedu někam, kde to není povoleno? Asi ne, že. Mimochodem - nebivakuju, nepřetahuju doby lovu, a nechytám s příposlechem z chaty a na tři pruty chytat mi přijde nepraktické a otravné...
Ale v celkovém pohledu mi lov z plavidel připadá absurdní zakazovat, když se u vody setkávám s tím, co jsem už níž popsal. V chytání z loďky či bellyboatu jako likvidační způsob nevidím - ne každý rybář je to ostatně ochoten postoupit, to by se musel hýbat :)
A třeba na Nežárce, v části, kde byl lov z loděk již povolen, a byla to fakt atraktivní voda, jsem za tři dny nikoho lovícího z plavidla nepotkal, protahoval jsem to tam sám. O Dyji 7 nemluvě, tam 99 procent chytá ze břehu.

Chápu, že tady jde o střety rybolovných taktik, a ne každý je vyznavačem stylu těch jiných, ale proč bych si neposteskl.

Toto byl můj názor, ale to je asi tak všechno, co s tím nadělám.
Nic, jdu na ryby. Na šoulačku.
N S&F - pescador - ® St 1.5.2013 7:24:07
Siven Polní >> Jak to prospěje rybám ? Myslím,že by se mělo ještě více zpřísnit a omezit nebo za nějaký čas budou někteří kolegové chtít lovit i nějakou výbušninou ....
Nevím proč ale stále mě čím dál více připadá,že mnozí kolegové si tohle neuvědomují a nejraději by tak aby si mohl lovit kdo chtěl,jak chtěl a kdy chtěl ..... Rybářem se člověk stává z vlastní vůle (nikoliv z donucení) a s tím,že respektuje dané práva a povinosti ať jsou dobré či špatné.
Btw - ono to tzv. "české" proč oni to mají a my ne je pro náš národ typické.Je zajímavé,že valná většina čechů kteří jedou do zahraničí dané podmínky respektuje nebo si je vědoma postihu.
N Siven Polní - ® St 1.5.2013 7:08:17
Je to sice starší otázka, ale neva.
Na MRS mi vadí,že je těch možností brutálně málo. V ČRS je lov z plavidel povolen i z menších toků, a je to v poho. A na dolní Moravě a Dyji to fakt nechápu - to je jako proč? Že by naši rybáři chtěli na lodi emigrovat do Rakous nebo na Slovensko? Vždyť vodáci tam smí... A lov z loděk mi připadne mnohem šetrnější k pobřežním partiím.
Řeky se tady przní vesele dál, kecy o obnovování záplavových oblastí a niv vycházejí naprázdno, bagry rovnají koryta a zarovnávají jámy, ryby chcípou na polích, čističky nikde, rybí přechody sporadicky - takže vlastně na nic, ale lodičkáři jsou asi největší hrozbou, že ano.
Fakt - tahle republika (a to obě tři části) je prostě obří pytel boilies...
N jiris - ® Ne 6.5.2007 20:41:26
Mrkos - na M13A je lov z loděk zakazan.
N Sergo Aš - ® Ne 6.5.2007 20:39:01
V Čechách se snad smí z loďky skoro na všech přehradách,které jsou svazové MP.
N jindra - ® So 5.5.2007 23:26:34
Steewee: www.rybsvaz.cz/print.php?page=reviry/mimopstruhove&authorization=6de5fcbeb455aa71cf2a4eca632c26c&lang=cz tam si najdeš všechny revíry ČRS a můžeš si to přečíst
N Steewee - ® So 5.5.2007 20:37:13
děkuji jihomoravákům. Z české části snad někdo taky přidá nějaký revír.. S Hartou na Severní moravě končíme?
N groslak - ® So 5.5.2007 10:44:10
Ještě se dá chytat na Křetince 1 -přehrada u Letovic MRS
N mishak - ® Čt 3.5.2007 15:22:13
461 032 DYJE 15 - nádrž Vranov - MO Znojmo 34,0 km 537,0 ha
Přítok Moravy. Od hráze údolní nádrže ve Vranově n. Dyjí až po státní hranici nad Podhradím n. Dyjí a část Želetavky od vtoku do nádrže až k jezu Koberova mlýna v k.ú. Zblovice. Vyznačené úseky ve Švýcarské zátoce a v ústí řeky Želetavky do nádrže jsou chovné - lov zakázán v době od 1. 1. do 15. 6. (označeno tabulemi). Navážení nástrah povoleno. Lov z loděk povolen od 16. 6. Hlubinná přívlač povolena od 1. 9. v úseku od hráze nádrže po Bítovský most.
Míra štiky 60 cm.
N MrKos - ® Čt 3.5.2007 12:26:47
v MRS je to, co vím, Dyje 5, 7, 15, Jihlava 7-8, Morava 7, 8, 13A - Hulín a Svratka 5 ( částečně )
N Lubo - ® Čt 3.5.2007 12:17:51
471200 SLEZSKÁ HARTA 1 A - VÚS ČRS Ostrava 900 ha
ostatní informace zde: http://crs-ova.fishnet.cz/index.php?path=reviry/view.php&typ=&revir=471200

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareninově bazárek!

Najdete u nás starší modely navijáků a prutů, navijáky s chybějící náhradní cívkou, navijáky a pruty bez obalu (originální krabice) nebo navijáky a pruty repasované.

akce, rybareniPrologic Bivak Spider Trio Bivvy 1 Man (SLEVA 56%)

Za 2.999
Další bestseller ze stáje Prologic. Luxusní bivak pro jednoho v exkluzivním designu za neuvěřitelných 2 999 Kč. Skvělá volba na kratší výpravy. Kvalita řady Commander zaručuje vysoký standard.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...