MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Dobré soukromé revíry

Znáte někdo opravdu dobrý soukromý revír, který by stál za to? Já sám jsem navštívil nespočet těchto revírů v celé ČR a zatím se mi zdá, že majitelé jsou akorát pohádkáři, kteří Vás akorát pumpnou o prachy. Podělte se o svoje zkušenosti nebo typy. Nejlépe chyť a pusť. Díky všem.

Autor diskuse: MARTY ®
Zařazeno do: kaprařina - revíry, cestování, 17.10.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N siro St 29.10.2003 17:37:33
Véna S:nebýt ohlasu ze strany veřejnosti byl by zákon prošel i bez pozměnovacích návrhů.
Je pravda že současnou verzi vypracovalo Min. zemědelství(potažmo komise),prvotní návrh však pocházel od rady při ČRS(MRS) s jejich odborníků.To co následovalo poté(p.Richtera,Pešán a další),je druhá strana mince.
Nebýt zájmů tolika lídí kteří začínají křičet nahlas,tak by se s náma nikdo opravdu nepáral a v tichosti nas odstřelil.
N Filip - ® Pá 24.10.2003 12:39:48
libor: Já bych si nebyl vůbec, že jsou to svazové ryby a že jsou majetkem Svazu. Myslím, že nikde není stanoveno čí jsou majetkem (Svaz, Stát???), jinak by v rybářském zákoně byla stanovena kompenzace při změně uživatele.
N libor - ® Pá 24.10.2003 11:04:49
Chlapi,jedna zásadní věc.Stát nemůže přece prodat ryby,které si po desetiletí platili členové ČRS z vlastních prostředků.To mi zavání znárodněním.To,že se některé vody vrátily v restitucích,je něco jiného,ale svazové ryby jsou přece majetkem svazu,tedy každého člena,nebo ne?Tak si přece nemůžou lepit díry v rozpočtu tím,že nám ukradou ryby a prodají je v dražbě!
N MARTY - ® Pá 24.10.2003 0:03:56
ivo: třeba je načase zkusit si v klidu zachytat na privátním revíru, podle mých zkušeností jsou zde velcí kapři stejně opatrní jako všude jinde, ačkoliv nemohu zaručit v jakém budou stavu. Nevím, zda to za ten klid stojí...
N Véna S. - ® Čt 23.10.2003 8:53:20
Omlouvám se za překlepy, psáno ve fofru.
N Véna S. - ® Čt 23.10.2003 8:52:01
siro: Návrh zákona o rybářství vytvořilo MZ, připomíny k tomuto znění dávali produkční rybáři, ČRS adalší subjekty. nakonec to skončilo domluvou, že návrh se pustí do prvního čtení, aby vůbec nějaký nový zákon byl a bude se na něm pracovat, tedy na jeho změnách před druhým čtením. Tady bylo teprve možno uplatňovat změny, připomínky a nové návrhy. Teď záleží na ČRS, co si dokáže do nového zákona prosadit. Hlavně ale bude záležet na vůli poslanců a senátorů, za koho vlastně budou kopat, čí zájmy budou prosazovat a chránit. Mám obavy, že nějaké hlasy lidu jim budou jako obvykle někde u ..........
N siro Čt 23.10.2003 6:31:38
Gudaska:s tekoucíma vodama bych to fakt neviděl černě.Povodí po neuvěřitelném zadlužení v soukromé sféře,byl odlužen a "zestátněn".Veškeré tekocí vody(a přehrady na nich)patří k povodí-státu.Takže se nemuže domluvit pár chatařů a udělat vlastní revír na řece.Veškeré revíry spadnou jednotně pod svaz nebo třeba pod Káju Gotta.Mě je uplně jedno jestli si budu kupovat celosvazovku od něj nebo od svazu.
Svaz věděl o připravovanén návrhu dost dlouho,vypracoval svuj plán a v domění že nikoho nenapadne jej připomínkovat popřípadě stvořit vlastní paskvil,usnul na vavřínech.Doměnka že když můj návr zákona vypracovávali kapacity v oboru s význačnými právníky země musí byt schválen,byla nesprávná.
