MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Dobré soukromé revíry

Znáte někdo opravdu dobrý soukromý revír, který by stál za to? Já sám jsem navštívil nespočet těchto revírů v celé ČR a zatím se mi zdá, že majitelé jsou akorát pohádkáři, kteří Vás akorát pumpnou o prachy. Podělte se o svoje zkušenosti nebo typy. Nejlépe chyť a pusť. Díky všem.

Autor diskuse: MARTY ®
Zařazeno do: kaprařina - revíry, cestování, 17.10.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N siro St 29.10.2003 17:37:33
Véna S:nebýt ohlasu ze strany veřejnosti byl by zákon prošel i bez pozměnovacích návrhů.
Je pravda že současnou verzi vypracovalo Min. zemědelství(potažmo komise),prvotní návrh však pocházel od rady při ČRS(MRS) s jejich odborníků.To co následovalo poté(p.Richtera,Pešán a další),je druhá strana mince.
Nebýt zájmů tolika lídí kteří začínají křičet nahlas,tak by se s náma nikdo opravdu nepáral a v tichosti nas odstřelil.
N Filip - ® Pá 24.10.2003 12:39:48
libor: Já bych si nebyl vůbec, že jsou to svazové ryby a že jsou majetkem Svazu. Myslím, že nikde není stanoveno čí jsou majetkem (Svaz, Stát???), jinak by v rybářském zákoně byla stanovena kompenzace při změně uživatele.
N libor - ® Pá 24.10.2003 11:04:49
Chlapi,jedna zásadní věc.Stát nemůže přece prodat ryby,které si po desetiletí platili členové ČRS z vlastních prostředků.To mi zavání znárodněním.To,že se některé vody vrátily v restitucích,je něco jiného,ale svazové ryby jsou přece majetkem svazu,tedy každého člena,nebo ne?Tak si přece nemůžou lepit díry v rozpočtu tím,že nám ukradou ryby a prodají je v dražbě!
N MARTY - ® Pá 24.10.2003 0:03:56
ivo: třeba je načase zkusit si v klidu zachytat na privátním revíru, podle mých zkušeností jsou zde velcí kapři stejně opatrní jako všude jinde, ačkoliv nemohu zaručit v jakém budou stavu. Nevím, zda to za ten klid stojí...
N Véna S. - ® Čt 23.10.2003 8:53:20
Omlouvám se za překlepy, psáno ve fofru.
N Véna S. - ® Čt 23.10.2003 8:52:01
siro: Návrh zákona o rybářství vytvořilo MZ, připomíny k tomuto znění dávali produkční rybáři, ČRS adalší subjekty. nakonec to skončilo domluvou, že návrh se pustí do prvního čtení, aby vůbec nějaký nový zákon byl a bude se na něm pracovat, tedy na jeho změnách před druhým čtením. Tady bylo teprve možno uplatňovat změny, připomínky a nové návrhy. Teď záleží na ČRS, co si dokáže do nového zákona prosadit. Hlavně ale bude záležet na vůli poslanců a senátorů, za koho vlastně budou kopat, čí zájmy budou prosazovat a chránit. Mám obavy, že nějaké hlasy lidu jim budou jako obvykle někde u ..........
N siro Čt 23.10.2003 6:31:38
Gudaska:s tekoucíma vodama bych to fakt neviděl černě.Povodí po neuvěřitelném zadlužení v soukromé sféře,byl odlužen a "zestátněn".Veškeré tekocí vody(a přehrady na nich)patří k povodí-státu.Takže se nemuže domluvit pár chatařů a udělat vlastní revír na řece.Veškeré revíry spadnou jednotně pod svaz nebo třeba pod Káju Gotta.Mě je uplně jedno jestli si budu kupovat celosvazovku od něj nebo od svazu.
Svaz věděl o připravovanén návrhu dost dlouho,vypracoval svuj plán a v domění že nikoho nenapadne jej připomínkovat popřípadě stvořit vlastní paskvil,usnul na vavřínech.Doměnka že když můj návr zákona vypracovávali kapacity v oboru s význačnými právníky země musí byt schválen,byla nesprávná.
