- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Násada potočáka , zarybňovací plán
Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nbrach - Profil | Čt 1.2.2007 21:12:54
Hospodaření takové MO by mě docela zajímalo - placené brigády, které nejsou potřeba - a předseda jezdí ve služebním rybářském mercedesu?
NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 21:12:05
Vlaďa S. - Ještě k té tvé chalupě. Je-li tam opravdu na tak velké ploše potůček rozrýpaný a rozšlapaný do takové velikosti že tohle snižuje průtok na polovinu, tak to nemusí být ani tak větším odparem jako spíš větším mizením vody z potoka prosakem do půdy. Taková podzemní voda se pak může zase vrátit do potoka jinou cestou.
Npavel.k77 - Profil | Čt 1.2.2007 21:01:33
ještě bych doplnil jeden druh organizace,a to:
MO která nemá P ani MP vodu avšak velké množství členů(více než 1000)od kterých má každoročně dosti velké peníze za zaplacené brigády.
brach - ® Čt 1.2.2007 10:22:30
Miloši, aniž bych se nějak zastával Svazu, nelze to tak paušalizovat.
V zásadě bych rozdělil organizace na:
1. Mimopstruhové - MP
2. Pstruhové - P
3. MP + P
Protože by se. dle mého mínění, mělo jednat pouze o P-revíry (hlavně vody tekoucí), rozdělím organizace s P-vodou dále:
1. Bez možnosti odchovu vlastní obsádky
2. S možností odchovu vlastní obsádky
Org. s P-vodou (revíry) mají obsádku stanovenou MZe a ÚS ji dodává (MO nic neplatí) - viz 1. a nebo si ji org. "udělá" (odchová) sama - viz 2. (Mo ji vyúčtuje ÚS).
Neznám obsádkové plány jednotlivých organizací, ale nevěřím, že je MO, která NAD PLÁN DOKUPUJE obsádku Po2-3 a to z jednoduchého důvodu. Příklad:
a) Roční obsádkový plán = 3 000 ks PO2-3
b) V tom roce se vytáhne 1 450ks
Je tedy zbytečné vysazovat navíc
- lze doložit na konkrétním případu
MO která nemá P ani MP vodu avšak velké množství členů(více než 1000)od kterých má každoročně dosti velké peníze za zaplacené brigády.
brach - ® Čt 1.2.2007 10:22:30
Miloši, aniž bych se nějak zastával Svazu, nelze to tak paušalizovat.
V zásadě bych rozdělil organizace na:
1. Mimopstruhové - MP
2. Pstruhové - P
3. MP + P
Protože by se. dle mého mínění, mělo jednat pouze o P-revíry (hlavně vody tekoucí), rozdělím organizace s P-vodou dále:
1. Bez možnosti odchovu vlastní obsádky
2. S možností odchovu vlastní obsádky
Org. s P-vodou (revíry) mají obsádku stanovenou MZe a ÚS ji dodává (MO nic neplatí) - viz 1. a nebo si ji org. "udělá" (odchová) sama - viz 2. (Mo ji vyúčtuje ÚS).
Neznám obsádkové plány jednotlivých organizací, ale nevěřím, že je MO, která NAD PLÁN DOKUPUJE obsádku Po2-3 a to z jednoduchého důvodu. Příklad:
a) Roční obsádkový plán = 3 000 ks PO2-3
b) V tom roce se vytáhne 1 450ks
Je tedy zbytečné vysazovat navíc
- lze doložit na konkrétním případu
NVláďa S. - Profil | Čt 1.2.2007 20:42:03
sajmon> Kamarád má revíry s přemnoženým divočákem a nemůže sehnat lovce; hajný u nás to říkal tátovi ... a si nám všichni kecaj? A normovaný odstřel zvěře, když nikdo neumí zohlednit migraci, porodnost, ..., ale jede podle tabulek z roku X je asi podobná hovadina jako kapr na talíř každé rodiny. A za další si hned odporuješ, když říkáš, že je něco normováno a hned nato, že to nejde splnit, protože ty prasata si klidně nevylezou v poledne před kulovnici, ale čekají na noc. No neni to troufalost? Mám čím dál tím míň času chodit do přírody, takže potkávám míň zajíců, bažantů, o koroptvích nemluvě, ale stále víc vysoké a zejména divočáků ... čím to asi bude? Ale je to jedno, byl to jeden konkrétní příklad pro Bachyho, že pstruhová vlásečnice může být ovlivněna spousty vlivů a dokonce níže vypadá jako ty jeho obrázky, jen prvních 200m je v lukách s kališti, tak holt je s polovinou vody.
NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 19:29:45
mildas - Pěkné. Kdybyste tam nahnali stohlavá stáda dobytka tak by vám vypily vodu a mohli jste ty pstroužky sbírat bez elektřiny. :o)))
Nmildas - Profil | Čt 1.2.2007 18:06:14
Resumé: Čím víc krav a kanců= levnější potočák v svazových tabulkách ? Nebo jsem četl nepozorně ? Nebo jsem jen blb ?
pupák: :-)))
pupák: :-)))
Nsajmon - Profil | Čt 1.2.2007 17:50:09
Vláďa.S
no tak tak velkou hovadinu jsem už dlouho neslyšel!Jak není o odstřel divočáka zájem!Jak jsi na to přišel!Byl jsi někdy s nějakým myslivcem,existují normované stavy zvěře a ty přesně stanoví průběrný odstřel!A to není jen tak jako si sednou na posed ,vytáhnou 7x 57 kulovnici a hnes střílet!Hochu to musíš čekat a vlivem toho že černá se stále více ukazuje jen v noci no tak to zase není jen tak lehké na něco vystřelit!!Zkus nad tím zauvažovat!!
no tak tak velkou hovadinu jsem už dlouho neslyšel!Jak není o odstřel divočáka zájem!Jak jsi na to přišel!Byl jsi někdy s nějakým myslivcem,existují normované stavy zvěře a ty přesně stanoví průběrný odstřel!A to není jen tak jako si sednou na posed ,vytáhnou 7x 57 kulovnici a hnes střílet!Hochu to musíš čekat a vlivem toho že černá se stále více ukazuje jen v noci no tak to zase není jen tak lehké na něco vystřelit!!Zkus nad tím zauvažovat!!
NBachy - Profil | Čt 1.2.2007 17:43:01
Vlaďa S. - Taky chodím lesem, vím co umí divočáci. Taky vím jak vypadají vlásečnice a jak chovné potoky a těch negativních vlivů na chov potočáka je celá řada. Divočáky bych z tohoto pohledu neviděl celoplošně jako nějakou extrémní hrozbu.
NVláďa S. - Profil | Čt 1.2.2007 17:17:17
Kdyby to bylo Catch, tak by toho divočáka ještě rád pouštěl...
Njindra - Profil | Čt 1.2.2007 17:09:55
Vláďa S.:Nejenom divočáci,ale i zmeliorované mokřiny.Vody je buď hodně,nebo skoro žádná.Regulace i menších toků atd,atd.Spektrum problémů je opravdu široké.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...
