Kdyby na své úspěchy nehleděl ze strany výtěžnosti,ale ekonomicky,měl by v sočasné době takové prostředky že by ostatní zájemce strčil do kapsy!
Navíc to jakým způsobem předává svaz a hlavně rada informace na jednotlivá združení je otřesná.
N Cetus St 22.10.2003 18:33:15
On novýho roku jich bude hafo...
... jejich seznam je v seznamu revírů ČRS / MRS
N ivo St 22.10.2003 18:21:34
Marty: Naprosto to chápu.Taky mám takovej blbej pocit, že sedím na břehu, nic špatnýho nedělám a přesto si připadám jako na štvanici.Mám sto chutí všechno prodat a dělat něco jiného. Na soukromé vody nejezním a na těch ostatních se problémy neustále zvětšují. Je to pořád dokola.
N Gudaska - ® St 22.10.2003 12:27:17
U uzavřených revírů (rybníky, pískovny) to chápu a ani mě to tak nebere. Ale závrať vzteku dostávám při pomyšlení na tekoucí vody.
N siro St 22.10.2003 7:07:33
Gudaska:bylo to samozřejmě ironicky myšleno.Věř že minimálně jeden rok po záboru bude revír dobrý.Pak se vyrabuje(nebo zlepší).No a neefektivní a prázný rybník se pak vrátí do lůna ČRS.Svaz nebude nucen se s býv vlastníkem vypořádat,protože vypořádání bude propočítávánu z množsvý ryb jimiž byl rok předtím reváír zarybnen
N MARTY - ® Po 20.10.2003 13:12:05
Gudaska: K tomu není, co dodat. Ačkoliv je to smutné, souhlasím.
N MARTY - ® Po 20.10.2003 13:07:21
ivo: Máš úplnou pravdu. Já se snažím hledat ryby, opravdu se moc snažím, myslím, že jsem dosáhl i slušných úlovků, ale nebaví mě se neustále dohadovat s RS, jenom proto, že jsem kaprař a kousek dál ode mne se masaří a dělá bordel, toho si nikdo ani nevšimne. Žádné takové místo jsem zatím, bohužel, nenašel.
N Gudaska - ® Po 20.10.2003 10:32:37
siro>opravdu se domníváš, že za rok bude plno DOBRÝCH SOUKROMÝCH REVÍRŮ? Obávám se, že přibude pohádkářů pumpujících prachy. a až se po pár letech budeme snažit o spojení revírů zpět, bude to zbytečné, neboť v nich stejně nebudou ryby. Svoji zkušenost již mají myslivci - buď střílí v zoologických zahradách ("akvária"), nebo chodí na procházky do lesa s puškou - na pidirevírech se systematicky hospodařit nedá.
N siro Po 20.10.2003 6:59:53
Počkej rok a bude jich plno.
N ivo Ne 19.10.2003 9:01:51
myslím, že tvé zkušenosti získala spousta dalších rybářů, kteří jsou na tom stejně jako ty a nějakou důvěrou v obsah privátních vod příliš neoplívají.Snaž se hledat ryby bez ohledu na to, zda je voda svazová či privátní.
N ebs Ne 19.10.2003 8:45:13
Tady ti asi nikdo moc neporadí .Ptal jsem se na tuto otázku tady na MRKu asi stokrát,ale nikdo nic neprozradil.Nevím čím to je?
Jinak je v prodeji mapa asi za 200 Kč a tam prý je údajně 250 revírů,ale mapu jsem nikdy neprohlížel.Někdo kdo ji snad bude mít a poradí.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | revíry, cestování ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox kraťasy Black & Orange Lightweight Jogger Shorts

Za 540
Pohodlné teplákové kraťasy pro letní dny u vody.


akce, rybareniMainline esence Response Flavours

Za 199
Komplexní řada aromat, z níž si vybere každý rybář. Rybí, ovocné, kořeněné či velmi ostré druhy pro každou situaci.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...