Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

NJan Miko - Profil | Ne 11.2.2007 12:26:02

xycht:vzal jsem to možná osobně, ale proč ne- "trefená husa.."
Je pravdou, že rybářů je hodně, ale je také pravdou, že loví nerovnoměrně... např.chtějí rybu nejlépe před domem, a ne tam , kde je to pro ni nejvhodnější...
Nebudu se hrát s procenty, ale tady jde o plošnou změnu přístupu...aby-to nebyla jen neustálá úlidba ke členům(za jejich peníze), protože to se v konečném důsledku obrací pak proti členům vlastním...
Hrát se na dobráky je určitě jednodušší...

    NRoyale with Cheese - Profil | Ne 11.2.2007 12:25:16

    Pyzda > rozbít šutrem okno na sádkách ne, ty jsou výrobním prostředkem !
    Viva la resistance !!!

      NMiloš_Dia | Ne 11.2.2007 12:20:54

      Rarach:
      možná si nerozumíme...

      Rozhodně NETUŠÏM, KDE jsi došel k názoru, že je pro mě Svaz konkurence.
      V zásadě je mi zcela u prdele, jakou louži si Svaz sežene. Na Svazu jsem nezávislej, takže ať si Svaz koupí nebo pronajme nebo třeba s požehnáním poslanecké sněmovny ukradne co chce.

        Nxycht - Profil | Ne 11.2.2007 12:15:04

        Pyzda: Otázkou je kolik je těch (mezi angažovanými), co chtějí aby nový stav absorboval 75% všech rybářů a kolik je těch, kterým jde o uzavřené klubové vody, které absorbují třeba 7-10% rybářů. Co si budeme povídat, jde o prachy a ne že nejde, takže motivace ke změnám podle mě není podle mě jen v tom, že je ve vodě málo ryb nebo že svaz kašle na stanovy apod. Je to přirozený, ale přijde mi nefér, že někteří diskutující i zde na MRKu patřící pravděpodobně do skupiny č.2, říkají A, ale už neříkají B....

        Poptávka po rybaření roste a revíry nejsou nafukovací a co se může stát je to, že se po těch změnách, možná na některý revíry ani nedostanu i když disponibilních finančních prostředků bude dost - pak mi nezbyde než se s nima vyfotit a nebo budu donucen jezdit ven.

          NJan Miko - Profil | Ne 11.2.2007 12:03:18

          Pyzda:napsal jsem ti mail,ale nějak to nefunguje...
          Tak se ohlas třeba ty mě..
          Jinak plný souhlas.
          Já to okno nerozbil(ba naopak)..možná jen jídelní talíř některého z těch "lovců" co pod záminkou elektroodlov si plnil domácí mrazničku...
          To totiž nebyl odlov generaček(ten tam nikdy ani nebyl)...ale odlov násady,který se tam děje i v době tření na trdlišti

            NRarach | Ne 11.2.2007 12:01:26

            MD: Víš jak je se nejlépe zbavíš konkurence, když jí zahubíš dokud je malá. Přesně na Tvojí platformě, pořádku v papírech a paragrafech, teď ČRS najednou jeví zájem o každou zapomenutou louži. A kdo je k tomuto jednání dohnal? Nedat prostor k alternativě, je nejúspornější a neefektivnější řešení.

              NPyzda | Ne 11.2.2007 11:31:36

              Jan Miko : demontáž stylem, vzít kámen a rozbít okno na sádkách nemá smysl. Nový stav nesmí být o hodně moc dražší, musí zpět absorbovat minimálně 75% všech rybářů a umožnit územní rybolov. Jakýsi nápad mám, ale nevím, jestli by ten systém byl ufinancovatelný bez našich kaprařských přátel. Systém je náročný v tom, že je nutno zarybňovat kvanta kilometrů a proti je dnes i příroda.

