MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

J E L E C T L O U Š Ť, zajíždí do vázky?

jaké máte zkušenosti při zdolávání tloušťů: stalo se mi následující u kraje za kamenem skočil - snad tloušť. nahodím tam wobler yozuki ihned záběr a seklá ryba zajela do krytu mezi dva kameny, tak nešťastně že vlasec byl v mezeře mezi dvěma kameny, když jsem se tam dostavil woblera jsem vytáhl samo bez ryby. jedná se mi o následující: máte zkušenosti s tím, že by se tloušť ihned po záběru schoval do úkrytu? bylo to na dolním toku Bečvy, kde bylo chyceno pár pstruhů (úlovky skutečně víc než ojedinělé). tím mé pochybnosti rostou. ď.

Autor diskuse: hombre
Zařazeno do: muškaření - techniky lovu, 22.8.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N MacOS Čt 7.10.2004 11:49:46
nejsem až takovej znalec, ale zrovna včera jsem četl v kurnocikovi zhruba toto>
po záseku se pstruh a lipan obvykle ponoří ke dnu a ryje tlamou o kameny aby se zbavil háčku.
i já bych tipoval spíš pstruha, tloušti se chvilku mrskají a pak je to jen surf po hladině. ale třeba je to fakt nějakej profesor. na každej pád bych tam na něj chodil tak dlouho dokud bych ho nelapnul.
N Dalibor Čt 7.10.2004 10:09:21
No když chytám tlouště(na mouchu) v peřejích mezi kameny ta to zkouší normálně protáhnout mezi šutry a v blízkosti břehu se snaží taky schovat.Jindy sjede po proudu na volnou vodu,jak kdy.Můj největší tloušť 56cm na Moravě v Hradišti pod lávkou pro cyklisty(na woblera)to napálil rovnou pod pilíř ale na silu jsem ho otočil a pak to vzdal.Obecně mi přijde tloušť málo bojovný,razantní záběr, par výpadů po záběru a pak se nechá táhnout jak kus dřeva.
N JFK - ® Po 1.9.2003 11:28:35
na 51 procent? Tak tomu říkám jistota!
N hombre Pá 29.8.2003 13:20:31
nervák pokračuje:
na 51% to bude asi tloušŤ ale pěkně vypečenej(HI:)
po včerejším lovu jsem měl tu samou rybu třikrát na prutu s větší gramáží 30gr.
pokusil se pozřít následující:
husky jerk (tds)
streamer
nějaký widnerky
záběry krásný vše v tom samém místě, ale prostě jsem jej nesekl
dám vědět, snat tuhle sezonu:(

pa
N Patton Pá 29.8.2003 11:35:47
Teda to je otázka:-))))))))))))))))))))))))))))))
....kleňat jsem nachytal dost,ale nemůžu říct že bych tvrdil že se chovaj stejně.Na druhou stranu pokud jsi hodil wobler za kameny,ryba ti to vzala,tak po záseku v tom prvním propnutí jsi ji mezi ty kameny mohl natáhnout i sám (nejkratší vzdálenost mezi tebou a rybou vedla mezi těma šutrama)........jedinnej tloušť kterej měl snahu mně vlézt do vázky u břehu měl 53 cm a chytil jsem ho před 2 lety.To že do té vázky valil bylo spíš dáno tím že jsem ho tahal na 0,12 vlasec a proti proudu,tak se tam nakolíkoval,ale stejně mu to nepomohlo :-)))
N pepe - ® Út 26.8.2003 6:43:23
Tak to nebyl vodník, mohl to být i tloušť. Včera jsem jednoho chytil, cca 30 cm, na plavačku u břehu. Okamžitě to napálil pod břeh mezi větve. Po krátkém přetahování jsem ho vypáčil ven.
N pepe - ® Po 25.8.2003 10:14:42
Byl to malej vodník, asi byl dost nasranej. nediv se.
N Vlada S. Po 25.8.2003 7:32:22
Každá ryba, která je zaseklá, a dostane příležitost k úniku, tak ji využije. Asi všechny ryby, které jsem měl na prutě a dovolil jsem jim to, zamířily do úkrytu, nikoliv schovat se, ale projet skrz a opět vypálit jinam, a tak se zbavit háčku. Podle mě to moh bejt jak tloušť tak potočák, ale protože obě tyto ryby se na dobrá stanoviště vracejí, tak bych to zkusil znovu a bude rozřešeno. Tipnu si, že na první nához to vezme tloušť a na druhej pstruh:-)
N siro Po 25.8.2003 7:00:58
Hrouzek:neřekl jsem do břehu anžto nýbrž pod břeh.

