Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

NG.Moolis - Profil | Pá 2.2.2007 12:34:17

Milan B: povodí Černého moře mělo svoji endemickou formu, ve Středomoří malá a pestrá forma macrostigma, u nás snad nominátní forma. Vzniká to řadou vlivů například izolací jednotlivých populací. Tohle není genetika, ale evolučka.
U nás snad ještě nějaké původní populace jsou, víc by věděl Řízek. Možná oblasti, kam se nesadil (Doupov) O zhoršování schopnosti přízpůsobivosti nepůvodních pstruhů vím prd. Rozdíly najdeš v knížce od Olivy a Baruše, v hlavě je nenosím.

    Nsmradzjzd - Profil | Pá 2.2.2007 12:32:10

    Milan B. (MB)- já bych spíš použil místo slova "degradace" slovo "degenerace".

      NRendy - Profil | Pá 2.2.2007 12:26:29

      Miloš Dia : nemyslel jsem dekret , ale starat se o svazovou vodu , jestli ryby v potoce nemáte , tak to někde vázne jako u nás, ty víš kdo se u vás stará o zarybnění a jak ?

        NMilan B. (MB) - Profil | Pá 2.2.2007 11:52:22

        GM: Degradaci jsem myslel, zhorsovani schopnosti prizpusobvosti pstruha prezit v prirozenych podminkach (v tomhle pripade krizenim s nepuvodnim druhem), pochopil jsi to spravne, nevim jak jinak to nazvat, v tomhle oboru vim houby, byl to jenom dotaz. Chapu ze ke zmene dochazi neustale, zmenou podminek ve kterych zivocichove ziji (prirozene, umele zmeny prostredi). Nevedel jsem ze uz u nas prakticky nezije puvodni druh. Btw. Jaky je rozdil mezi PO z povodi Moravy a z povodi treba Vltavy? (Psal si o dovozu z Moravy). Jenom se ptam, vim o tom fakt houby.

          NBulk - Profil | Pá 2.2.2007 11:33:01

          Bachy: Nejsme v každé druhé otázce, takže netrpím.

            NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 11:30:36

            Bulk - a ty?

              NBulk - Profil | Pá 2.2.2007 11:27:45

              Bachy: Opravdu trpíš přehnanou chutí vyjádřit se ke všemu?

                NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 11:26:53

                Miloš Dia - Jak zase? :o))) Děláte si to sami.
                Dobrá, budu se snažit být něžný. :o))

                  NMiloš_Dia | Pá 2.2.2007 11:22:30

                  Bachy:
                  ženeš se zase do průseru, nech toho....

                    NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 11:20:13

                    drozďák - No vidím že jsi akademicky vzdělán v oboru genetiky když umíš posoudit kvalitu otázky. To bys možná mohl i odpovědět k věci, že?

                      Ndrozďák - Profil | Pá 2.2.2007 11:12:29

                      Bachy: Možná máš pravdu. Možná ale taky ne vždy na nějakou otázku dostaneš chytrou odpověď. Tím spíš, když se výška zadané otázky blíží mentální úrovni právě toho šestiletého dítěte. A na formulaci až tolik nezáleží.

                        NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 11:05:48

                        Milan - Zajímavé
                        drozďák - Jo, podobně by na tuto otázku odpověděla moje 6letá dcera. Já slušně řekl svůj názor a zeptal se, nebyl jsem sám kdo se ptal a určitě by to zajímalo víc lidí. Z arogantní odpovědi GM jsem se dozvěděl tak akorát hovno, tak mi řekni proč bych tomu měl věřit?

                          Ndrozďák - Profil | Pá 2.2.2007 10:56:33

                          Bachy: nemusíš hledat. U GM jsi v podstatě u kováře....
                          Já jsem jenom chytrolín, ale když ti G.Moolis řekne, že v tomto oboru plácáš blbosti, tak tomu prostě a jednoduěše věř :-)

                            NMilan - Profil | Pá 2.2.2007 10:39:44

                            Něco o ničení genetického fondu Po.
                            První protesty (které jsem našel), proti dovozu nepůvodních generačních ryb jsou již před rokem 1938!!!! Dovoz z Dánska.
                            V roce 1989 - vyšla odborná práce, ve které je poukazováno na neblahý vliv UMĚLÉHO VÝTĚRU LOSOSOVITÝCH RYB. Ryby které se uměle vytírají, již ve TŘETÍ generaci ztrácí schopnost přirozeného výtěru. Samec ztrácí agresivitu a není schopen donutit jikrnačku k přirozenému výtěru!!!
                            A ta zvěrstva, co se udála v rámci ČRS za posledních 15 let, to se nedá ani zveřejnit.

                              NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 9:44:01

                              G.Moolis - V čem.
                              Jinač něco málo o genetice jsem našel třeba tady i když o potočákovi tam toho moc není, ale jsou tam kontakty a zdroje: http://rybsdr.fish-net.cz/ryby2003.htm
                              Kdyby někoho zajímala dotace pro r.2004:
                              do 287 tis. Kč na chov kmenového hejna pstruha duhového - Pd M, PdD 66, PdD 75
                              do 223 tis. Kč na chov kmenového hejna pstruha obecného f. potoční - Šumavská a Tepelská populace..... :o))....:o((

                                NG.Moolis - Profil | Pá 2.2.2007 9:32:19

                                Bachy: Plácáš blbosti.

                                  NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 9:14:13

                                  Nemáte někdo fotky genově původních a degradovaných potočáků? :o) Pro porovnání. Dík.

                                    NG.Moolis - Profil | Pá 2.2.2007 9:10:58

                                    MilanB: Skutečnost je taková, že u nás až na výjimky nenajdeš původní populace potočáka, bude to asi většinou řízlý dovozem labrax formy ze Slovenska a Moravy.
                                    K degradaci (blbý slovo, co je degradace?) změnám genotypui přece dochází neustále.

                                      NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 8:51:50

                                      Milan B. - Nejsem odborník na genetiku, ale snad těch pár řádků nebude nikomu moc vadit. Je tu nějak mrtvo. :o)
                                      1. - Řekl bych že ta ryba byla vždycky zvyklá cestovat z větší řeky do přítoků, tedy malých potůčků. Tedy by tohle přizpůsobení měla mít v genech.
                                      2. - Tam bych viděl rozdíl mezi degradací fyzickou a degradací genovou. Jestli ta ryba je původní tak by na její geny tvořené xxxx let přece nemusela mít relativně krátká část života takový vliv. Tam je podle mne důležité aby ta generace kterou ta ryba vytvoří žila v přirozených podmínkách a určitě pak bude hrát svou roli jak dlouho takové ryby budou žít v přírodě a jak dlouho v zajetí. Ono chovat čisté generační ryby v dnešních podmínkách jen v přírodě asi nebude tak jednoduché.
                                      Možná se pletu, taky bych se o tom rád od někoho zkušeného něco dozvěděl. :o)

                                        NMiloš_Dia | Pá 2.2.2007 8:49:43

                                        Rendy:
                                        na triko si starost o P revír rozhodně nevezmu, protože nemám možnost dostat se k dekretu na revír - basta...