Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

NMiloš_Dia | So 10.2.2007 22:49:38

Jan Miko:
Sorry, ale ten film jaksi nebyl náš šálek čaje, a semináře k ničemu podle nás nepovedou, pokud se nebudou zabývat hospodařením (účty, rozpočty, vyúčtování...) a právní problematikou. Dokud se jasně nepoukáže na pravý důvod existence par.34 v zákoně 99/2004, nemá cenu řešit vlásečnice a násady.

    NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 22:43:19

    Miloš Dia:...možná by stálo za to založit klub "kverulantů"....kdyby jich bylo tolik co masařů..asi by se děly změny..a ty jsou NUTNÉ, proto ta averse proti nim ze strany svazů..
    Alda je pstruhař ??, přivítal bych NOVÉ názory k problematice pstruhařství , viz:" Pstruhařský seminář..."

      NMiloš_Dia | So 10.2.2007 22:29:06

      Jan Miko:
      Zajímavá kauza, kverulant dostal pěkně přes prstíky, podobně jako třeba Alda v MO Malá Skála...

      Je mrzuté, že jste to zabalili bez boje...Alda to nezabalil a jeho MO si ušila z ostudy kabát.

        NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 22:25:32

        Miloš Dia: ......samozřejmě jsem se odvolal,ke svazové KRK...ta nikdy pravomocně nerozhodla, ale na nátlak svazu mě ukončila členství po dvou letech i další MO Brno, která to odůvodnila : "že jsem při přijímání byl vyloučen...PŘĚSTO - ŽE jsem vlastně právoplatně vyloučen nikdy nebyl...Já totiž rok předtím své členství ukončil. No je zbytečné to řešit, je to ukázka jak "fungují stanovy ,KRK.aj. Nás tehdy šlo víc,, někteří třeba za neplnění brigád(přestože- nebo spíše právě proto,že plnili brigády na 5-ti násobek,ale jako členi KRKpoukazovali na hospodářské podvody...
        Ale vcelku jsem nyní rád,že tam nejsem ,,..jsem tímpádem svobodný s možností alternativ...

          NMiloš_Dia | So 10.2.2007 22:09:54

          Jan Miko:
          Naopak, bylo to moc krátké - vycházím-li z toho, co zde bylo napsáno, pak:
          - MO porušila Jednací řád a Stanovy, jako by se nechumelilo
          - MO porušila zákon 83/1990

          To by stálo za to rozmáznout to pěkně na netu....teda pokud tam není nějaký zádrhel :-)

            NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 20:06:10

            Miloš Dia: V roce 2000(duben) končila nájemní smlouva MRS na tuto VN(majitel- obecní úřad odmítl dále pronajímat tuto svoji nemovitost MRS,z několika důvodů: mimo jiné: - i to ,že místní neměli šanci tam chytat,protože MO nové nepříjímala,
            - MRS nechtěl platit vyšší nájem,než určovali svazové předpisy...
            Obecní úřad tedy smlouvu neprodloužil.(byla na dobu určitou)a napsal smlouvu novou s novým nájemcem...
            Přesto byla ponechána roční lhůta na slovení násady.
            (nic moc tam nebylo ... horská voda ,kde kapr nerost,takže systém: Nasadit,a Ihned vylovit... 300kg 0,5ha.80rybářů ihned po nasazení K3....no prastě klasika maso..
            No tak jsem od roku 2001 zde chtěl použít vlastnické právo založené na nové nájemní smlouvě...
            Celý rok 2001 tam pořádalo MRS nájezdy,které jsem toleroval z důvodů -aby si slovili zbytek..přesto když v roce 2002zde začal platit nový revír,a já byl povinen jej osadit..nastala pak situace,kdy MRS tuto VN slovila pomocí vypuštění i s novou násadou..
            Za to,že jsem dal přednost ÚSTAVĚ(vlastnickému právu) před svazovými ... BYL JSEM VYLOUČEN:dle § "kdo jedná proti zájmům organizace...".Ryby si všechny MRS ponechla bez poděkování...
            Ale je to pryč,a tu trochu hořkosti nahradily pocity o něčem jiném než je mlácení prázdné slámy na výborových schůzích......
            Omlouvám se ,že to bylo tak dlouhé,ale bylo asi nutno napsat všechno.