Když už o tom mluvíš,několikrát se mi stalo že jsem musel dost silově(kvůli stromum)rvát kapra z vody a ten to obloukem na vlasci,v plné rychlosti opravdu napálil až do břehu.Jednou zajel dodonce do stromu v takově rychlosti že lámal větve silné jako palec jako špejličky.
Nejvetší neřád je však hrouzek;o)))
N maros Ne 24.8.2003 10:37:38
Tipujem to skôr na pstruha,jalcov cez 50 sme s kolegom pochytali dost ale ani jeden nesiel do prekazok,skor isli na volnu vodu a ani tam nic svetoborne neukazali.
N mirmen - ® So 23.8.2003 19:09:31
hombre:
- rozlouskni oříšek,podle příspěvků to bude zajímat víc rybářů
- třeba znova nezabere, ale jestli za tím kamenem či v nich má stanoviště, tak by třeba stačilo lapnout pár konipasů, připlížit se po břiše na dohled a cvrknutím na to místo, kde Ti vzal, koníka dopravit ( nebo třeba včelu )
- jestli má stanoviště v kamenech, tipnul bych pstruha
N george - ® So 23.8.2003 15:24:51
pstruh to nebyl.... tloust dost mozna
N mirmen - ® So 23.8.2003 1:06:18
Hrouzek: nic ve zlým, ale hombre píše"ihned po záběru"!Přitom vláčel, takže by tem domnělý tloušť musel ujet cca 2-3 metry do šutrů. Nechci se hádat, tolik zkušeností zas nemám, ale tloušť mi na to nesedí. Pstruh ano. Jinak - doporučuji:
parmová řeka, noční chytání na rousnici či sýrové těsto, ploché olovo cca 40 g. Až Ti to parma napálí, tak poznáš, zda zamíří do krytu aĺa pstruh v nebezpečí či bude bojovat na volné vodě, alespoň v prvních vteřinách.
Teda, jestli platí, že mezi vyrušení lze považovat i zásek.
N Hrouzek - ® So 23.8.2003 0:52:32
Neznám rybu,která by při vyrušení nezajela do ukrytu,pokud nějaký ukryt je...
N mirmen - ® Pá 22.8.2003 23:21:49
Hombre:Asi to s tím nijak nesouvisí, ale k rybařině jsem se dostal ( asi jako většina z nás ) přes pytlačení. Začínal jsem po vzoru vesnických autorit přes pstruhy , kluků o rok-dva starších, chytáním do ruky. Na těch úzkých chovných potocích, které jsme k evidentní nelibosti hospodáře plundrovali, platilo většinou to, že pstruh zajížděl při sebemenší nejistotě a známcích nebezpečí pod břeh, kámen, naplavené dříví. Myslím, že pro pstruha je přirozené, když to napálí do krytu.
N Hrouzek - ® Pá 22.8.2003 21:22:09
siro-ještě,že to vplné rychlosti nenapálí do šutru>ještě by se mohl zabít...,Mě osobně se nikdy nestalo,že by mi tloušt narazil do břehu,a že sem jich už chitil...
N mirmen - ® Pá 22.8.2003 21:11:54
Řekl bych, že spíš záleží na vodě a místě, kde ho zasekneš. Je to protivník, pro kterého je voda to samé co pro nás břeh. My víme, kam popojít po břehu, on to samé ví o tůni. Je-li řeka široká 10-20 metrů, tak se asi bude chovat jinak, než v tloušťové říčce o šíři 4-5 m, kde je většinou i jiná hloubka. Tloušti přes kilo, které jsem chytil na Orlici, se většinou snažili využít prostoru a rychlosti proudu, zatímco na říčce Trotina se boj odehrával v tůni, kterou tloušť několikrát "vymetl". Protože Trotina je úzká, břehy obrostlé olšemi, křovím, místy vysokými travinami spadajícími do vody ( dle ročního období ) tak jsem na Trotině o pár slušných tloušťů ( na třešeň, kůrku chleba, konipasa na splavávanou) přišel. Na Orlici mám díky její šíři věrší úspěšnost.Je fakt, že tlouště na vláčku cíleně nechytám, takže promiň, že neodpovídám přesně na otázku. Myslím si ale, že podstata je v chování ryby bezprostředně po záseku, ne ani tak ve způsobech lovu.
