- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Násada potočáka , zarybňovací plán
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NCottus - Profil | Út 10.4.2007 13:08:14
Jakýkoli extrém je škodlivý...
NMRKnato - Profil | Út 10.4.2007 0:55:56
NCottus - Profil | Po 9.4.2007 14:26:07
Co je tedy dobré pro ZCHD, to je současně dobré i pro ryby...
ČIŽP....je stejně bezzubé jako KÚ ŽP ,MZe ...
NMRKnato - Profil | Po 9.4.2007 9:09:02
NCottus - Profil | Ne 8.4.2007 23:28:50
Ale to by měl řešit majitel dekretu...tj. asi SVAZ....!!!
A co takhle nějaké to hnutí Duha či Arnika....???
Nrarach - Profil | Ne 8.4.2007 16:38:47
NCottus - Profil | Ne 8.4.2007 16:13:07
Máte tam nějaký chráněný druh, kterého by tyto stavy postihovaly?(střevle, vranka...aj.)
Nrarach - Profil | Ne 8.4.2007 13:10:22
NCottus - Profil | Ne 8.4.2007 12:30:38
A na to peníze jsou..!!
NMRKnato - Profil | Ne 8.4.2007 10:25:03
NCottus - Profil | Ne 8.4.2007 9:49:03
Máš pravdu v tom,že občas je Po "tlačen tvrdohlavě"...ALE co tam má být než původní druh?? Snad jedině genofond sřevle , či vranky...nebo rak??
Ale i tak to chce aspoň občasnou tůňku pro extrémní(zimní či letní )období!
NMRKnato - Profil | Ne 8.4.2007 9:10:41
NMRKnato - Profil | Ne 8.4.2007 9:03:50
NSalmo1 - Profil | Ne 8.4.2007 1:02:26
http://www.rybsvaz.cz/?page=reviry/statistiky&stat
NCottus - Profil | So 7.4.2007 23:49:49
Což takhle pro to něco udělat...aspoň zajízkovat...!!!
MRKnato: ..ekonomickým plýtváním se brodíme od roku 1948....a svazy to potáhly i přes revoluci....
NMRKnato - Profil | So 7.4.2007 21:03:40
Nrarach - Profil | So 7.4.2007 20:57:34
NCottus - Profil | So 7.4.2007 13:17:20
Ale svazy by dnes toto rády asi rády vzaly zpět....bohužel je to tak...
MRKnato: "spojkama podřadícíma" to asi nebude....ještě by šlo místo pstruha introdukovat třeba okouna amerického.....
Nbrach - Profil | So 7.4.2007 13:04:40
NMRKnato - Profil | So 7.4.2007 10:27:44
Ndrda - Profil | So 7.4.2007 7:25:51
"Můj názor je ten, že pokud z dané vody zmizí potočák (nebo bude závislý pouze na vysazování) je pak už jedno, jestli tyto vody bude obývat Kolowrat, nebo duhák."
NMRKnato - Profil | So 7.4.2007 1:43:45
NSalmo1 - Profil | Pá 6.4.2007 23:34:03
V pořadu je jmenován Martinický potok,jako jedna z nejepších lokalit i co se čistoty vody týká.Avšak nasypáním duháků do tohoto potoka jsme docela jasně dali najevo jak si podobných vod vážíme.Nebo že by i tady se potočákům nedařilo??
http://www.ceskyrybar.net/clanek.php?a=10000336
V článku je onen Martinický potok zmiňován panem RNDr.M Čechem.
Njiris - Profil | Pá 6.4.2007 21:52:13
NCottus - Profil | Pá 6.4.2007 9:37:33
A když jde říčkou1oo rybářů za hodinu, tak je to proti přírodě....minimálně
NMRKnato - Profil | Čt 5.4.2007 16:01:12
NCottus - Profil | Čt 5.4.2007 12:39:13
A výsledkem je třeba napomenutí...ty,ty,ty, svaze jeden....!!!
Anebo nějaké to "všimné"...
NMiloš_Dia - Profil | Čt 5.4.2007 10:48:47
NCottus - Profil | Čt 5.4.2007 10:39:11
svazy to mají poněkud jednodušší,...tím,že sčítají toto množství globálně....pak se stane,že někde loví 5x více lidí, než by tam mohlo být vydáno povolenek,kdyby to byl jen jediný revír....
Mám vlasní zkušenost...
Realita svazová i zde boduje...
Ndrozďák - Profil | Čt 5.4.2007 10:31:41
NCottus - Profil | St 4.4.2007 20:24:39
Ty svazové kalkulace...a realita 160 lidí/ ha vody ....to je ten základ disproporcí...!!!!
NPike - Profil | St 4.4.2007 17:10:43
NSalmo1 - Profil | St 4.4.2007 17:03:16
NPike - Profil | St 4.4.2007 15:48:40
Zadne CandR. Rikaji, ze je to k rybam ohleduplnejsi, ale bude to spis dobry business.
U nas je to ale nesmysl, protoze dnes neni cena povolenky adekvatni k moznosti uloveni ryb. Tedy platit toto u nas, tak se vody drancuji jeste vic. TOhle bych maximalne uplatnil na soukromacich, kde cena povolenky odpovida cene ryby - viz 390 Kc za 3 ci 4 ryby k odneseni.
NSalmo1 - Profil | St 4.4.2007 14:55:09
NMRKnato - Profil | St 4.4.2007 10:54:40
NZama - Profil | St 4.4.2007 10:40:54
Cottus: ty věčné diskuze v současné rybařině s t.zv. humálním podtextem "chyť a pust" mi znějí poněkud falešně. Buď se rybaří dle pravidel když jsou podmínky, tedy dostatek ryb v dané lokalitě, a nebo hájení, zákaz, finito! Zvláště lososovité ryby a na vodě která nemá dostatečné regenerační podmínky a těch je většina, nějaké častější chyť a pust nepřežijí. Mám to na mnoha případech v soukromí odzkoušené a ne každý hospodář nechá ulovenou rybu vracet, když tak za velké peníze s kalkulovanou ztrátou.....
