Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

NMiloš_Dia | Pá 9.2.2007 9:21:06

Rendy:
Ta "vaše tvoje" "privatizace" už u několika revírů proběhla, aniž by to členové Svazu vůbec pořádně zabrali.
A další echt privatizace se připravuje. Zevnitř Svazu...Akorát to svazové servilní mlčící většině stále jaksi nedocvaklo...
O to větší to pak pro ní bude řacha.
Nicméně, pokud si necelých 300 tisíc lidí dělá nárok na téměř všechny rybářské revíry v tomhle státě a přístup k nim podmiňuje vstupem do jakési organizace, pak to vnímám jako skrytou privatizaci zase já.
Takže ti, co varují před strašidlem privatizace, vlastně už součástí jiné privatizace vlastně jsou...

    NRoyale with Cheese - Profil | Pá 9.2.2007 9:08:06

    mildas > omyl. " V práci a vědění jest naše spasení". Víš kdo to řekl ? Měl pravdu, ten člověk... :-)
    BTW, k těm drobtům od velký hostiny: " Když s Tabákím se bratříš a hyenu zveš k večeři, to Džakalům, těm darmožroutům, rovnou vyhlaš příměří ! "
    Měj se , jdu spát.

      Nmildas - Profil | Pá 9.2.2007 7:36:12

      Rendy: Ketré revíry jsou privátní ? KDO bude makat zadarmo na cizím ? KDO má přesvědčovat ? KDO má začít makat ? Nařtěstí vím, KDO má agitovat. Rendy, vzpamatuj se ! Tys za bolševika v práci makal proto, aby se fabrika měla líp ? Ne, makal si doma, aby ses měl líp Ty.

        NMilan B. (MB) - Profil | Pá 9.2.2007 7:17:17

        Rendy: Ve svete to funguje uz dloho, tak proc by to nemohlo fungovat i u nas? .......zvlast, kdyz to co tu mame ted jde od 10 k -35.

          NRoyale with Cheese - Profil | Pá 9.2.2007 0:11:44

          Rendy > já na tom nic zvláštního nevidím.Bude to vlastnit Kellner, Semeňuk, Bakala s Maláčovou nebo nějakej jinej magnát.

            NRendy - Profil | Čt 8.2.2007 23:57:00

            Privatizace pstruhových vod , to snad ne . Hlava mi nebere jak je možné že už některé revíry jsou privátní , to se přece nedá prodat kus potoka někomu , rozebrat pstruhové vody , přidělit tomu a tomu , to není řešení . Co dělat už tady bylo napsáno.
            Připravit rybám patřičné podmínky ,
            máknout na vlastním odchovu , zarybnit ,posílit ochranu ,pak bude kde chytat a bude dobře.
            Bez práce to nepůjde.Chybí agitace , informovanost,,chuť něco změnit.
            Přesvědčit ostatní a začít něco dělat , to je myslím cesta k úspěchu .

              Nxycht - Profil | Čt 8.2.2007 22:12:35

              mildas: Ale ne, já si nestěžuju, když to někdo bude dobře dělat, tak ať si vydělá a rád mu na to přispěju :-) Ty máš rozumný názory a rozumíš tomu, nechceš to zkusit?

                Nmildas - Profil | Čt 8.2.2007 22:07:14

                xycht: A nebo ne. Když se žere, padají drobky. A ty drobky by mohly být to ono.

                  Nxycht - Profil | Čt 8.2.2007 21:59:44

                  Royale with Cheese: Neni co dodat, tak to velmi pravděpodobně dopadne ...

                    NRoyale with Cheese - Profil | Čt 8.2.2007 21:47:45

                    Současná situace fakt stojí za hovno, ale nebojte, privatizovat se samozřejmě bude. Pokud si ale někdo myslí, že se kořist spravedlivě rozparceluje a spravedlivě rozdělí, je naivní blbec. Bude se privatizovat hezky vcelku, protože to je ekonomicky výhodné ( m.j.protože bez vzniku konkurence), a privatizovat budou přátelé přátel.Kteří, možná, už dnes ví kdy to bude a brání se zuby nehty okusování úlovku. Výsledkem bude stejná kvalita služeb, jakou poskytují v současnosti naše banky ( kde dodnes platím zato, že tam mohu mít peníze) případně naše privatizované nemocnice ( nemám náladu vyplnit tuhle závorku, byla by prakticky nekonečná...).

                      NJan Miko - Profil | Čt 8.2.2007 21:44:08

                      Tak sakra nesoudruzi,snad to nevzdáme.... ono totiž soudruhům roste nová generace - těch "přispůsobivých", a tam to možná bude ještě horší..ješitnost zkloubená s mocí to je panečku kříženeček!!! a kupodivu velice plodný..