Jinak: pstruhařil jsem jen 3 sezony na vláčku a Tvá slova BEZPROSTŘEDNĚ mne spíš přivádějí k názoru, že šlo o pstruha. Pstruh mi to párkrát napálil pod kameny, hned po kontaktu.
N siro Pá 22.8.2003 17:36:34
Tak na 70% to tloušť rozjede a v plné rychlosti napálí pod břeh.Na volné vodě se vycukávají jen menší kusy.
Takže stejně jako FilipeS.
N Bublajz - ® Pá 22.8.2003 17:04:26
Moje zkušenost hovoří klidně pro nějakou tlouští ponorku. Tohle pondělí jsem nahodil nymfu, objevila se tlama jako sviňa (tloušť +50cm), spolkla jí, já zasekl a tloušť hurá na mělčinu, kde mi udělal z 0,14 návazce cucky. Záležitost jedné vteřiny... Bylo to v jedné malé tůni, kterou měl ten parchant asi dobře zmapovanou.
N Royale with Cheese - ® Pá 22.8.2003 14:05:29
hombre > jasně, byl to kanibal lektr.
N stilet - ® Pá 22.8.2003 13:07:20
Předevčírem na Bečvě Rožnovské jsem novým typem wobblera konečně převezl Tlouštího krále jedné tůně - 44+, do wob. šel sebevědomě, po záběru na volnou vodu a za dvě minuty to položil. Myslím si, žes' trefil na potočáka.
N jarda - ® Pá 22.8.2003 13:06:17
Na tlouste bych netipoval, chytavam docela velke tlouste na Ohri a jeste se mi nestalo ze by zajel do vazky, asi bych souhlasil s RwCh
N Royale with Cheese - ® Pá 22.8.2003 9:50:08
Byl to potočák.
N V_L_K Pá 22.8.2003 9:19:50
Ja lovim na Becve rožnovské,ale jeste se mi nestalo,aby mi zajel do vazky,bojuje hlavne na volne vode a ani ten boj neni nijak velky.Chytl jsem u nas i jelce pres 50 cm. A nemohl to by byt prece jen nejaky zapomenuty pstruh.
N FilipeS - ® Pá 22.8.2003 8:50:43
Každá ryba (zaseknutá) se snaží schovat. Nevšiml jsem si, že by tloušť této taktiky využíval znatelně více než jíné ryby. Mě se většinou snaží zajet pod břeh.
Je možné, že jsi seknul opravdu mimořádně inteligentního tlouště, který fintu se zajetím mezi dva šutry vypiloval k dokonalosti :-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | techniky lovu ]

Co je nového - muškaření + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWobler SPRO PowerCatcher Cranky Minnow

Za 49
Osvědčené woblery za cenu třpytek?

akce, rybareniLehátko Flat Fleece 6Leg Bedchair + taška Zdarma!

Za 2.799
Dodáme do 24 hodin bez poštovného a balného.Pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.Novinka - lehátko v provedení „ Flat“ ploché a bez kloubové provedení.Na toto lehátko byly použité kvalitní zateplené fleece materiály, díky svému elegantnímu designu v černo-zelené...

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Král Rybářské potřeby Král

E-shop je zaměřený na všechny druhy rybolovu jako přívlač, kaprařina, plavaná, feeder, muškařina, sumcařina a mořský rybolov. Nabízíme...