              NMiloš_Dia | So 10.2.2007 19:31:20

              Jan Miko:
              Docela by mě zajímala ta tvoje kauza "Pronajal jsem si malou VN a vyhodili mě z MRS"...

                NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 18:26:43

                RS je dobrá značka pro sportovní auta,jinak ale nefunkční...těch pár kvalitních to vzdalo při prvním průšvihu,no a ostatní si tam občas léčí mindráky z let minulých - ale ve svazech stále živých...
                nefunguje zákon,a etika? Co to je?
                Nešlo by něco převzít od myslivců? Myslím to dobré...
                Jsem RS,ale na soukromém jsem ji ještě nemusel vytahovat(ani už nevím,-kde je)

                  Njiris - Profil | So 10.2.2007 14:18:17

                  Rendy - ano to by šlo - povolenka za 1000,- 10 ks ryb, chces ryby kup si dalši povolenku, ale toto bez kvalitni RS je o ničem :-(

                    NRendy - Profil | So 10.2.2007 14:06:42

                    jiris : Ať si stovku odnese když nedokáže rybu pustit , ale ať si koupí pět povolenek , ono by to myslím rybáře protřídilo . Když by poznal že v Tesku za 5000 Kč by koupil 150 duháků proč by se honil kolem vody a donesl jich jen stovku. čim míň takových rybářů , tim lépe

                      Njiris - Profil | So 10.2.2007 13:31:41

                      macek - nejaky divny, ja na Ostravici potkal chlapka co rikal, ze jich ma jen stovku :-(

                        NRendy - Profil | So 10.2.2007 13:22:57

                        Macek : napsal si to asi lépe než já . Plně souhlasím . Viděl bych řešení v tom aby se zamezilo těm pár vydrám co rabujou limitem počtu odnesených ryb. Povolenka za 1000Kč příklad 20 ponechaných ryb. Chceš nosit víc? Kup si další a můžeš .
                        I omezení počtu vycházek za týden se mi nelíbí . Když chránit ryby omezil bych počet ponechaných ryb na cenu povolenky. Kde to jde na návrh hospodáře zvednout míru , vláčení bez trojháků (hrozný pohled na uhynulou rybu se sešitou hubou trojhákem)a hlavně posílit kontrolu zda se vše dodržuje . Požádat o doporučení na rybářskou stráž může každý z nás , čím bude víc strážců pořádku u vody tím lépe.

                          Nmacek - Profil | So 10.2.2007 10:33:32

                          Rendy> tohle uvádí ostravský fantom ing. Jaroň:
                          "K limitu lososovitych ryb - uz asi 3 roky nebyla zaregistrovana povolenka, na niz by bylo vic, jak 30 ks Po a Li dohromady. Lonsky prumer za vsechny P povolenky byl 14 ks ( vsech druhu) na 1 rocni povolenku. Odecteme-li duhaky a jine ryby, je prumer u Po a LI asi 3 ks na povolenku. Limit 60 ks, platny v lonskem roce byl tedy zcela nesmyslny."
                          trochu mě to překvapilo, protože znám ve svém okolí lidi, co vezmou 3 kousky za vycházku. na kolik se tomu teda dá věřit, bůh suď.
                          jinak pro upřesnění: cena P povolenky je sice tuším 900-1000 kč (edit: a kurva, koukám že je to už 1250 kaček), ale připočtěte k tomu taky členské příspěvky a cenu brigád. řekl bych, že peníze nejsou příčinou, proč jdou pstruhovky do prdele.

                            NZN - Profil | So 10.2.2007 10:22:23

                            Rarach:
                            Rudo, prosím tě, ukaž mi otázku, která dopadla jinak:-)

                              NRarach | So 10.2.2007 10:15:56

                              Tůdleta otázka nedopadla dobře.

