Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

jindra - Profil | Čt 8.2.2007 18:56:29

mildas::-))

    mildas - Profil | Čt 8.2.2007 18:55:32

    jindra: Zkusím tvrdit, že šlo o pstruhy. Snad mi to schroupne :-))) Navíc zná moje životní krédo: Jak má baba víc roků jak zubů, musí se vyměnit. Má všechny moudráky, tak si jí ještě chvíli nechám. Údajně shání zubaře, který jí voperuje devítky a desítky.

      jindra - Profil | Čt 8.2.2007 18:47:29

      mildas:To neděláš dobře,že se veřejně přiznáváš k lovu třicítek.Zvláště pak v poslední době.Co když to bude číst Iva?:-))

        mildas - Profil | Čt 8.2.2007 18:42:13

        Marcel: Zrovna Moravice je ukázkový příklad toho, o čem Ty i Pyzda mluvíte níže. Chrudimka opravdu odnesla změnu z VČ na CS vodu.
        Pyzda: Bylo hovno ? Několik PADESÁTEK se každoročně nechytalo ani na stokrát vhodnějších vodách. (80tá leta. V té době jsem ještě nemuškařil) Když jsem tam jezdil před osmi lety, chytil jsem ještě každou návštěvu několik třicítek. Vloni jednu ! (je fakt, že už tam jezdím hodně málo. Vloni pětkrát)

          Marcel - Profil | Čt 8.2.2007 18:21:10

          Mildas: tam u "vas" to neznam, ale opravdu na SM konkretne Moravice je az na par secret place v prdeli... Sice se vi o problemu s PO, dokonce se to i resi... zruseni limitu odnesenych ryb. Co k tomu dodat? Jinde je haji celorocne :-(

            Pyzda | Čt 8.2.2007 18:14:22

            Mildas : oponuji ti proto, že jsem tam často chytal taky. V 80tých a 90tých letech. Jestli tam je teď hovnno, tak tam bylo dříve taky. Znal jsem podstatně lepší revíry. Do CS hospodaření vstupovaly MO, které dlouho vzdorovaly proto, protože "mizení ryb" postihuje všechny tekoucí vody územního svazu a nebylo se proč dál bránit. To myslíš, že jim snížily počty násad. Bylo by dobré posoudit počty úlovků dříve a teď a počty docházek.

              mildas - Profil | Čt 8.2.2007 17:58:03

              Pyzdo, proč zrovna mně musíš neustále ve všem oponovat ? Prostě to tak je a hotovo . Dřív to byla východočeská voda. Před třemi lety je dotlačili do CS hospodářství a je konec. Tečka. Pokud mi to nevěříš, zeptej se Pikea nebo někoho, kdo to tam zná.
              Marcel: Nevím, jak to vzniklo a čím, ale v téhle době šla Chrudimka do kopru. Potočáka si dělají sami a vysazují ho stále stejně. Znám tam hospodáře a ten je na švestku. Tlačili je k tomu, sliboval hory doly a teď je to tam tak, jak to tam je.

                Marcel - Profil | Čt 8.2.2007 17:49:02

                Pyzda: kdyz to tak prebiram, asi mas v tomto pravdu. Zasadni zmena k horsimu co se tyka zarybneni je od doby co vzniklo uzemni hospodareni... Ikdyz je to mozna jen nahoda :-)

                  Pyzda | Čt 8.2.2007 16:56:11

                  mildas : Já si myslím, že to muselo být těsně po zavedení krajských ÚS. To bylo krásné chytání všude. Domnívám se, že po zavedení CS povolenek nenastal o tolik větší tlak, jako po zavedení územního hospodaření.

                    mildas - Profil | Čt 8.2.2007 16:37:40

                    Jan Miko: vis, co je prusvih ? Kdyz tady napisu, kde to funguje, tak na vody teto MO budou poradat masachtivi monitori najezdy. Muzu Ti rict, kde to fungovalo a uz tomu tak neni. MO Bojanov na Chrudimce. Excelentni pstruhovka do doby, nez ji natlacili do CS povolenky. Dokud byla vychodocechu, byla to fajn voda. Dnes ?... A to si cela leta mistni vsechny slusne potocaky brali. A stale byli....

                      Marcel - Profil | Čt 8.2.2007 16:24:04

                      Jan Miko: Zkus se poptat Bracha, jak to delaji u nich...

                        Jan Miko - Profil | Čt 8.2.2007 12:59:25

                        Možná by to chtělo zkusit i z opačné strany...
                        Určitě někde pstruhové toky fungují opravdu(nejen na papíře) dobře.Resp. třeba někde dosáhly i pozitivní změny..
                        Tak co dělají oni jinak? ..to co děláme všichni stejně,to už asi víme...
                        Zkuste tedy dát typ,"Kde to funguje..?

                          Pyzda | Čt 8.2.2007 8:52:00

                          Salmo1 : méně vody v řekách, méně kyslíku, menší úživnost, jsou podle mě také důvody proč ubývají i ostatní ryby, nejen Po a Li.

                            Salmo1 - Profil | St 7.2.2007 22:14:48

                            Dobrým vodítkem pro úbytek Po by mohlo být porovnání proč dochází k úbytku Li.Když odmyslím predační tlak kormorána který může být lokálně drtivý ale ne celoplošný(zatím).Jaké mohou být hlavní přičiny?

                              Jan Miko - Profil | St 7.2.2007 21:01:35

                              Jo to teda má... zvlášť,když on má dělat všechno zadarmo a ostatní se vezou.,...pak se nedivme,že občas někde zabočí.....třeba do nabídky o "levném" plůdku Po....

                                UFO (Unidentified Flyfishing Object) - Profil | St 7.2.2007 15:54:00

                                jo hospodar, ten tvrdej chleba ma!

                                Musi znat: jikry a pludek a zvladat agregat,
                                musi bejt menidzr, politik a tvrdej delegat,
                                ukojit dedky a mlady a bandu puristu,
                                musi znat revir plnej lamino turistu ...

                                jo hospodar, ten tvrdej chleba ma :-)

                                  pupak - Profil | St 7.2.2007 13:37:43

                                  Jan Miko - nejsem hospodar, jen se snazim pomahat na pstruhovem odboru:-))))

                                    Jan Miko - Profil | St 7.2.2007 13:16:27

                                    To se omlouvám,kéž by bylo orlů víc...a nejen těch mořských..
                                    Když jsme tak u toho,možná by to chtělo více poznat nebojácné pstruhaře-hospodáře..u nás v regionu to zatím spí spánkem spravedlivých - a podle toho to také vypadá.A když někdo vyjde z řady,tak je to bráno jako dezerce...

                                      Miloš_Dia | St 7.2.2007 13:01:33

                                      Jan Miko:
                                      Možná ti to ušlo, ale učíš pupákorla létat :-)

                                        Jan Miko - Profil | St 7.2.2007 12:59:01

                                        Pupak:je pravdou,že hospodář - odvážný - to má těžké.
                                        Tak mu zkuste pomoci třeba svojí podporou při nepopulárních(ale o to více nutných)opatřeních...
                                        Tradiční hospodáři mají tradiční výsledky..no a u pstruhařiny je to teda vítr..