NCottus - Profil | Út 3.4.2007 21:19:25
Vydry tam nejsou...jen nenasytní rybáři,kteří nechtějí pracovat, a raděj jen loví a nenasazují kvalitní materiál....
Výsledek mluví snad za vše...
NSalmo1 - Profil | Út 3.4.2007 20:00:03
Jinak jak jsem psal dříve o té kyselé vodě.Z dobrého pramenu,dříve narozené dámy(94 let) jsem se dověděl,že skutečně byla činěna opatření(Sud.Němci),která měla za cíl kyselost pramenů eliminovat systémem důmyslných kanálků.
NZama - Profil | Út 3.4.2007 19:18:42
Cottus: u Pd66 nejde o omyl, těch 30 dkg na 10ti měsících je střední hodnota, jsou mezi nimi i větší "pašíci", ale také jsem tomu dříve nevěřil. Na trvale oteplené vodě s výkrmem ad libidum existují jistě lepší podmínky než mám já, ale na pstruhovém rybníčku cca. 1/4ha s napájením podzemnímy prameny v n.v. 450m s asi 60% přírodní potravou, zbytek granule Mela mám zmíněné výsledky. V příkopových rybníkách v n.v.700m jsou ale výsledky lepší s PdM, trvá to však déle. Jinak Si na obojích vodách jde bez problémů velice rychle.
Toho Po si taky vážím a pro potěchu sebe i druhých se u mne také nachází. Nyní se opět dokonce v náhonu opakovaně přírodně vytírá.
NSalmo1 - Profil | Út 3.4.2007 18:55:04
NCottus - Profil | Út 3.4.2007 12:38:47
Jenže pak zvítězila masařská loby, která chtěla jen brát ...a nic nedělat...
A nyní slovují 50-70 ks Po2 /cívka 500m....
NSalmo1 - Profil | Út 3.4.2007 0:40:27
Hlavním chovným potokem je Žernovník,který vede značnou částí kolem E50 Praha-Harrachov.Např.za komančů té sole(chlorid draselný),inertní materiál,škvára,struska(PCB) toho bylo na tuny,auta naložená čímkoliv rozmašlovaná v potoce nepočítám a pstruhů bylo v potoce jak sraček(pardon).Letos začínáme některé přítoky jízkovat a to by mohlo významně pomoci,doufám.Přesto všechno se zarybňovací plány bohatě plní ale stojíto více sil.
NCottus - Profil | Po 2.4.2007 21:45:19
No nevadí budu si o to více vážit Po....
A tam.- cena kg, / Kč...????...sorry.jsem obchodník..!!
NSalmo1 - Profil | Po 2.4.2007 21:39:34
NCottus - Profil | Po 2.4.2007 21:31:02
Já ty duháky beru opravdu diskriminačně....oni se asi víc opálili...a nebylo to jarním sluníčkem..(V.Klaus X Čunek..)
Ale roček 30dKg....není to chybka??
NZama - Profil | Po 2.4.2007 21:23:21
Za další ten Pd2 za 50,- Kč je také kamloops 2 roček, nebo PdM? Něco mi zde jako mildasovi neštimuje a jsem s toho dočista zmetený. U mne je Pd661, tedy roček tržní ryba, váží okolo 30 dkg a cena je při tak malém odběru min. 120,- Kč/kg. U duháka PdM 2, tedy místního, je to stejné s cenou a s menším chovným rizikem, jen ten výkrm trvá cca. o rok déle. Kde hledat moje nesrovnalosti? Buď nerozumím Cottusově otázce, a nebo naši soudruzi udělali někde chybu...
Cottus: Ze Slovenska půjde ve Vašem př. asi o Pd86, znám jej dobře protože se k nám do Krkonoš také vozí, je rychle rostoucí a také v porovnání s ČR cenami levnější. Nedovedu ale odhadnout jak to cenově přijde v malém množství. Určitě u toho Pd1/4 je to zanedbatelné a vozit Pd2, snad jedině k okamžité konzumaci a nebo jako pašíka. Vás bude limitovat spíš teplota vody vzhledem k nárokům jednotlivých linek Pd. Jestli jsem ovšem nerozuměl Vaší otázce, tak to berte jako blábol.
NCottus - Profil | Po 2.4.2007 12:54:49
a na Slovač to máme 10km...Nejde ani tak o ušetření,jako o pohodlnou přepravu...
NSalmo1 - Profil | Ne 1.4.2007 23:17:24
Nmildas - Profil | Ne 1.4.2007 22:38:18
NCottus - Profil | Ne 1.4.2007 21:03:16
Mám jet na Slovensko pro ně ,abych měl porovnání...Dík,(neboj do toku to cpát nebudu, mám je na zahradě místo pašíka...
NSalmo1 - Profil | So 31.3.2007 23:30:07
I proto tady píšu proti"kšeftování"s plůdkem Po do jiných vod,kdy je stěhujeme jako komedianty po celé republice.Myslím,že umožnění návratu pstruha do potoka kde se sám narodil k dalšímu rozmnožování je jaksi u lososovité ryby docela zásadní věc.
Nmildas - Profil | So 31.3.2007 11:20:22
Nmildas - Profil | So 31.3.2007 11:17:15
NSalmo1 - Profil | Pá 30.3.2007 23:57:04
Kde to žije - muškaření
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
SoNO muškách, umělých 34431
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.