                                Ndrozďák - Profil | So 10.2.2007 9:57:40

                                Pyzda: přestaň mě vkládat do držky co jsem neřekl. A neslíbil. Já co slibuji, zásadně plním.
                                Nevím, jak by si chtěl privatizovat státní majetek? To za prvé. A jestli nevíš, co znamená zkratka a.s. nebo s.r.o. jsi pro mě ztracený případ a ani já s tebou nehodlám dále ztrácet čas.
                                A propo, jelikož jsem (stále ještě) členem ČRS, nemám o vaší odnoži podrobné informace. Takže se nehodlám pouštět do spekulací a následných názorových piruet. Tuto specialitu rád ponechám tobě v držení. MRS mě fakt nezajímá.

                                  NPyzda | So 10.2.2007 3:17:09

                                  Rendy : já hovořil o průměrech k těm prázdnejm úlovkáčům a poměru k ceně povolenky. Další věcí je, jestli se včechno píše, hlavně bílá ryba?

                                    NRendy - Profil | So 10.2.2007 1:34:47

                                    Pyzda : osobně nikoho kdo by odtáhnul 300 kaprů neznám ,to jo? U nás v organizaci je zhruba 200 členů , nerad bych kecal , ale viděl bych to že si odnesli jako ten jeden (max.dva)masař co píšeš, beru ze svazových vod .Kapry bych sem vůbec netahal to je jiná kapitola.


                                      NPyzda | So 10.2.2007 1:19:41

                                      Rendy : ta 1000Kč stačí tak na těch max. 5kaprů pro každého a pár jiker potočáka. Když někdo uloví 300 kaprů, je v průměru možno, aby 50 rybářů mělo prázdný úlovkáč. Se zarybněním to je jako s eletrikou, musí být, i kdyby se "nesvítilo". Navíc informační revoluce a dostupnost revírů způsobují, že když je někde pár ryb navíc, nesjede se tam 20 rybářů /ha , ale mnohonásobně víc.

                                        NRendy - Profil | So 10.2.2007 0:53:23

                                        Srovnávat naše revíry a zahraniční to se nedá , jako se nedá srovnávat naše životní úroveň ,příjmy, výdaje , vše je někde jinde . Makat na cizím .
                                        Na jakým cizím ? Jsme všichni členi ČRS , chytáme na svazových vodách , bohužel když nikdo nic dělat nebude nebude ani co chytat. Peníze na ryby jsou , chce to se jen o ně trochu poprat aby nešly všechny na kapry ale i do pstruhovek. To je zase jen věc nás co chceme mít pstruhy v potoce .
                                        Ono není nic jednodušího než brnknout a objednat kapry a ty nasypat do rybníků , není to žádná starost , pstruhy někdo musí sehnat, přivést , rozvést ,slovit,vysadit , na to jsou potřeba lidi , samo se to neudělá .
                                        Když si každej řekne to že makat na cizím zadarmo nebude tak hold budem všichni jezdit do zahraničí a platit x tisíc za týden rybačky .I u nás jsou revíry kde jsou ty hlupáci co makají zadara a je to znát že mají supr revír , je jich hrstka , moc jich neznám ,patří jim můj obdiv ,
                                        S nikým se nechci hádat , každý má svůj názor , to co jsem napsal je můj pohled na věc co se týče privatizace.
                                        Neumím si představit že místa kam jezdím rád by někomu patřily a já musel jinam.
                                        Ještě jsem se chtěl vyjádřit k penězům .
                                        1000Kč je málo?
                                        Ono jak se to vezme.
                                        Asi by to chtělo nějakou statistiku .
                                        Pomáhal jsem třídit odevzdané přehledy o úlovcích .
                                        Možná polovička všech co jsem nakoukl byla úplně prázdná , nebo jen pár docházek na první straně , hodně bez odnesené ryby , nebo jen několik záznamů.
                                        Až jsem se divil co lidí kupuje třeba i svazové povolenky , dá za ně několik tisíc jen pro to aby si 14 dní v roce při dovolené zachytali.
                                        Jsou vydry co odnesou hafo , ale je i hafo těch co chytají pro potěchu .
                                        V součtu bych řekl že peníze nejsou ten hlavní problém proč nejsou ryby