- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký foťák
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NJapčák - Profil | Ne 4.11.2007 23:34:18
---Je neděle, co tak hoditi něco do hlavy .......
NHomer - Profil | Ne 4.11.2007 21:59:35
NHomer - Profil | Ne 4.11.2007 21:52:41
Japčák> P FZ 8 slušný foťáček, ale právě ta velikost a váha mě osobně nevyhovuje.Je to věc vkusu každého soudruha.Já začínal se Smenou, kolik stála si nepamatuju. Myslím, že 300 Kčs.
Nantony - Profil | Ne 4.11.2007 21:38:51
hola
antony
NZN - Profil | Ne 4.11.2007 21:23:17
držel jsem jich v ruce pár, i když s nima nefotím. Nedokázal bych ani o jedné říct, že je jedna z nejlepších. Jak to prokázat? Pokud bych to měl hodnotit podle nějakých objektivních kritérií, musel bych asi dát za pravdu odborným časopisům, které provádí objektivní zkoušky. Tam jasně kraloval Panasonic. Mi se nejvíc pozdávalo Fuji.
Souhlasím s tebou, že pocit držení je důležitý. Malé foťáky jsou jen trikem firem, je to jen na škodu. Ale pořád je to subjektivní dojem. Co se nějaké kvality týká, dnes je to prakticky jedno, co si člověk koupí. Prakticky všechno je na takové úrovni, že se rozdíly potírají a dají se měřit jen v objektivních podmínkách. Proto se mi zdá prohlášení o jednom z nejlepších na trhu odvážné.
Fotím o něco málo dýl jak ty, ale to není na 100% důležitý, ani to není žádný argument. Množství foťáků ( mám jich taky dost) mě rozhodně neopravňují udílet rady. Nakonec, vždy důležité jsou výsledky. A ty nejsou o foťácích.
NJapčák - Profil | Ne 4.11.2007 21:22:10
Fotím celý život ale úplně v pohodě tak jako každý druhý.
Začínal jsem s bakelitovým pionýrem za 50,- Kčs.......
NHomer - Profil | Ne 4.11.2007 20:31:20
NHomer - Profil | Ne 4.11.2007 19:53:10
NLedňáček (Iceman) - Profil | Ne 4.11.2007 17:25:49
Ndudyn1 - Profil | Čt 1.11.2007 22:19:18
tak jsem pečlivě pročítal tuto diskuzi, protože jsem měl taky problém - měl jsem Olympus C720 a celkem jsem byl spokojený, ale kdo se má s tím tahat? Tak jsem hledal a hledal .... a nakonec jsem si něco našel a skutečnost je úplně někde jinde:-¨) Nakonec rozhodování skončilo u Sony dig. fotoaparát Cyber-Shot DSC-H3B a Sony dig. fotoaparát Cyber-Shot DSC-H9B. Trojka byla perfektní, ale vzal jsem ji do ruky a prostě neseděla, byla dost malá a já jsem si z´vykl na větší. Tak vítězem se stala devítka. Vybral jsem dobře? Děkuji za případné odpovědi, protože vidím, že se zde nepohybují jen skvělí rybáři, ale i fotografové!
NZN - Profil | Út 30.10.2007 22:28:50
proč mě to mrzí? Možná slovo mrzí je šlecht. V každém případě mě to sere ve chvílích, kdy mám problémy s firmou a lidma. Byl bych svým pánem a lidi bych nepotřeboval. Kdysi jsem měl ambice, že ze mne bude fotograf. Pečlivě jsem studoval, snažil se a záhy pochopil, že to se mnou tak slavné není. Jedno je fakt, přišel jsem docela brzy na to, že bych umřel hlady. Dnes je to s focením trošku jednodušší, ale jednoduchý ne. I přes chvilkové nasrání nad firmou jsem rád, že ji mám a focením se skutečně bavím. Sám pro sebe, z radosti ze života.
www.znfoto.cz
Pokud bych dal na Pájkovu radu, tak ta griotka by tam trčela, jak prdel z bahna:-)
NJapčák - Profil | Út 30.10.2007 22:22:41
Ale - neser se do Těch, co sirup neslopou - někdo Tomu zove griotka, dobře....
a navi... hmmmmm o kolku je To lepší......
