Jaký foťák

Potreboval bych poradit jaky fotak na foceni kapru a krajin. Diky vsem za radu jinak v cenove hladine do 10 000 Kc Pokud mozna davejte odkazy nebo fotky diky moc
Autor diskuse: Mitchell - Profil , 25.10.2007 všeobecné - ostatní

Stanleysch - Profil | Čt 25.10.2007 16:27:09

Já si pořídil Olympus SP 350 Stál něco okolo 6000,- Pro mě dostačující. Dělá dobré fotky, má video i macro a mimo jiných, běžných funkcí i manuální nastavení času a clony, takže se docela vyblbnu, když zrovna neberou.. Je malý, mám ho v pouzdře na opasku- stále připraven.. Jediná nevýhoda- velká spotřeba energie, takže je důležité myslet na baterie a mít předem nabito..

    Kandat - Profil | Čt 25.10.2007 16:27:09

    Nemate nekdo tip na nejakou knizku o foceni??? Pro uplne zacatecniky.

      jirka mz - Profil | Čt 25.10.2007 13:59:30

      ja bych se přikláněl k tomu Panasonic Lumix dmc-fz8 (7 už se nevyrábí)

        zemek - Profil | Čt 25.10.2007 13:15:11

        to je úplně fuk. nedávno mě otiskli fotku v časopisu z 2Mp staré vykopávky z bazaru za pětikilo. nezapomeňte, že můžete zahučet do vody. pokud víc chytáte jak fotíte je šumafuk co si koupíte.

        zemekf@seznam.cz
        P.S. šlo o odborný fotočasák a na křídě

          Stanley 87 - Profil | Čt 25.10.2007 12:02:39

          ja mam tenhle a naprosta spokojenost.krasny fotky,je malej,dlouho vydrzi baterka ,..................

          http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digitalni-fotoaparaty/panasonic-lumix-dmc-fx12eg-s

            mildas - Profil | Čt 25.10.2007 11:19:59

            V první řadě by měl být vodě a nárazuvzdorný. To je zase má zkušenost.

              Aďo - Profil | Čt 25.10.2007 11:07:34

              Hlavne si kup stativ k tomu fotoaparatu. Je to neocenitelna pomocka.

                ZN - Profil | Čt 25.10.2007 10:55:12

                netopýr:
                co člověk, to názor. Na baterie mám třeba úplně obrácený názor, tři Mega je dost málo (to je neodikutovatelný fakt - počet pixelů je podstatně nižší jak u vícemegových), na druhou stranu nemá cenu sledovat pixelové závody firem. Není to ani tak o pixelech, jak o velikosti čipu. 6 mega, což je v dnešní době naprosto běžné, stačí na fotky A4.
                A pokud je to jeho jedinný foťák, tak bych rozhodně tu polozrcadlovku za ty prachy zvážil.

                  netopýr - Profil | Čt 25.10.2007 10:47:50

                  Tuto otázku jsem sem dával před nějakým časem. A dostal jsem tehdy pár dobrých rad. Fotím na zahraničních dovolených, na rybách, makrofotky a pod. Po 40-ti letech focení moje podmínky:
                  - protože ho tahám všude, musí se vejít do každé kapsy + malá váha
                  - napájení: žádný speciální akumulátor, který když za dva roky zdechne, tak náhradní neseženeš, ale tužkové vysokokapacitní baterky dostaneš v celé Evopě
                  -min. 3x optický zoom
                  -předvolba clony nebo času nebo plná automatika, plus pár předvolitelných programů
                  - osvědčená značka fotoaparátů
                  - možnost zvukové poznámky ke snímku.
                  - 3 MPix mně bohatě stačí
                  U mě to tehdy vyhrál Canon PS 510 A .

                    soulfly - Profil | Čt 25.10.2007 10:25:11

                    Já doporučuju značku sony. Mam sony kameru i foták. Oboje už mi několikrát upadlo a furt šlape. A když porovnam fotky z mýho fotáku za 3500 s bráchovo za 6000 značky fuji tam mam lepší.

                      ZN - Profil | Čt 25.10.2007 10:02:24

                      V této cenové relaci jakýkoliv. Snažil bych se jen volit značku, která má za sebou nějakou historii ve výrobě foťáků. Jinak je to v podstatě jedno. Důležitý faktor je, že se ti musí líbit.
                      Pokud do toho chceš dát desítku, a nechceš ho vyloženě nosit v kapse, tak bych volil polozrcadlovku Panasonic nebo Fuji.

                        Ledňáček (Iceman) - Profil | Čt 25.10.2007 9:48:44

                        10 000 za kompakt, nebo EVF jsou vyhozený prachy. Foťák v cenové relaci kolem 5000 udělá stejnou službu.

                          Solaris - Profil | Čt 25.10.2007 9:31:50

                          Urcite bych sel do Panasonic lumix dmc-fz7 nebo 8 pohybuji se okolo 8000kc

                            Miraryb - Profil | Čt 25.10.2007 9:14:59

                            Záleží na tom, jak moc jsi šikovnej. Měl jsem foťák, kterej jsem bohužel utopil. Druhej mi ukradli a tak jsem si k vodě pořídil obyč Hp 635 2,1 MP. Pokud bych o něj opět přišel, tolik by to nebolelo. Na kvalitnější focení používám zrcadlovku Canon EOS 400D Body, ale to už je o něčem jiném a jiná cen. relace, ale vyplatí se.

                              CarpMaster - Profil | Čt 25.10.2007 8:55:02

                              Mitchell > Sám uvažuji nad novým strojkem. A již před rokem jsem si vyhlídnul fujifilm finepix s9600. Je to něco mezi zrcadlovkou a ultrazoomem. Dřív než jsem ho stihnul koupit si ho koupil kamarád a musím uznat, že jde o velice dobrý foťák. Dřív se cena pohybovala na 15000, ale teď je +/- 10000. Nebál bych se ani jeho novější verze a to fujifilm finepix s6500fd, který más sice rozlišení CCD snímače nižší, ale tím se se dost redukuje šum. Cena se pohybuje u tohoto modelu 7500, přičemž jak se zdá je ve stejným plastu ... mimochodem k těm plastům, tenhle foťák jsem si vyhlídnul hlavně z toho důvodu, že díky své velikosti padne i do mých rukou. Díky bohu tento model nejde v lajně minimalizace jako vše.

                              Záleží na co ten foťák chceš, pokud na běžné focení - voda, ryby, příroda, les a makro tak to je v poho, ale pokud ho chceš tahat sebou na vláčku nebo mouchu, tak se pěkně proneseš.

                                Marsip - Profil | Čt 25.10.2007 8:42:12

                                Doporučoval bych kvalitní foťák.

                                  šeptal - Profil | Čt 25.10.2007 8:41:30

                                  Na focení kaprů a krajin stačí cokoliv. Ani není potřeba 6MPi.

                                    zubáč - Profil | Čt 25.10.2007 8:31:55

                                    Myslím, že tu taková otázka už byla, podívej se do otázek. Podle mne postačuje digitál, aspoň 6 MPi a bez problému, mám Canon cca za 8 000,- Sk s 2 gigovou kartou a múžem nahrát i skoro 2 hodiny video sekvencí... to většinou nevydrží baterky...