Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

NPyzda | So 10.2.2007 0:31:20

drozďák : díky za seznam, ale sliboval jsi mě zprivatizované tekoucí revíry. Bohužel jsi mě poslal jen odkaz na některé uživatele revírů, chybí tam ten největší alternativista a to MRS. Např. na Svratce13 jsem jako mladík několikrát chytal. Byla to ještě voda pod Vč.ÚS. Tato sdružení jsou si rovna např. s ČRS. V pravou dobu učinily jisté legální kroky, tak jako MRS. Nic jiného v tom nevidím. Myslíš, že na tom budou líp? Pro mě naprosto šokující poznatek, kdy bezvýznamný revír v Bojanově v 80tých letech, se stal na přelomu století fantastickým revírem viz mildas! Nemám důvod mu nevěřit. Jiné revíry v té době byly již několik desetiletí v háji zeleném, nebo za zenitem, abych moc nepřeháněl a taky neměly CS statut (Orlice, Loučná). Ale tady dal mildas důkaz, že územní hospodaření může mít příznivý vliv na stav potočáka, to si pane Miko poznamenejte pro seminář.

    NJan Miko - Profil | Pá 9.2.2007 22:35:39

    xycht:termín privatizace je hlavně hodně zprofanovaný....Když jsem např. já osobně bral VN 1ha v roce 2OO1 do pronájmu - protože předtím vypršela MRS nájemní smlouva,,tak jsem byl následně vyloučen z MRS..Ústava,neústava..."Kdo jedná proti zájmům MRS.....
    Přesto za ty roky jsem si odzkoušel,že nezáleží na penězích(paradoxně jsou druhořadé),ale na vztahu....
    a ten funguje podstatně jinak.
    Nejsem charitou pro masaře a důchodce(kteří chctějí mít všechno zdarma,),ale jsem oazou pro lidi ,kterým jde o něco jiného..třeba o dětské závody - bez nutnosti placení státním a svazovým úředníkům....a sranda závěrem : za celou dobu jsen od nikoho nežádal ani korunu...(je pravdou,že mám sponzory dobrovolné..) Co vy na to???
    mildas:dle tvých názorů si myslím,že jsi možná teoretik - ale určitě kvalitní.!,promiň

      Ndrozďák - Profil | Pá 9.2.2007 22:33:30

      Pyzda: tady máš slíbený seznam: Rybníkařství Hluboká, a.s / Rybářství Třeboň, a.s. /
      Petrův zdar, s.r.o. / Rybářství Chlumec nad Cidlinou a.s. / Rybářství Kardašova Řečice, s.r.o. / Blatenská Ryba, s.r.o. / a teď to hlavní - Klatovské rybářství, a.s. / České Rybářství, s.r.o. a RS Vysočina - tyto poslední tři subjekty mají prokazatelně ve své správě tekoucí P vodu. Zbytek si najdi sám.

        Nmildas - Profil | Pá 9.2.2007 22:07:15

        Jan Miko: Jsem nekvalitní teoretik, promiň.

          Nxycht - Profil | Pá 9.2.2007 21:53:29

          Miloš: máš na mysli to, že termín privatizace neni uplně tak přesnej?

            NJan Miko - Profil | Pá 9.2.2007 21:43:53

            Sakra chlapi vy se mě líbíte, a to nejsem buzerant- spíš naopak. PS(maluju obrazy..). ty názory jsou zdravé,jen jim chybí to podstatné - pustit se do toho , bez ohledu na následky.... tak mě sakra pomožte při tom dubnovém semináři na téma "Změna hospodaření na pstruhových vodách..."
            Potřeboval bych tam kvalitní praktiky z oboru..nekvalitních teoretiků z ochrany přírody mám dostatek.......

              Nmildas - Profil | Pá 9.2.2007 21:25:48

              Pike: Proč sis tam kupoval denní povolenku za 150,- ? Nejsi blázen, když Pyzda ví, že tam bylo kulový.

                NMiloš_Dia | Pá 9.2.2007 21:04:12

                Co máte všichni furt s tou PRIVATIZACÍ ???