NBosanac - Profil | Út 30.10.2007 22:13:04
NPike - Profil | Út 30.10.2007 22:08:05
NJapčák - Profil | Út 30.10.2007 21:37:53
NDeProfundis - Profil | Út 30.10.2007 21:31:07
ZN & all: Přesně tak! Hlavně že nás to baví:) Nemá cenu sáhodlouze polemizovat nad tím jestli je lepší to nebo ono, kdo chtěl odpověď na otázku co na ryby, asi si jí tu našel nebo jí snad i pochopil. Kdo se chce focení věnovat trochu víc, určitě si najde spoustu odbornějších diskuzí na fórech zaměřenejch na digifoto jako je třeba digineff.cz a jiné. Taky se nepokládám za nic víc než amatéra, kterého prostě jen baví fotit. Už od dob Amigy jsem si pohrával s grafikou na PC a vlastní digi tomu vneslo novej rozměr. Jsem na spoustu fotek hrdej - a vo tom to je:)
Jinak proč tě mrzí že nejsi fotograf? Nejsi tak spokojen s výsledkem, nebo bys to chtěl jako živnost? Podle mě dneska se živit jako fotograf je něco pomalu nereálnýho.
NJapčák - Profil | Út 30.10.2007 21:29:02
ZN - ohledně foto Tě opravdu beru (zatím vidím tak se dívám) ale (jo, byl tam šmejlík) s tou váhou to byl u mě limitující faktor a neříkej že lupkáš např................ a po prdel s zrcadlem na rameni......
NZN - Profil | Út 30.10.2007 20:54:18
nijak se tě nesnažím snížit. Díval jsem se na tvůj web a jen foť a foť. Mezi námi, já nejsem taky žádný fotograf. Což mě někdy mrzí, ale na druhou stranu, je to stejné jak u tebe. Hlavně, že nás to baví:-)
Nk-70 - Profil | Út 30.10.2007 20:53:11
NCONWIQ - Profil | Út 30.10.2007 20:34:53
NČajo - Profil | Út 30.10.2007 20:20:49
Nk-70 - Profil | Út 30.10.2007 20:13:38
Nsliver - Profil | Út 30.10.2007 19:43:16
NDeProfundis - Profil | Út 30.10.2007 19:40:15
V popisu Jak vložit obrázek? se píše toto: "Je možno vkládat fotky až do velikosti 2MB, poté dojde k jejich automatickému zmenšení (na 50 kB a 500x500 pixelů)".
Řekni čemu nerozumíš a zkusím ti to vysvětlit.
NJapčák - Profil | Út 30.10.2007 18:14:27
Mám dojem že mi To sežralo i daleko více jak 2MB (zapomněl jsem) a výsledek byl většinou divný.....
NZN - Profil | Út 30.10.2007 17:11:25
já si ji udělám taky sám 500x x a stáhnu na 50kilo. Jenže je to strašlivě přes závit a obraz se už kolikrát rozpadá.
NDeProfundis - Profil | Út 30.10.2007 17:03:46
NZN - Profil | Út 30.10.2007 16:36:04
mám mnohokrát ten samý problém. Těch 50kb dokáže mnoho fotek totálně zrušit.
NDeProfundis - Profil | Út 30.10.2007 16:27:30
NZoidberg - Profil | Út 30.10.2007 16:24:09
---
Mitchell: Já si na ryby chci pořídit tohle - nízká cena, malé rozměry, AA akumulátory, kartu mám doma, ...
http://www.alza.cz/digitalni-fotoaparat-nikon-cool
Na "lepší" focení (dovolená, ...) mám Minoltu Z2, v práci fotím Nikonem D100 (objektivy Nikkor). Jde o to, že fotografie nebudu z 99% vyvolávat, budou z nich jen webové galerie, proto počítám, že chyby objektivu a snímače odstraním počítačovým zpracováním obrazu. Na ryby mi to prostě bude stačit.