Kdyby na své úspěchy nehleděl ze strany výtěžnosti,ale ekonomicky,měl by v sočasné době takové prostředky že by ostatní zájemce strčil do kapsy!
Navíc to jakým způsobem předává svaz a hlavně rada informace na jednotlivá združení je otřesná.
N Cetus St 22.10.2003 18:33:15
On novýho roku jich bude hafo...
... jejich seznam je v seznamu revírů ČRS / MRS
N ivo St 22.10.2003 18:21:34
Marty: Naprosto to chápu.Taky mám takovej blbej pocit, že sedím na břehu, nic špatnýho nedělám a přesto si připadám jako na štvanici.Mám sto chutí všechno prodat a dělat něco jiného. Na soukromé vody nejezním a na těch ostatních se problémy neustále zvětšují. Je to pořád dokola.
N Gudaska - ® St 22.10.2003 12:27:17
U uzavřených revírů (rybníky, pískovny) to chápu a ani mě to tak nebere. Ale závrať vzteku dostávám při pomyšlení na tekoucí vody.
N siro St 22.10.2003 7:07:33
Gudaska:bylo to samozřejmě ironicky myšleno.Věř že minimálně jeden rok po záboru bude revír dobrý.Pak se vyrabuje(nebo zlepší).No a neefektivní a prázný rybník se pak vrátí do lůna ČRS.Svaz nebude nucen se s býv vlastníkem vypořádat,protože vypořádání bude propočítávánu z množsvý ryb jimiž byl rok předtím reváír zarybnen
N MARTY - ® Po 20.10.2003 13:12:05
Gudaska: K tomu není, co dodat. Ačkoliv je to smutné, souhlasím.
N MARTY - ® Po 20.10.2003 13:07:21
ivo: Máš úplnou pravdu. Já se snažím hledat ryby, opravdu se moc snažím, myslím, že jsem dosáhl i slušných úlovků, ale nebaví mě se neustále dohadovat s RS, jenom proto, že jsem kaprař a kousek dál ode mne se masaří a dělá bordel, toho si nikdo ani nevšimne. Žádné takové místo jsem zatím, bohužel, nenašel.
N Gudaska - ® Po 20.10.2003 10:32:37
siro>opravdu se domníváš, že za rok bude plno DOBRÝCH SOUKROMÝCH REVÍRŮ? Obávám se, že přibude pohádkářů pumpujících prachy. a až se po pár letech budeme snažit o spojení revírů zpět, bude to zbytečné, neboť v nich stejně nebudou ryby. Svoji zkušenost již mají myslivci - buď střílí v zoologických zahradách ("akvária"), nebo chodí na procházky do lesa s puškou - na pidirevírech se systematicky hospodařit nedá.
N siro Po 20.10.2003 6:59:53
Počkej rok a bude jich plno.
N ivo Ne 19.10.2003 9:01:51
myslím, že tvé zkušenosti získala spousta dalších rybářů, kteří jsou na tom stejně jako ty a nějakou důvěrou v obsah privátních vod příliš neoplívají.Snaž se hledat ryby bez ohledu na to, zda je voda svazová či privátní.
N ebs Ne 19.10.2003 8:45:13
Tady ti asi nikdo moc neporadí .Ptal jsem se na tuto otázku tady na MRKu asi stokrát,ale nikdo nic neprozradil.Nevím čím to je?
Jinak je v prodeji mapa asi za 200 Kč a tam prý je údajně 250 revírů,ale mapu jsem nikdy neprohlížel.Někdo kdo ji snad bude mít a poradí.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | revíry, cestování ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX MK3 Purple fialové swingery

Za 895
Nádherně vybarvené a skvěle fungující swingery, fialové s černými doplńky, prověřovaná kvalita, máme v dalších barvách samostatně a uděláme i sadu na tři i čtyři pruty a i svítíci MK2 illuminated

akce, rybareniRod Hutchinson "The ONE" pruty

Za 3.050
2,75lb/12ft za neuvěřitelně nízkou cenu - skvělé pruty pod kterými je podepsán vyhlášený, světoznámý rybář PRÁVĚ TEĎ u nás exklusivně za akční, supernízké, výprodejové ceny

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen