Pyzda | Po 5.2.2007 23:58:14
drozďák : Je dost revírů, které v létě jsou bez vody a je dost revírů, kde se Po nechce moc rozmnožovat, viz níže. Proč by se v těchto revírech, nebo jeho částech nemohli vysazovat duháci 0.3 - 0.6kg? v kg ceně jen o něco vyšší než kapr? Vysazovat potočáky nad 0.25 kg je tedy velmi drahé a i zbytečné.
Jan Miko - Profil | Po 5.2.2007 23:57:42
No já nevím,ale tam kde před deseti lety mě téměř vždy čekal u vhodného úkrytu "záběr"nejsilnější ryby(Po30-40cm),tam nyní zabere třeba pětPo(10-20cm)-a o to tak moc nestojím,zvlášť,když si uvědomím - že tam již žádná větší ryba není,a ti co vytáhnu mají jen 70%šanci ,že to přežijou...udělám-li to 30X..tak jsem zabil 10dvouročků..a na to já hrdý nejsem..
Ti "matadoři" byli něco jiného .byť jsem vytáhl třeba 2ks..,věděl jsem ,že dorostou další,které jsem dosud nezranil...no to bylo!
Salmo1 - Profil | Po 5.2.2007 23:54:34
Mildas:Kamenovat nebudu:o)Pstruhů je málo ale pstroužků je zatím ještě dost.Otázka zní a co kvalitní generačka od ní to totiž začíná.
mildas - Profil | Po 5.2.2007 23:44:46
Salmo, JKL: Chlapi, nedegradujte tuhle Vaší polemiku řečmi o červené knize. Potočáků je jako sr..ek. Jen jich není tolik, aby každý z nás chytil stovku za vycházku a z toho jich bylo 10 přes 40cm. Letos jsem se byl podívat někde daleko, kde samozřejmě nikdo nehospodaří. V nejúspěšnějším dnu jsem chytil 18 ryb. Jeden můj kamarád tvrdí, že řeky jsou přerybněné. Zkuste se nad tím zamyslet, než mě začnete kamenovat.
drozďák - Profil | Po 5.2.2007 23:44:42
Pyzda: nevím s tím Pd.... Když se nad tím zamyslíš, tak to by mohl Pd fungovat skoro všude. Tohle by byl pro svaz výbornej argument :-(
Pyzda | Po 5.2.2007 23:42:14
Jan Miko : Proč by si úředníci přiznávali spoluvinu za devastaci P revírů? To by si ji mohli přiznávat za cokoliv. Za globální oteplování, za neintegraci cikánů.... Tato zodpovědnost je na svazu, jako uživateli v první řadě. Program na obnovu toků existuje, pokud by měl podporu i ze strany svazu mohli bychom být dál. A pokud jde o duháka, tak proč by v revírech, kde se Po neudrží, nemohl fungovat Pd?
JKL - Profil | Po 5.2.2007 23:29:30
Jan Miko : V přístupu odpovědných je ten pes opravdu zakopán. Ovšem mělko a dlouho - páchne. Pstruhovky se mne vzhledem k bydlišti příliš netýkají, nicméně styk se státní správou ano. Momentálně vedeme jako zastupitelstvo obce válku proti cca 3 - 4 záměrům otevřít pískovny. Vliv na kvarterní zvodeň je jasný, nicméně úředníkům zcela lhostejný. Ovšem byl jsem překvapen hloubkou a komlexností rozborů EIA. Že by záblesk na lepší časy? Ona ta EU občas není tak úplně jen o buzeraci.
Salmo1 - Profil | Po 5.2.2007 23:25:03
Jan Miko:Jestli nenastane obrat v hospodaření tak tam toho Po dostanem(Červ.kniha). JKL:Já si nemyslí že vodoteče jsou hlavní problém.Situace dobrá není ale roky kdy bylo málo vody tak ty už tu také byly.Co se týče protipov.opatření já mám za to,že míček je na naši straně.Ono čekat že zedník bude řešit kam se schová ryba je najivní(když to neřeší úředník).Protipov.opatření se tu dělají ve velkém od dob FrantyPepyJedničky.Otázka teda není jestli jo či ne ale JAK.
Jan Miko - Profil | Po 5.2.2007 23:21:34
JKL:Plně souhlasím s názorem ohledně přístupu k vodotečím.A jsme zpátky u dotčených orgánů státní správy:KÚ,Správa CHKO,MŽP.MZe....ti většinou jen kecaj..
Takže zkusme je k činnosti(smysluplné)trochu nutit..
Já jsem si za podobnou aktivitu už vysloužil pověst "kverulanta",ale v kontextu toho,co jsem u uvedených úředníků poznal - mě to zas tolik netrápí...jen by to asi chtělo širší platformu odporu!