                NJan Miko - Profil | Ne 11.2.2007 11:12:12

                Pyzda: máš můj plný souhlas. Já byl také infiltrovanej, ale šanci cokoli demontovat jsem neměl...1: 15
                Sakra- zase mluvíme o tomtéž a zase nás rozhodí nějaké lokální myšlení...Ti soudruzi jsou v tomto opravdu lepší..- ti totiž táhnou jen a jen za jeden provaz(a ono jim to funguje)

                  NPyzda | Ne 11.2.2007 11:03:53

                  drozďák : nerad se až teď vracím k tvé reakci. Ty nechodíš k lékaři, který je fyzickou osobou, nebo jiný je zaměstnancem státní nemocnice a jiný lékař je majitelem, nebo zaměstnancem nemocnice a.s.. Ty máš ale zdravotní pojištění a péči můžeš čerpat všude ne? Forma vlastnictví zde roli nehraje. To je model územního hospodaření, které funguje (CS moc nefunguje) na stejné bázi. Pak ale existuje soukromý lékař, může být fyzická osoba, s.r.o. nebo a.s. kde ti tvoje zdravotní pojištění neplatí. Pokud to aplikuješ na rybařinu, musíš pochopit že forma subjektu nerozhoduje o kvalitě poskytované služby. I dnes je možné, aby rybářství s.r.o., nebo a.s. bylo účastno územního, nebo CS rybolovu. Já si myslím, že jim v tom brání pouze to, že svaz funguje na jiném principu. Proto do toho šiju, aby ryba stála, co má stát, aby vycházka s prutem k vodě stála co má stát, jako rohlík, a pak není problém jakýkoliv subjekt zapojit (z jeho vůle) do tohoto systému, na kterém neprodělá. Neziskovost svazů, je fikce, stejně, tak jako nevěříš iluzionistovi Kožíškovi, že na jevišti fakt "přeřízne" Poulíčkovou v krabici.

                    NRoyale with Cheese - Profil | Ne 11.2.2007 10:50:46

                    pyzda > můžeš mi poslat mejla? ten co máš uvedenej nefunguje.

                      NPyzda | Ne 11.2.2007 10:43:26

                      Royale w Ch. jaký je rozdíl mezi infiltrací a demontáží svazu to jsem nepochpil. Infiltruješ se, aby jsi něco demontoval. Pokud ne, infiltrace nemá smysl.

                        NPyzda | Ne 11.2.2007 10:30:45

                        Pánové : pokud by někdo myslel a mínil změnu na menších vodních tocích vážně, tak je nezbytné vytvořit né účelový a jen stylový klub suchých muškařů, ale alternativu pro rozvoj těchto revírů. Semináře, program v televizi i ekonomické rozbory a hlavně jakýsi republikový klub, ne na bázi lovné metody a cílové ryby, jako je K70, ale daleko širší průnik zájmů, který je bohužel jen utopií. Jen s takovým subjektem, který má vazby na celou republiku, má silnou základnu a je schopem převzít hospodaření na malých tocích se bude bavit vážně jak stát, tak i svazy. Proto by bylo dobré, zadat zde průzkum, kdo by byl ochoten investovat a kolik do nového systému na menších tocích a jako podporu by měl. Podpora 30-50 lidí je nesmysl, ale i podpora K70 několika desítkami lidí měla jakýsi význam, pro tuto skupinu lidí.

                          NRoyale with Cheese - Profil | Ne 11.2.2007 9:24:22

                          M_d> jinak se tady můžeme dohadovat o tom, jakej význam má na níže uvedené neúspěchy rozličné mediální onanování. Můj názor je, že velkej. V tom se zatím , kupodivu, shoduju i s těmi, kteří oproti mě razí strategii infiltrace svazu na rozdíl od jeho demontáže nebo úplného obejití.

                            NRoyale with Cheese - Profil | Ne 11.2.2007 9:12:36

                            Dodlinka > pokud projevíš zájem o ( mizerně fungující ) Teplou 3, tak si piš, že ti ji do pronájmu nedají, ale že ji vzápětí pronajmou ČRS. Důkazem toho je, že se to stalo... Troufám si tvrdit, že naprosto stejně by to dopadlo s Otavou 6, alespoň podle mých informací, které se liší od informací M_d tím že nejsou nulové.
                            M_d> neobviňuj mě z levicových názorů. Levicové názory jsou totiž ty tvoje - protože si doteď myslíš, že ČRS se podaří demontovat společným úsilím mas do rukou malých živnostníků a ve prospěch všech. A k tomu nedojde, protože ČRS se zprivatizuje celej a pouze ku prospěchu novýho monopolního majitele. A to je, pokud to nevíš, pravicová politika, v níž vítězí pouze "takzvaní" silní.