                  Nxycht - Profil | Pá 9.2.2007 20:48:39

                  Pike: jo, to je přesně vono - základ povolenka chyť a pusť a k tomu připlácet za "maso" - možná by ani privatizace nebyla nutná :-)

                    NPike | Pá 9.2.2007 20:47:14

                    Pyzda: Ano, cena 1000 Kc je smesna a dostavame za ne zcela adekvatni produkt. Pamatuju si, jak jsem jezdil do Bojanova na Chrudimku a musel si kupovat denni povolenku, protoze tam neplatila celosvazovka. Nejak mi to nevadilo. Tech 150 Kc jsem za to dal v pohode. Jen benzin na cestu tam mne stal vic, v hodpose jsem nechal za obed 100 Kc. To same mam na soukromacich. V dnesni dobe minimalni konkurence je povolenka kolem 200 Kc zcela bezna, ale za chyt a pust. Chces li brat ryby, priplat si. Tady se provozovatele chovaji ekonomicky a racionalne. Fakt nevim, proc by se tak nechoval svaz. Kdyby se zrusilo to pitome vyrovnani za vyteznost a co kdo kde ulovi a svazy ci MO by byly zavisle na tom, kolik lidi je navstivi a jak budou spokojeni, situace by se zlepsila o dost.A jeste k te cene. Clovek vrazi do vybavy a cesty plno penez, kolik toho prochlasta v hospode, vykouri cigaret atd. A tech ryb a vubec moznosti lovit si nevazi, protoze je to za par korun.

                      Nxycht - Profil | Pá 9.2.2007 20:46:31

                      Jediný čeho bych se bál je to, že se na některý revíry po privatizaci prostě běžnej člověk nedostane a to i tehdy když na to bude mít. Prostě by masivně vznikali rybářský kluby POUZE pro uzavřenou společnost, který by drželi lukrativní revíry - pár vyvolených by chytalo, velká většina by byla stejně v prdeli jako teď, možná ještě hůř, protože by se na některý vody vůbec nedostala. Aby nedošlo k omylu, nejsem pro lidovou zábavu za pár kaček, kdy se vyloženě těží ryby za pár korun, ale nejsem ani pro to, aby to došlo do opačnýho extrému. Doufám, že si tohle příznivci privatizace uvědomují, zvlášť ti co nemají v merku nějakej revír pro sebe :-) Ty co už něco vyhlídnutýho maj, tak ty chápu. Jinak proti privatizaci vůbec nic nemám, když se to udělá dobře a budou ve vodě ryby, tak budu jen rád. PS: Někdo by měl taky už konečně lidem ze svazu vysvětlit, že 900 za roční povolenku, kdy můžu odnést 9 lososovitých ryb / týden, fakt není OK

                        Nmildas - Profil | Pá 9.2.2007 20:41:46

                        ZN: Zlatá slova !

                          NZN - Profil | Pá 9.2.2007 20:38:18

                          Pyzda:
                          pomýlený je celý svět, včetně tebe.

                            NPyzda | Pá 9.2.2007 20:34:40

                            Pike : je pravdou, že hezkých pár posledních let chodím podél pstruhovek jen se psem, bez prutu. Počty rybářů vidím asi na stejných počtech, jako před 30, 20 i 10 lety. Je to možná subjektivní názor. Pokud rozvinu svoji teorii, kterou podporuji územní hospodaření (ne CS, asi budu zaujatý vůči pražákům) a počty docházek cca 20 za rok, je cena územní povolenky za litr směšná, pokud by jsi si měl kupovat denní, nebo např. 3x roční na jednotlivé revíry po cca 3litrech. Proč nechat dojít současné hospodaření ke krachu?

                              NPike | Pá 9.2.2007 20:09:36

                              Pyzda: Ja bych to zas tolik neprehanel. Predpokladam, ze na mnoha vodach bych se rocni povolenky neprodavaly. Tedy by byla urcita denni kvota a pokud by se ta presvihla, tak by u vody nebylo k hnuti

                                NPyzda | Pá 9.2.2007 17:22:02

                                jindra : dík za info, v podstatě potvrzuješ to, co říkám. Není to nic proti ničemu a "možnost volby" inzerovaná "pomýlenými propagátory" by měla asi tento výsledek.

                                  Njindra - Profil | Pá 9.2.2007 17:09:26

                                  Pyzda:jmenovaný úsek Otavy opravdu patří pod Rybářství Klatovy.Jestli je nebo není na internet.stránkách je mi v podstatě jedno.Počet povolenek je omezen.Je to dáno počtem povolenek možných vydat na ha,což je Ti známo.

                                    NPyzda | Pá 9.2.2007 17:03:16

                                    jindra : Klatovské rybářství má několik rybníků pro rybolov, řeka nikoliv. (viz internetové stránky) To, že někdo může získat dekret na tekoucí vodu je normální jev vyplývající ze zákona. Nenormílní jev je tvářit se, že se děje něco divného. V minulých diskusích jsem oponoval zastáncům "privatizace", že nový "uživatel" aby zlepšil stav v revíru, musí omezit počet povolenek. Někdo si může myslet, že jeho se to týkat nebude ...

                                      Ndrozďák - Profil | Pá 9.2.2007 16:23:04

                                      Bože můj

                                        Njindra - Profil | Pá 9.2.2007 16:19:53

                                        Tzv.Otava 6 je revír na zvláštní povolenky Rybářství Klatovy.Vydávají se na pstruhárně v Žichovicích.