- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pstruhařský seminář - co Vy na to?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NCottus - Profil | Čt 15.2.2007 9:59:51
1,) je dle vás vhodné osazovat lovný revír P01?
2.)udrží vlásečnice v které je max sloupec vody 3 cm (bez tůněk) pstroužky Po2?
3.) znáte případ objasněného pytláctví na chovných P tocích?
4.) úloha KÚ,jako nového "dozorčího" orgánu...?
Není čas spojit síly, v nějaký spolek, kterému jde o jediné - o púvodní lososovité v původním prostředí..?
NCottus - Profil | Čt 15.2.2007 9:38:36
Ale ono je to na něco dobré, stejně jak vyslechnout alternativu toho, o čemž jsem třeba přesvědčen jinak.
Tak mě tedy poraďte, jak s těmi RNDr. vést smysluplný dialog končící aspoň nějakým výsledkem - pozitivním pro Po....
V našich diskuzích zde občas narazíme na polovičaté informace(viz.Revitalizace Drietomice), a pak z toho plyne nepochopení...reakcí na něž pak je ledacos..
Za což se dodatečně omlouvám Daliborovi.
STÁLE si myslím , že z 90% jsme na stejné lodi, jen někdo víc nalevo, jiný napravo.. máme stejné protivníky, a těm může být veselo pokud sledují , jak se dohadujeme nad nepodstatným.
Po1-2 jsem myslel vlásečnici se stabilní vodnatostí , kde však nejsou podmínky pro větší rybu ..(sloupec třeba max 5cm)nepaušalizujme to, nebo se zase nikam nedostaneme...
Nbrach - Profil | Čt 15.2.2007 9:01:34
add. Po 2 jde s vodou dolů - jak napsal hraji totální nesmysl
Jsi o tom přesvědčen, nebo lépe - máš s tím nějaké zkušenosti?
Já s hrajim souhlasím - a věř tomu, že vím, o čem mluvím.
NBačus - Profil | Čt 15.2.2007 8:52:40
add. šlapání v potoce - viděl jste někdy potok po povodni?
add. dotování potoku plůdkem kde je několik generácí potočáka - vyhozené peníze a čas
add. Po 2 jde s vodou dolů - jak napsal hraji totální nesmysl
add.omezit tlak nepůvodní tvorů volavka ?? to jste asi spadl z Marsu
rybáři- ano, ale člověk chytal ryby odjaktěživa
pytláci svaz nedokáže ohlídat revíry na tož chovné potoky, kolik km jich obhospodařujete?
závěrem: Pstr. semináře jsou hezká věc ničemu neublíží a nikoho neurazí, pár lidí si udělá čárku za přednášku, pár lidí se možná doví něco nového, ale to co potřebuje Po je všeobecně známo a všichni se na tom shodnou jen je otázka zda tomu někdo obětuje čas a práci.Ale že by k tomu rozhodující měrou přispěl film Prapodivný svět nebo počet pstruhových seminářů tak o tom si dovolím pochybovat.
Nbrach - Profil | Čt 15.2.2007 6:45:55
Vítek - ® St 14.2.2007 19:59:40
Brach: ke slunce - jsou i na potocích bez rybníků, anebo se dostávají splachem z malých kapráků na potocích?
O slunkách jsem napsal, že z řeky vyzmizely a prakticky i z celého revíru. Pokud vím, má je sousedská organizace na jednom rybníčku.
Nsliver - Profil | Čt 15.2.2007 0:21:55
Njindra - Profil | Čt 15.2.2007 0:20:51
NVítek - Profil | Čt 15.2.2007 0:15:41
Njindra - Profil | St 14.2.2007 22:23:40
NCottus - Profil | St 14.2.2007 21:45:55
Je to ZCHD, tak tam bude problém i legislativní asi.
NDalibor - Profil | St 14.2.2007 21:18:06
Nicméně pokud máte prsty v Prapodivném světe a ty osobně se tohoto dílka zastáváš tak pro mne jsi spíš ekoterorista než rybář.
Taky by mne zajímalo vaše narušení odlovu el.agregátem.Kdo lovil , koho jste rušili?