                              NRarach | Ne 11.2.2007 9:11:52

                              MD: S těmi semináři s Tebou nesouhlasím, naopak je potřeba znát celou problematiku nejen paragrafy a vyhlášky. Je to stejné jako v autě , můžeš znát vyhlášku o silničním provozu třeba po paměti, ale když si tupej na řízení je Ti k hovnu, stejně tak když si neumíš vyměnit u auta kolo.
                              Navíc, je potřeba aby se muškaři dali dohromady, je nás málo a prakticky se nedokážeme dohodnout ani na základních principech, jak dál, ČRS naší nejednoty využívá a plodí další a další hrůzy, mimo Jihočechů, nakonec je Hladík hrdina, to co on a jeho grupa prosadí je velmi blízko, ideálnímu řešení pro svazové vody. Cintáním na netu a teď pán prrrrromine na verandě Anity se nic nevyřeší tuplem, furt stejní lidé a ..............., kam to vede vidíš podle nového RŘ. Je prostě potřeba oslovit širší skupinu lidí, něž jsou netaři.

                                Njindra - Profil | Ne 11.2.2007 0:14:00

                                Jan Miko:Agregátem se u nás loví,přesto se v posledních letech stavy vranky a střevle zvyšujou.

                                  Njindra - Profil | Ne 11.2.2007 0:05:43

                                  Jan Miko:Jak kde, myslím generačku Po po výtěru do revíru.Film nebudu hodnotit, cenu si asi zasloužil.Jenom trochu jednostranně zaměřenej.
                                  Rok 2002-míra 23 cm, ale u Pd a Si.I tak to byla blbost.

                                    NJan Miko - Profil | Ne 11.2.2007 0:00:05

                                    Miloš Dia:
                                    Anální sondy jim nepřímo zasunujou všichni,třeba o tom ani nechtějí vědět...raději.
                                    Jen se mě zdá,že rybáře se jim daří cíleně držet na uzdě. Asi to jsou ti správní lovci,když dokážou elegantně vláčet - tak početnou sestavu..
                                    "Rozděluj -a panuj.."stále to platí!
                                    A rybáře už rozdělí kde ,co..
                                    Škoda,že je není tak lehké spojit...
                                    Nevím proč tak moc někomu vadila ukázka elektrolovu očima vranky... když se jednalo o činnost v daném místě,kde tato metoda tam zlikvidovala původní stavy Po na 10%, já přitom netvrdím,že agregát není použitelný jinde a opatrně..
                                    Prošlapávat trdliště v době tření s agregátem , aby byl lépe plněn osazovací plán (ti matečáci nejdou na vytření, ti jdou opakovaně do potoka jako ekvivalent násady...anebo 2002 všichni nad 23cm zabít...)Možná to ve filmu vyznělo trochu jinak,ale ledy to určitě spustilo...jen nevím,kde dojedou??proto ten seminář!

                                      NMiloš_Dia | So 10.2.2007 23:32:06

                                      Jan Miko:
                                      O českém soudnictví není problém udělat si obrázek - Svaz není jediný, kde se nic po majetkovém převratu nezměnilo...
                                      Což ovšem neznamená, že jim a podobným budu zasouvat anální sondy.

                                        NJan Miko - Profil | So 10.2.2007 23:13:36

                                        Miloš Dia: to chápu, ale vy si myslíte,že vás někdo pustí k "účtům"..!!Víte kdo jsou pánové třeba ve vedení svazů KRK = zástupci Nejvyššího soudu ČR..
                                        Proto třeba já je nutím na změny z důvodu "ochrany přírody",přestože "ochranáře" z duše nenávidím- protože jsou většinou kontraproduktivní...