- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Násada potočáka , zarybňovací plán
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMiloš_Dia | So 10.2.2007 22:49:38
Sorry, ale ten film jaksi nebyl náš šálek čaje, a semináře k ničemu podle nás nepovedou, pokud se nebudou zabývat hospodařením (účty, rozpočty, vyúčtování...) a právní problematikou. Dokud se jasně nepoukáže na pravý důvod existence par.34 v zákoně 99/2004, nemá cenu řešit vlásečnice a násady.
NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 22:43:19
Alda je pstruhař ??, přivítal bych NOVÉ názory k problematice pstruhařství , viz:" Pstruhařský seminář..."
NMiloš_Dia | So 10.2.2007 22:29:06
Zajímavá kauza, kverulant dostal pěkně přes prstíky, podobně jako třeba Alda v MO Malá Skála...
Je mrzuté, že jste to zabalili bez boje...Alda to nezabalil a jeho MO si ušila z ostudy kabát.
NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 22:25:32
Ale vcelku jsem nyní rád,že tam nejsem ,,..jsem tímpádem svobodný s možností alternativ...
NMiloš_Dia | So 10.2.2007 22:09:54
Naopak, bylo to moc krátké - vycházím-li z toho, co zde bylo napsáno, pak:
- MO porušila Jednací řád a Stanovy, jako by se nechumelilo
- MO porušila zákon 83/1990
To by stálo za to rozmáznout to pěkně na netu....teda pokud tam není nějaký zádrhel :-)
NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 20:06:10
- MRS nechtěl platit vyšší nájem,než určovali svazové předpisy...
Obecní úřad tedy smlouvu neprodloužil.(byla na dobu určitou)a napsal smlouvu novou s novým nájemcem...
Přesto byla ponechána roční lhůta na slovení násady.
(nic moc tam nebylo ... horská voda ,kde kapr nerost,takže systém: Nasadit,a Ihned vylovit... 300kg 0,5ha.80rybářů ihned po nasazení K3....no prastě klasika maso..
No tak jsem od roku 2001 zde chtěl použít vlastnické právo založené na nové nájemní smlouvě...
Celý rok 2001 tam pořádalo MRS nájezdy,které jsem toleroval z důvodů -aby si slovili zbytek..přesto když v roce 2002zde začal platit nový revír,a já byl povinen jej osadit..nastala pak situace,kdy MRS tuto VN slovila pomocí vypuštění i s novou násadou..
Za to,že jsem dal přednost ÚSTAVĚ(vlastnickému právu) před svazovými ... BYL JSEM VYLOUČEN:dle § "kdo jedná proti zájmům organizace...".Ryby si všechny MRS ponechla bez poděkování...
Ale je to pryč,a tu trochu hořkosti nahradily pocity o něčem jiném než je mlácení prázdné slámy na výborových schůzích......
Omlouvám se ,že to bylo tak dlouhé,ale bylo asi nutno napsat všechno.
NMiloš_Dia | So 10.2.2007 19:31:20
Docela by mě zajímala ta tvoje kauza "Pronajal jsem si malou VN a vyhodili mě z MRS"...
NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 18:26:43
nefunguje zákon,a etika? Co to je?
Nešlo by něco převzít od myslivců? Myslím to dobré...
Jsem RS,ale na soukromém jsem ji ještě nemusel vytahovat(ani už nevím,-kde je)
Njiris - Profil | So 10.2.2007 14:18:17
NRendy - Profil | So 10.2.2007 14:06:42
Njiris - Profil | So 10.2.2007 13:31:41
NRendy - Profil | So 10.2.2007 13:22:57
I omezení počtu vycházek za týden se mi nelíbí . Když chránit ryby omezil bych počet ponechaných ryb na cenu povolenky. Kde to jde na návrh hospodáře zvednout míru , vláčení bez trojháků (hrozný pohled na uhynulou rybu se sešitou hubou trojhákem)a hlavně posílit kontrolu zda se vše dodržuje . Požádat o doporučení na rybářskou stráž může každý z nás , čím bude víc strážců pořádku u vody tím lépe.