---
Cíba: V Makru nic nekupuj .. kámoš tam dělal brigádu, a prej se tam k elektronice chovaj příšerně.
NCíba - Profil | Út 30.10.2007 16:01:53
Zatím spokojenost(zrcadlovka + 21 režimů nastavení )
NZN - Profil | Út 30.10.2007 15:58:25
fóra o fotkách už dávno nesleduji. Je to úplně stejné, jak s rybařinou třeba na MRKu. Píše tam spousta lidí, vydávajících se za fotografy, rozhazují rady na všechny strany a přitom vyfotili akorát nádraží:-)
Btw., výřez 1:1 možná řekne něco o technické kvalitě fotky, i když pofiderně. O fotce ale ne. Fotka je fotka, to nemá s kvalitou objektivu až tak moc společné.
NCONWIQ - Profil | Út 30.10.2007 15:47:34
NZN - Profil | Út 30.10.2007 15:35:46
myslím si totéž, jen v tom nejsem nijak kovaný. Prostě dávám na web vždy fotky v rozlišení 72-75, i když v tištěné podobě mají 300. A to je podstatný rozdíl. Proto si myslím, že výřez 1:1 je díky tomuto malému rozlišení monitoru k ničemu.
NZoidberg - Profil | Út 30.10.2007 15:19:58
NZN - Profil | Út 30.10.2007 14:41:49
nejsem si jistý, jestli monitor zvládne 300 Dpi jako papír. Myslím, že je to okolo 72. Nebo ne?
Nmális - Profil | Út 30.10.2007 14:23:31
NZN - Profil | Út 30.10.2007 13:47:58
není mi jasné, k čemu by ti byly výřezy 1:1, když rozlišení monitoru je podstatně menší než rozlišení fotky.
NCONWIQ - Profil | Út 30.10.2007 11:27:29
NDeProfundis - Profil | Út 30.10.2007 8:16:32
Dalas a ostatní: pěkný, ale fotkama bych tu otázku zbytečně nezas..al, chtělo by to založit otázku přímo na fotky;)
NDalas - Profil | Út 30.10.2007 8:10:18
NDalas - Profil | Út 30.10.2007 8:05:35
NDeProfundis - Profil | Út 30.10.2007 8:03:17
Nm!s@ - Profil | Út 30.10.2007 8:03:00
NDalas - Profil | Út 30.10.2007 7:50:23
NZN - Profil | Út 30.10.2007 7:11:46
nižší váha je nevýhoda, nenošení dalšího příslušenství pohodlnost. Menší rozměr je nevýhoda taky, zdaleka tak nesedí v ruce. Tebou popisované atributy jsou triky jednotlivých firem:-)
Btw., proč bych měl např. sebou nutně nosit nějaké příslušenství k zrcadlovce?
NCONWIQ - Profil | Po 29.10.2007 22:39:57
NMRKnato - Profil | Po 29.10.2007 22:15:58
Nkajda - Profil | Po 29.10.2007 22:08:18
NZN - Profil | Po 29.10.2007 22:05:14
6-8 litrů a máš dobrý kompakt. Ale fakt dobrý. Starší model koupíš za pětku.
NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 29.10.2007 21:59:53
NAspiuss - Profil | Po 29.10.2007 21:58:19
Zatial foteny malo, dost prednastavenych scenickych rezimov, priatelny zoom-sikovna masinka
NZN - Profil | Po 29.10.2007 21:32:25
v podstatě je to fuck. Už jsem to psal někde na začátku, konkurence dělá divy. Jen bych nešel do nefoťákové značky, i když... Půjčil jsem si od kamaráda na chvíli malý Sony, a byl jsem mile překvapen.
Kde to žije - všechna témata
19:39NATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
19:11NBoilies TB baits- chytací řada 42
17:20NRybáři a vinařství 929
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"












