- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Násada potočáka , zarybňovací plán
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMilan B. (MB) - Profil | Pá 2.2.2007 7:30:55
1 Ale jaky vliv muze mit zaneseni sice divokeho PO, ale z jineho zivotniho prostredi (velka reka), do prostredi maleho potucku. Kazda ryba ma prece trochu jiny zivotni styl, nedochazi k mirne degradaci i tak?
2 Nekdo tady zminil umely odchov matecnych, sice puvodnich, ryb, ale v jezirkach ci tancich v blizkosti lihne. Pri takovemto zpusobu zivota prece ryba musi castecne reflexy ztracet taky, po nekolika takovych generacich (degradace je mnohem rychlejsi jak prirozeny vyvoj prizpusobovani) se prece nemusi vubec odlisovat od nenavideneho kolowrata.
Rozhodne neprudim, mozna pisu nesmysl, nemam rozhodne mnoho znalosti, pokud by se nasel nekdo kdo mi to muze me domenky alespon nepartrne priblizit. Cela situace je urcite mnohem slozitejsi.
NRendy - Profil | Pá 2.2.2007 0:52:01
Nbasta | Pá 2.2.2007 0:17:35
NRendy - Profil | Čt 1.2.2007 23:43:14
Pike,brach : hlasování o penězích na pstruhy , v tom problém nevidím , když ti představenstvo odsouhlasí to co žádáš , hodí to do balíku co je na zarybnění , to se přečte na schůzi , všichni jsou rádi že se zase tolik utratí a zvednou ruce , na kapry je to hodně a těch pár tisíc pro pstruhaře oželí , mají dost.
Miloš Dia : keci že nejsou potočáci pramení podle mě z nechuti nějakého vůbec shánět , nebo odchovat , něco prostě dělat. Když si vezmeš na triko že se o zarybnění budeš starat , myslím že ti rádi přišijou aby se zbavili starostí , neberte to celoplošně , někde to funguje , myslím tam kde u stolu odkud se rozhoduje sedí někdo kdo pstruhovku ani neviděl .Dokud o pstruhách nebudou rozhodovat fandové mušky nebo přívlačře lepší to nikdy nebude.
Bachy: velice pěkné fotky , u vás to drží pevně v rukou ty praví a věřím že to šlape i když někdy asi dře.
Není potok jako potok asi to chce dobře zvážit kam plůdek roznést , ty vaše potůčky jsou fakt perfekt .
To nás všechno ještě čeká .
Je vidět že několik nadšenců opravdu maká a stará se perfektně , možná že někteří co monitorují se zamyslí a pustí se taky do práce , bylo by to fajn , já zatím jenom kecám ,všechna práce mě teprve čeká , někdo musí začít , když to začně trochu vypadat k světu , ostatní třeba procitnou , uvidí že to jde a taky přiloží ruku k dílu . To by bylo skvělé ,
Jsem rád že se tato debata nezvrhla jiným směrem , ani jsem nemusel nic jako moderátor otázky upravovat a mazat , všem dík .
Nbasta | Čt 1.2.2007 23:30:51
NSalmo1 - Profil | Čt 1.2.2007 23:17:59
NSalmo1 - Profil | Čt 1.2.2007 23:07:37
NDalibor - Profil | Čt 1.2.2007 22:50:58
Loni "zavřel" MRS jednu líheň kde se kšeftovalo s nekvalitní a nepůvodní násadou. Takže náš hospodář odtud už nic neveme a je to tak dobře.Loni jsme brali Li z MO Jeseník letos vemem zase a snad i potočáka, původní divoká forma tím bychom měli obnovit zmršený genofond v našich chovných potocích a začít znovu skoro od 0.
Je nutné se zbavit diletantů, kteří si myslí, že jsou řediteli Zeměkoule a nedají si poradit nebo jim to jde jedním uchem tam a jedním ven.
Jinak jsme MO s MP i P.
Vzhledem k k neustále omýlanému doplácení na pstruhaře by možná bylo lepší to rozdělit.
Podle mne bez kvalitního hospodaření na chovných potocích potočáka nikdo nezachrání.
NSalmo1 - Profil | Čt 1.2.2007 22:43:47
NSalmo1 - Profil | Čt 1.2.2007 22:38:14
Nmildas - Profil | Čt 1.2.2007 22:36:15
NSalmo1 - Profil | Čt 1.2.2007 22:22:17
NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 22:04:05
NJKL - Profil | Čt 1.2.2007 21:59:58
NSalmo1 - Profil | Čt 1.2.2007 21:56:59
Npavel.k77 - Profil | Čt 1.2.2007 21:34:59
Kde to žije - muškaření
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...