Nmacek - Profil | So 10.2.2007 10:33:32
"K limitu lososovitych ryb - uz asi 3 roky nebyla zaregistrovana povolenka, na niz by bylo vic, jak 30 ks Po a Li dohromady. Lonsky prumer za vsechny P povolenky byl 14 ks ( vsech druhu) na 1 rocni povolenku. Odecteme-li duhaky a jine ryby, je prumer u Po a LI asi 3 ks na povolenku. Limit 60 ks, platny v lonskem roce byl tedy zcela nesmyslny."
trochu mě to překvapilo, protože znám ve svém okolí lidi, co vezmou 3 kousky za vycházku. na kolik se tomu teda dá věřit, bůh suď.
jinak pro upřesnění: cena P povolenky je sice tuším 900-1000 kč (edit: a kurva, koukám že je to už 1250 kaček), ale připočtěte k tomu taky členské příspěvky a cenu brigád. řekl bych, že peníze nejsou příčinou, proč jdou pstruhovky do prdele.
NZN - Profil | So 10.2.2007 10:22:23
Rudo, prosím tě, ukaž mi otázku, která dopadla jinak:-)
Ndrozďák - Profil | So 10.2.2007 9:57:40
Nevím, jak by si chtěl privatizovat státní majetek? To za prvé. A jestli nevíš, co znamená zkratka a.s. nebo s.r.o. jsi pro mě ztracený případ a ani já s tebou nehodlám dále ztrácet čas.
A propo, jelikož jsem (stále ještě) členem ČRS, nemám o vaší odnoži podrobné informace. Takže se nehodlám pouštět do spekulací a následných názorových piruet. Tuto specialitu rád ponechám tobě v držení. MRS mě fakt nezajímá.
NPyzda | So 10.2.2007 3:17:09
NRendy - Profil | So 10.2.2007 1:34:47
NPyzda | So 10.2.2007 1:19:41
NRendy - Profil | So 10.2.2007 0:53:23
Na jakým cizím ? Jsme všichni členi ČRS , chytáme na svazových vodách , bohužel když nikdo nic dělat nebude nebude ani co chytat. Peníze na ryby jsou , chce to se jen o ně trochu poprat aby nešly všechny na kapry ale i do pstruhovek. To je zase jen věc nás co chceme mít pstruhy v potoce .
Ono není nic jednodušího než brnknout a objednat kapry a ty nasypat do rybníků , není to žádná starost , pstruhy někdo musí sehnat, přivést , rozvést ,slovit,vysadit , na to jsou potřeba lidi , samo se to neudělá .
Když si každej řekne to že makat na cizím zadarmo nebude tak hold budem všichni jezdit do zahraničí a platit x tisíc za týden rybačky .I u nás jsou revíry kde jsou ty hlupáci co makají zadara a je to znát že mají supr revír , je jich hrstka , moc jich neznám ,patří jim můj obdiv ,
S nikým se nechci hádat , každý má svůj názor , to co jsem napsal je můj pohled na věc co se týče privatizace.
Neumím si představit že místa kam jezdím rád by někomu patřily a já musel jinam.
Ještě jsem se chtěl vyjádřit k penězům .
1000Kč je málo?
Ono jak se to vezme.
Asi by to chtělo nějakou statistiku .
Pomáhal jsem třídit odevzdané přehledy o úlovcích .
Možná polovička všech co jsem nakoukl byla úplně prázdná , nebo jen pár docházek na první straně , hodně bez odnesené ryby , nebo jen několik záznamů.
Až jsem se divil co lidí kupuje třeba i svazové povolenky , dá za ně několik tisíc jen pro to aby si 14 dní v roce při dovolené zachytali.
Jsou vydry co odnesou hafo , ale je i hafo těch co chytají pro potěchu .
V součtu bych řekl že peníze nejsou ten hlavní problém proč nejsou ryby
Kde to žije - muškaření
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












