Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

NPyzda | Út 6.2.2007 9:11:35

drozďák : jsou dva pohledy -
1) nasazovat dle rozumu, reofily a původní salmoidy vč. nějakých dravců do vod kam patří, t.j. řeky potoky. Do rybníků kapry, líny ... a na menších přehradách zkusit jezerní hospodaření. (to je ale jen sen, který nelze ufinancovat)
2) pokud jsou ryby, které lze snadno a levně pěstovat (kapr a duhák) tak proč se na řekách, dolních tocích P a horních tocích MP nevysazovat tržního duháka, který se do měsíce vypráší? Spousta řek je dnes mrtvými řekami a kapr to nespraví, i kdybych divnej nebyl, to je prostě fakt.

    NMilan B. (MB) - Profil | Út 6.2.2007 7:55:15

    Sance ze ja v CR jeste chytnu takovou rybu je asi takova jak vyhrat prvni ve sportce :-(
    Pyzdo: Ta tvoje posedlost kaprem je nejaka prehnana, si divnej......
    Mildas: Souhlasil bych, ze malych pstruhu je dost. Jenze muzes z ryb dotustajicich do 30 cm vyprodukovat dobrou nasadu? Treba u nas na potoku jak to doroste k 25 tak to nekdo okamzite klepne. I kdyz co si pamatuji za posledni roky i tech malych dost ubylo. Pred 12-13 lety, pod kazdym splavem, kdyz sel clovek okolo zahledl 10-20 pstruhu vetsi velikosti. Kdyz jsem zacinal na P(pred 7 lety), uz jich tolik nebylo, ale malych se chytalo klidne 20 pod kazdym splavem a pod kazdym prisel i "mirak". Kdyz jsem mel tamni P napolsledy (tak 3 roky zpet) i tech malych hodne ubylo... Rekl bych ze ZN tenhle vyvoj potvrdi.

      NStanďour | Út 6.2.2007 1:18:40

      mildas: Já ty duháky prostě nějak nemusím. :o)

        Nmildas - Profil | Út 6.2.2007 1:14:07

        MD, drozďák

          Ndrozďák - Profil | Út 6.2.2007 1:03:57

          MD: určitě už spěj. Nebo ještě stále spěj? Radši spěj? Dělaj, že spěj?
          No nic, taky pujdu. A dík za pochvalu. Zahřeje.

            NMiloš_Dia | Út 6.2.2007 0:57:28

            drozdák:
            no jo. Holt pstruh s ocasem je pstruh s ocasem....Co na to naši volení funkcionáři ??? Je tu nějakej ????

              Ndrozďák - Profil | Út 6.2.2007 0:53:17

              MD: jenom ten ocas... Fakt mě chytla melancholická a to dokonce nejsem ani nalitej.

                NMiloš_Dia | Út 6.2.2007 0:48:43

                drozdák:
                takoví byli na MP Otavě pod pstruhovkou....

                  Ndrozďák - Profil | Út 6.2.2007 0:47:16

                  Mildas: to je nádherná ryba, dokonce i Olča odtrhla oči od pana Crowea

                    NMiloš_Dia | Út 6.2.2007 0:40:46

                    mildas:
                    ty vole, jestli je tohle fond někde v Čechách, tak musí být za trojitým polem ostnatého drátu a minovým polem..

                      Nmildas - Profil | Út 6.2.2007 0:36:28

                      Salmo1:tenhle genofond máš na mysli ? :-)

                        NSalmo1 - Profil | Út 6.2.2007 0:30:25

                        Mildas:Ti velcí tam jsou už opravdu velmi zřídka,při odlovu matečních ryb by člověk plakal.A tendence se zhoršuje a to výrazně,bohužel skoro plošně. Dobrou noc.......pokr.zítra.

                          Nmildas - Profil | Út 6.2.2007 0:28:55

                          Vase zprava

                            Ndrozďák - Profil | Út 6.2.2007 0:20:00

                            Pyzda: reofilní ryby OK, ale duhák do toho výčtu zkrátka nepatří. Na P vodě funguje jako kapr. S tím rozdílem, že má navíc tečky...

                              Nmildas - Profil | Út 6.2.2007 0:17:12

                              Pyzdo, přemýšlej, než něco napíšeš ! Ty chceš chránit potočáka tak, že mu ztížíš životní podmínky dosazením velkých duháků ? Když použiju nadsázku s níže zmiňovanou Červ. knihou. Víš kolik stojí výchova mláděte gorily, které má být vypuštěno zpět do volné přírody ? A přesto má pár lidí správný pocit, že to za to stojí.
                              Jan Miko: Ty máčíš háčky ve vitriolu, že přežije jen 70% Tebou chycených ryb ? Oni tam ti matadoři jsou, ale okolo té vody projde desetkrát víc rybářů než před deseti lety a v té tůni je desetkrát víc ročka než před deseti lety. Zarybňuje a přerybňuje se bez rozmyslu. Je lepší sadit méně a lépe chránit ty, co už tam jsou. Je to kontraproduktivní. Malá tůň sto pstroužků neuživí.
                              Salmo1: Samozřejmě, to je alfa a omega všeho. Zbytek vyz výše. EDIT: VIZ výše, samozřejmě. Pardon :-(((

                                NJan Miko - Profil | Út 6.2.2007 0:16:26

                                Omlouvám se,ale musím i spát..
                                Tak děkuji za otevřenou společnost,a třeba si pusťte
                                "Prapodivný svět",ať se máme zítra nad čím rozčilovat...autor námětu a zčásti kamery

                                  NSalmo1 - Profil | Út 6.2.2007 0:15:58

                                  Mildas:Tu č.knihu jsem trochu přehnal.Ale velkého Po neměřím jen na pánvičku, on mi dává záruku(je přizpůsoben)dalšího kvalitního pokolení.U špuntíků 10-20cm to nevím,to také může být jejich maximum.

                                    NPyzda | Út 6.2.2007 0:13:18

                                    drozďák : podtón ano, ale pro mě je lepší cokoliv na úkor kapra a jakési fikce v tom, že násady Po se plní. Situace není kritická jen u Po, ale většiny reofilních ryb. Cokoliv, co oživí řeky, je lepší, než lpění na dogmatech. Nevím, jak někdo může hodnotit kapra, jako původní rybu, když také není schopna se rozmnožit a to ani v jedné generaci.

                                      NJan Miko - Profil | Út 6.2.2007 0:09:32

                                      Ale jo nelze všechno škatulkovat do dogmat..i duhák má své místo..jen bych si tím neřešil hospodářskou lenost...ono je to jednodušší krmit ho granulama,než jemně ladit vhodné podmínky pro Po.
                                      Jsou vody vhodné třeba i pro obě alternativy- záleží však na věkové i potravinové skladbě,ale stále je to ústup z přirozena..a ten bychom měli volit,až když není zbytí...

                                        Ndrozďák - Profil | Út 6.2.2007 0:02:26

                                        Pyzda: "Tohle by byl pro svaz výbornej argument :-(". Zkus tam ještě jednou najít ten podtón. Co si budem nalhávat, Po už je dneska zhusta o vysazování. Když se nahradí Pd, bude to pro svaz další bezva argument, proč nevysazovat potočáka. Spousta rybářů uvítá především rybu v tržní velikosti. Vždyť víš, o čem mluvím...