                        Ndrozďák - Profil | Čt 8.2.2007 21:42:45

                        Mildas: jistě, že by byla. Ale to by musel jít ruku v ruce s tou cestou taky zájem. A trošku jinej, než jen primární cíl nacpat panděra 200000 lidí kaprem.

                          Nmildas - Profil | Čt 8.2.2007 21:23:19

                          Ona by asi byla i svazová cesta. To by tam ale museli být jiní lidé. To ale sklouzaváme do tisíckrát řečeného a nereálného. Zatím nerálného, soudruzi, zatím !

                            Ndrozďák - Profil | Čt 8.2.2007 21:06:36

                            Pike: přestaň se hanit woe, nemám rád falešnou skromnost. Kdyby návštěvníci P vod byli složeni z individuí jako si ty, nemám strach....
                            Není rychlokvaška, jako rychlokvaška.....
                            S tou druhou půlkou nezbývá než souhlasit.

                              NPike | Čt 8.2.2007 21:00:12

                              Mildas: Pruser je i to, ze s prichodem internetu a rozsirenou nabidkou materialu, prutu atd zacal muskarit kdekdo (ja jsem zarnym prikladem) a u vody je razem vic lidi. Kde jsi driv nepotkal rybare, ted potkas dva ci pet. Auto uz ma taky kde kdo, reviry se stavaji dostupnejsimi atd. V kombinaci s nenazranym narodem deformovanym minulosti ja to zkaza. A u potocaka hraje dle mne i velky vliv niceni prirozeneho prostredi, silena regulace, niceni ukrytu, ubytek potravy atd

                                Nmildas - Profil | Čt 8.2.2007 20:46:40

                                Jan Miko: A co dál ? Pike to popsal přesně. Když bude ta voda Tvá, víš, myslím, přesně, co budeš dělat. Jediná generačka potočáka Ti nezmizí i přes rybářský tlak a regaluci koryta. Těch pár, kteří se i přes nepřízeň faktorů ve vodě naučí žít a množit, budeš chránit jako oko v hlavě. Taky mi vyhovuje jezdit za 1500,- po celé zemi a chytat. Tento stav je ale neudržitelný. Co je všech, nemůže fungovat.

                                  NJan Miko - Profil | Čt 8.2.2007 20:32:13

                                  Ryb.tlak...co s ním - To budeme stále tvrdit, že všechno je všech, až nakonec všichni budou mít H...O
                                  Nejsem zastánce myslivců, ale v něčem jsou asi rozumější, např. "chovný kus", a my stále -co je kvalitní patří na pekáč...a to v návaznosti na klasické lidské vlasnosti má katastrof. scénář.......
                                  Takže CS voda - NE! A co dál...?

                                    NPike | Čt 8.2.2007 20:23:34

                                    Nema cenu se hadat. Dokud bude rybarina tzv. vselidova zabava a chytat budou lidi, kterym jde o maso a ne o konicka, tak zmena bude jen velmi obtizna. U nas je pruser v tom, ze co je zadarmo, tak toho si clovek nevazi. Chybi ucta k soukromemu vlastnictvi, kazdy si dela co chce. Dokud se toto nezmeni, tak bohuzel necekam zmenu. Existuji lidi v MO, kteri maji snahu a delaji veci dobre, ale jak dlouho to bude fungovat. Dokud tam neprijede stado nenazrancu a nevypleni dalsi vodu. Rikam to nerad, ale chybou lovu na P vodach je to, ze je rybaru docela dost, plati se smesny peniz, ostraha zadna, pytlaku plno a do toho vyteznost a s tim souvisejici moznost vzit si plno ryb od vody bez adekvatniho protiplneni

                                      Nmildas - Profil | Čt 8.2.2007 19:32:13

                                      Pyzda: Je jedno, jestli to bralo.Bavíme se o tom, jestli tam ty ryby byly. Násad bylo stejně. Myslím, že to zapřičinil ryb. tlak. S vodou ze Seče problém nebyl. Tam tekla vždy. Min byly 3 kubíky při ideálu 4.Myslím, že ten CS status to zapřičinil.

                                        NPyzda | Čt 8.2.2007 19:08:25

                                        mildas : a čím si myslíš, že to odnesla? Víc rybářů, méně násad? Např. na Chrudimce ubylo ryb od Hlinska po Pardubice i na MP. Že by to bylo rybářským tlakem si fakt nemyslím. V tom Bojanově byl problém s vodou ze Seče a z Padrt. Když voda kolísala moc to nebralo.