Jaký foťák

Potreboval bych poradit jaky fotak na foceni kapru a krajin. Diky vsem za radu jinak v cenove hladine do 10 000 Kc Pokud mozna davejte odkazy nebo fotky diky moc
Autor diskuse: Mitchell - Profil , 25.10.2007 všeobecné - ostatní

Nkajda - Profil | Po 29.10.2007 21:28:48

Lednacek(Icemen):Chci neco,,slusneho" na foceni ryb abych to tady moh dat do ML.Jinak sve zrcadlovky se nevzdam:o)))

    NJiří Malý - Profil | Po 29.10.2007 21:27:54

    Canon EOS 350D

      NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 29.10.2007 21:24:04

      kajda: ZN ti poradí Nikon, já Canon a pokud jsem vleze někdo jinej, počítej ještě s Pentaxem, Olympusem atd. :o)
      Do zrcadlovky budeš investovat ač chceš, nebo nee. Nemyslím nákup těla + set objektiv. Ale dalších skel, stativu, blesku, filtrů, baterek, brašny, atd....
      Dobře si to rozmysli, je to drahý koníček.

        NCONWIQ - Profil | Po 29.10.2007 21:19:08

        Zkus si projít tyto vlákna: http://forum.fotografovani.cz/list.php?41

          Nkajda - Profil | Po 29.10.2007 21:10:25

          ZN:Muzu se zeptat jakej fotak si mam koupit-teda digi?Zrcadlovku mam,ale na kino!Nechci nic moc investovato)))

            NCottus - Profil | Po 29.10.2007 21:05:01

            ZN: snad cenový rozdíl....existuje i v porovnatelné kvalitě?

              Nkamet - Profil | Po 29.10.2007 20:46:59

                NKandat - Profil | Po 29.10.2007 20:27:34

                jeste jeden

                  NKandat - Profil | Po 29.10.2007 20:25:46

                  Moje pokusy :-)))

                    NKandat - Profil | Po 29.10.2007 20:19:12

                    Tak to bude muj problem. Hlavne nastaveni fotaku a to citeni. Schanim nejakou knizku kde se dozvim co a jak :-((

                      NCONWIQ - Profil | Po 29.10.2007 20:18:51

                      Viz Nepravé zrcadlovky: oproti kompaktům bych tam určité výhody viděl..... http://www.fotoroman.cz/techniques2/camera_basic.htm#Neprav%E9%20zrcadlovky%20(SLR-like)

                        NZN - Profil | Po 29.10.2007 20:11:38

                        Cottus:
                        výhody EVF proti digizrcadlovce neexistují. Naopak je to jednoznačné.

                          NDeProfundis - Profil | Po 29.10.2007 20:09:57

                          Kandat: jedna věc je talent (tady spíš cítění a určité znalosti světla a nastavení foťáku) a druhá věc je mít v ten pravej čas foťák po ruce. Zatím to děláš dobře - fotit fotit a fotit:) V přírodě je spousta a spousta věcí, ze kterejch udělá digitál netušený kouzla, hlavně makro a krajiny (obloha) atd. Když má člověk trpělivost, tak si něco vždycky najde... Takhle se třeba letos nechala pohladit při focení ještěrka

                            NCottus - Profil | Po 29.10.2007 19:34:21

                            Mohl by mě někdo vysvětlit výhody EVF a klas.digi.zrcadlovky ???

                              Npavelf - Profil | Po 29.10.2007 19:06:26

                              nejlépe s velkým zoomem např.PANSONIK LUMIX DMC a podobné

                                NKandat - Profil | Po 29.10.2007 18:32:11

                                Je mi jasny ze na foceni musi mit clovek talent. Foceni mne docela bavi tak se snad casem neco naucim :-)) Zatim si beru do prirody fotak porad a fotim fotim a fotim

                                  NNUMI - Profil | Po 29.10.2007 18:29:56

                                  Záleží na penězích , ale ten panasonik ten bych na ryby netahal.
                                  Na ryby si představuju něco menšího tak 5 mega.

                                    NCONWIQ - Profil | Po 29.10.2007 18:09:21

                                    Kandat: no tak na tohle ti nedokážu odpovědět, ale proč by nešlo. Ono ne vždy záleží na tom s čím fotíš, ale kdo fotí. Takže ti doporučuju zkoušet a fotit a fotit a fotit. Něco si o fotografování přečíst na internetu je toho spouta a držet se určitých zásad a hlavně trefit to "správné světlo" :)

                                      NZN - Profil | Po 29.10.2007 18:01:22

                                      Kandat:
                                      FZ 8 je té Fujině CONWIQA naprosto rovnocený. Btw., pořádné fotky jdou udělat i dírkovou komorou. Ve foťáku to není.