Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

Nbrach - Profil | Čt 1.2.2007 21:12:54

Hospodaření takové MO by mě docela zajímalo - placené brigády, které nejsou potřeba - a předseda jezdí ve služebním rybářském mercedesu?

    NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 21:12:05

    Vlaďa S. - Ještě k té tvé chalupě. Je-li tam opravdu na tak velké ploše potůček rozrýpaný a rozšlapaný do takové velikosti že tohle snižuje průtok na polovinu, tak to nemusí být ani tak větším odparem jako spíš větším mizením vody z potoka prosakem do půdy. Taková podzemní voda se pak může zase vrátit do potoka jinou cestou.

      Npavel.k77 - Profil | Čt 1.2.2007 21:01:33

      ještě bych doplnil jeden druh organizace,a to:
      MO která nemá P ani MP vodu avšak velké množství členů(více než 1000)od kterých má každoročně dosti velké peníze za zaplacené brigády.


      brach - ® Čt 1.2.2007 10:22:30
      Miloši, aniž bych se nějak zastával Svazu, nelze to tak paušalizovat.
      V zásadě bych rozdělil organizace na:
      1. Mimopstruhové - MP
      2. Pstruhové - P
      3. MP + P
      Protože by se. dle mého mínění, mělo jednat pouze o P-revíry (hlavně vody tekoucí), rozdělím organizace s P-vodou dále:
      1. Bez možnosti odchovu vlastní obsádky
      2. S možností odchovu vlastní obsádky
      Org. s P-vodou (revíry) mají obsádku stanovenou MZe a ÚS ji dodává (MO nic neplatí) - viz 1. a nebo si ji org. "udělá" (odchová) sama - viz 2. (Mo ji vyúčtuje ÚS).
      Neznám obsádkové plány jednotlivých organizací, ale nevěřím, že je MO, která NAD PLÁN DOKUPUJE obsádku Po2-3 a to z jednoduchého důvodu. Příklad:
      a) Roční obsádkový plán = 3 000 ks PO2-3
      b) V tom roce se vytáhne 1 450ks
      Je tedy zbytečné vysazovat navíc
      - lze doložit na konkrétním případu

        NVláďa S. - Profil | Čt 1.2.2007 20:42:03

        sajmon> Kamarád má revíry s přemnoženým divočákem a nemůže sehnat lovce; hajný u nás to říkal tátovi ... a si nám všichni kecaj? A normovaný odstřel zvěře, když nikdo neumí zohlednit migraci, porodnost, ..., ale jede podle tabulek z roku X je asi podobná hovadina jako kapr na talíř každé rodiny. A za další si hned odporuješ, když říkáš, že je něco normováno a hned nato, že to nejde splnit, protože ty prasata si klidně nevylezou v poledne před kulovnici, ale čekají na noc. No neni to troufalost? Mám čím dál tím míň času chodit do přírody, takže potkávám míň zajíců, bažantů, o koroptvích nemluvě, ale stále víc vysoké a zejména divočáků ... čím to asi bude? Ale je to jedno, byl to jeden konkrétní příklad pro Bachyho, že pstruhová vlásečnice může být ovlivněna spousty vlivů a dokonce níže vypadá jako ty jeho obrázky, jen prvních 200m je v lukách s kališti, tak holt je s polovinou vody.

          NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 19:29:45

          mildas - Pěkné. Kdybyste tam nahnali stohlavá stáda dobytka tak by vám vypily vodu a mohli jste ty pstroužky sbírat bez elektřiny. :o)))

            Nmildas - Profil | Čt 1.2.2007 19:15:28

            Vase zprava

              Nmildas - Profil | Čt 1.2.2007 19:12:58

              Vase zprava

                Nmildas - Profil | Čt 1.2.2007 19:10:20

                Vase zprava

                  Nbrach - Profil | Čt 1.2.2007 18:24:58

                  Násada černé zvěře, zaprasený plán....

                    Nmildas - Profil | Čt 1.2.2007 18:06:14

                    Resumé: Čím víc krav a kanců= levnější potočák v svazových tabulkách ? Nebo jsem četl nepozorně ? Nebo jsem jen blb ?
                    pupák: :-)))

                      NJapčák - Profil | Čt 1.2.2007 18:01:27

                      Kašlu na divočáky ale foto je opravdu pěkné !

                        NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 17:51:21

                          Nsajmon - Profil | Čt 1.2.2007 17:50:09

                          Vláďa.S
                          no tak tak velkou hovadinu jsem už dlouho neslyšel!Jak není o odstřel divočáka zájem!Jak jsi na to přišel!Byl jsi někdy s nějakým myslivcem,existují normované stavy zvěře a ty přesně stanoví průběrný odstřel!A to není jen tak jako si sednou na posed ,vytáhnou 7x 57 kulovnici a hnes střílet!Hochu to musíš čekat a vlivem toho že černá se stále více ukazuje jen v noci no tak to zase není jen tak lehké na něco vystřelit!!Zkus nad tím zauvažovat!!

                            NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 17:47:15

                              NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 17:43:01

                              Vlaďa S. - Taky chodím lesem, vím co umí divočáci. Taky vím jak vypadají vlásečnice a jak chovné potoky a těch negativních vlivů na chov potočáka je celá řada. Divočáky bych z tohoto pohledu neviděl celoplošně jako nějakou extrémní hrozbu.

                                NVláďa S. - Profil | Čt 1.2.2007 17:17:17

                                Kdyby to bylo Catch, tak by toho divočáka ještě rád pouštěl...

                                  Npupak - Profil | Čt 1.2.2007 17:14:48

                                  Miloš_Dia - ba ze jo, jinak to neni mozny:-)))

                                    NMiloš_Dia | Čt 1.2.2007 17:10:24

                                    pupák:
                                    myslíš něco ve smyslu shoot and release ???

                                      Njindra - Profil | Čt 1.2.2007 17:09:55

                                      Vláďa S.:Nejenom divočáci,ale i zmeliorované mokřiny.Vody je buď hodně,nebo skoro žádná.Regulace i menších toků atd,atd.Spektrum problémů je opravdu široké.

                                        Npupak - Profil | Čt 1.2.2007 17:09:06

                                        Vláďa S. - jestli ty sportovci myslivecky nezacali s tema kancema taky praktikovat C&R . . .