Některé odkazy níže uvedené - ohledně napajedel pro dobytek- byly vcelku rozumné... asi by to opravdu chtělo vymezit,kam až mohou tito zacházet ve své touze"žrát,a pošlapat přitom ostatním cokoliv."
Jan Miko - Profil | Po 5.2.2007 23:03:09
Salmo 1:Dne 13.dubna 2007 pořádáme ve St.Hrozenkově mezinár.seminář na téma: Změny v obhospodařování pstruhových vod v návaznosti na ochranu zvlášť chráněných živočichů.
Já si myslím,že mezi ně již začíná patřit i Po...
Agregát není pro mě zlem,ale symbolem lidské nadřazenosti nad logikou přírody...chápu jeho možné smysluplné využití,ale bohužel i zneužití..
JKL - Profil | Po 5.2.2007 23:02:31
Jan Miko , Salmo1 : Můj dojem je ten, že snaha o zlepšení stavu Po v horních partiích toků je nemyslitelná resp. nemožná bez nápravy stavu vodotečí počínaje vlásečnicemi. Připustíme-li možnost zajištění geneticky uspokojivě čisté násady, veškeré snažení skončí neúspěchem při prvním přívalovém zvodnění nebo dlouhodobějším suchu. Ergo - stav původní obsádky zejména na horních pstruhových vodách neobnovíme bez předchozí obnovy přirozeného vodního režimu v krajině. Tedy alespoň částečné funkční obnovy. Vzhledem k postoji lesních hospodářů, zemědělců a ospovědných úřadů se tento úkol jeví vpravdě Sysifovským. To je práce pro generace. Ničení šlo rychleji a snáz.
Salmo1 - Profil | Po 5.2.2007 23:01:16
Jinak jak už jsem psal jinde.U nás je hájené pásmo plné Pd.ve velikostech 50-60+ a ja se ptam proč?Jaký je statut hájeného pásma a jeho poslání.Určitě ne k hájení nepůvodního druhu.Dělají se hokus pokusy a výsledek je jaký je.
Jan Miko - Profil | Po 5.2.2007 22:52:04
Duháka mám doma na zahradě,ale do volného revíru bych ho nikdy nepustil,je to totéž,jak pustit papoušky do lesa...ale asi by se našli myslivci,co by i tomu přišli na chuť,.Co na tom,že by to bylo neetické a možná škodlivé ostatním původním živočichům....oni by se totiž beze sporu dobře stříleli...............a o tom to asi je..
Salmo1 - Profil | Po 5.2.2007 22:49:45
Jan Miko:Děkuji že se zučastníte této diskuse.Mam také tříletého syna a chci mu dát šanci k poznávání přírody a ne k obcházení hospod.Ja tu šanci dosal.Dnešní devastace našich P vod volá naléhavě po řešení(udržitelném a kvalitním).
Salmo1 - Profil | Po 5.2.2007 22:36:03
mildas:O té třetí generaci píšu protože to je jeden z předpokladu pro uznaní za puvodní druh.A to že tahne na jaře do horních partií ještě neznamená že se uspěšně vytře nebo z toho něco kvalit.i kvantitativně bude.Vadí mi jeho přítomnost v místech kde je předpoklad přirozeného výtěru PO.
Jan Miko - Profil | Po 5.2.2007 22:34:42
..No a pro jiné úředníky jsou normální i dnešní stavy na P vodách..je asi moc těžké přiznat vlastní spoluvinu!Já vidím jedinou šanci nenechat pstruhy(a tím i celou přírodu v těch vodách) na pospas lidem,co mají prospěch z této tragikomedie...zkusme to třeba začít na výročních schůzích..
Mě se totiž nechce vysvětlovat za pár let svému synovi,proč jsem tak neučinil,když jsem mohl..!!!
Jan Miko - Profil | Po 5.2.2007 22:08:08
No, já také ne,ale ČIŽP Brno(2004) tvrdí: "že Pd není nepůvodní druh ryby v CHKO bílé Karpaty.." ..,tak tedy vidíte,že "amerika" není pro úředníky tak moc daleko...
Bachy - Profil | Po 5.2.2007 6:16:28
Salmo1 - Jo v tomhle máš určitě pravdu. Jinak já jsem ještě duháka u nás v horních partiích toku neviděl - a jsem rád. :o)
Salmo1 - Profil | Po 5.2.2007 0:50:02
Bachy:Jinak o te teplotě to přece není.Jestli ten Pd tam dorazí 10..20..30.4 nebo 5.5 je buřt,ale má prostřený stůl tím co chceme chránit a to ještě tím nejcenějším.
Salmo1 - Profil | Po 5.2.2007 0:06:28
JKL:Ano to není nic proti ničemu.Ale bohužel v posledních letech dochází u Po jaksi k nadměrnému míchání a to už se projevuje dosti negativně v růstu,oslabení a rozmnožování.