Ve Zlíně , když už jsi to nakousl, nás výboři přesvědčují, že lidi nechtějí dělat , že to či ono nejde a tak podobně. Taky že lidi zajímá jenom kde se vysadilo a aby nachytali. Jenže to možná platí o většině, ale je tu spousta lidí, kteří zájem ztratili jen díky jim a jejich neschopnosti.My je vlastními skutky přesvědčujeme o opaku postupně je dunutíme až k pláči či rezignaci.
Názvy určují bohové??? :-)
Nevím jaký název napadl tebe ale já jsem myslel Sdruženi pro ochranu ryb Moravské Kopanice nebo něco v tom smyslu.
Možná jsem natvrdlý, ale co je míněno těmi 10%??.
edit: Jestli se k mým příspěvkům stavíš jako k osočování ze strany MRS, je mi tě líto.S MRS mám společné pouze to, že jsem jejich řádným členem ale zde vystupuji sám za sebe a pod svým jménem.
NCottus - Profil | St 14.2.2007 21:06:09
Tak tedy prosím o náměty, osočování ze strany MRS už znám, zkusme opravdu udělat něco smysluplného...třeba tu reintrodukci střevlí..?
NCottus - Profil | St 14.2.2007 20:51:57
A nehrejme si na pány Bohy v určování názvů... Já bych také mnohé organizace nazval jinak...rybářský je od slova RYBA.a pro ty to děláme...
ASi vás ve Zlíně orientují na cizí problematiku,abyste nemuseli řešit tu svoji .Ale možná se mýlím.
a pro ryby už hůř asi také nebude .....10%.....0
NVítek - Profil | St 14.2.2007 19:59:40
NVítek - Profil | St 14.2.2007 19:52:03
Nhraji - Profil | St 14.2.2007 19:35:26
NCottus - Profil | Út 13.2.2007 21:24:12
(budu se nyní bavit o konkrétním potoce, v konkretním povodí - to jen proto, aby to zase někdo nepřeváděl na svoje - možná odlišné teritorium)
Řeším problematiku Drietomice(ale také např.Březovský potok)tj.: přítoky Váhu, s tahem ryb z SK, nacházející se v rezervaci UNESCO(finance..),
s mnohde snad ještě původním - " považským"pstruhem(lipana se podařilo během posledních 10 let zlikvidovat...),
TAK TEDY TADY by podle mě šlo:
1).vytvořit místní líheň(nikoli plůdek z jiného úmoří..)
2). je zde dostatek vlásečnic, kde se udrží Po1-2, ale nic většího.
3).Při první větší vodě jde Po2 do hlavního toku
4( generační materiál pouze místní, třeba i z odchovných průtočných rybníků(máme je)
5).omezit tlak nepůvodních tvorů (pytláci, část.rybáři, volavky aj.
6)tvořit migrační cesty(rybí přechody, rušit bariery)
7)a dotovat, a dotovat.i původní generaci plůdkem (dost dlouho jsme jenom brali, a brali..)
Nechytejte se prosím každé z těchto mnohdy téměř neuskutečnitelných myšlenek..!
Je to přísně specifické pro danou lokalitu.
ALE je to MOŽNÉ!!a bez agregátu(ten možná z části jen na generačku...)
NDalibor - Profil | Út 13.2.2007 20:31:43
NCottus - Profil | Út 13.2.2007 19:40:38
jindra, dalibor: znovu říkám:"nic není černobílé"!!!
k filmu: já jsem dělal námět, a část kamery...a pak je hromada práce jiných lidí, např.dramaturgie, střih, scénář aj.NEJDE ve filmu říct všechno , co by si zasloužil....ale je-li film úspěšný( a tento vyhrál zatím všude..), pak se nabízí prostor k širokým i odborným diskuzím. A o TO právě jde!
Pstruhařský seminář by mohl aspoň částečně otevřít diskuzi k této problematice.....
A já jsem vděčný i KRITIKU°M, protože rozšiřují možný úhel, který mám třeba já již zúžený..
A ekoterorismus...? Než film vyšel nejvíce protestovali "ochranáři"..- Zajímavé , ne?
Zkusme se vrátit k tomu co ovlivnit ještě jde:
Máte nějaký nový, třeba alternativní nápad-" JAK lépe hospodařit na horních tocích pstruhovek???
Kde to žije - všechna témata
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
7:33NRybáři vs ochránci přirody 71
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












