Násada potočáka , zarybňovací plán

Vážení kolegové , potřeboval bych radu , kde sehnat násadu potočáka pro splnění zarybňovacího plánu , je to takový problém jako všichni tvrdí ?
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
Autor diskuse: Rendy - Profil , 29.1.2007 muškaření - RŘ, MO, svazy

Nhraji - Profil | So 3.2.2007 19:54:15

mildas: dovolím si vás drobně opravit, jepice zatím navštěvuje pouze ústav základního vzdělávání. :-)) Ale jasné mu to je.

    Nmildas - Profil | So 3.2.2007 19:52:24

    Judr. Bachy: To není urážka, ale doporučení. Já o tom vím úplný kulový, ale proč nervat do vod Itala je jasné i jepici a to chodí teprve na stř. školu. A Tobě ?

      NBachy - Profil | So 3.2.2007 18:52:36

      mildas - Když o tom něco víš, tak proč to nenapíšeš místo těch urážek? :o) Jistě by příběh itala zajímal víc lidí.

        Nmildas - Profil | So 3.2.2007 17:40:40

        Kuře: Nech se vyšetřit.

          NChicken - Profil | So 3.2.2007 16:00:20

          Ten italský potočák je asi rozumné řešení a jde to dělat ve velkém (žlaby musí být zakryté).Je to mnohem lepší řešení než duhák.Je to ryba stanovištní a nemigruje.

            Npavel.k77 - Profil | So 3.2.2007 13:32:19

            obrázek č.2

              Npavel.k77 - Profil | So 3.2.2007 13:29:20

              obrázek č.1

                Npavel.k77 - Profil | So 3.2.2007 13:27:06


                mildas - ® Pá 2.2.2007 17:47:29
                pavel.k77: Slovit z plůdku 10% dvouročka, jest velmi slušný výsledek. A to obecně. U takovéhle vody bych to považoval za zázrak. Gratuluji ! (bez ironie)

                díky ale ono je to hlavně dané tím že 90 procent potoků vypadá takto:viz obr č.1 a to díky brigádnickým povinnostem našich členů a jejich zodpovědný přístup.Mimochodem.obr.č.1 je tentýž potok jako obr.č.2,avšak o několik set metrů níže :-( špatně udělané(spíše vůbec neudělané ) jízky.

                  Nbrach - Profil | So 3.2.2007 11:12:16

                  ECOFISH - pokud vím (někde jsem to četl) tak původní druh (čistá linie) pstruha potočního žije v Krkonoších.

                    NSalmo1 - Profil | So 3.2.2007 0:34:04

                    Ona je otázka,když vytřete potočáka,odchováte ho a odvezete jinam(jiná řeka)jestli to je uplně dobře.Podle mého je jeho další samovýtěr dále značně ohrožen.Když to uděláte např.u lososa tak jste bez samovýtěru.

                      NSalmo1 - Profil | So 3.2.2007 0:21:35

                      Milan:Ad neschopnost přirozeného výtěru ve třetí generaci.Jednalo se tam jenom o Kolowrata,nebo i o jiné křížení?

                        NVláďa S. - Profil | Pá 2.2.2007 20:21:50

                        Bachy> On nám to vysvětlí Moolis nebo ECOFISH, já jen vím, že když jsem si k tomuhle procházel literaturu, tak se neshodovali ani moudré knihy ... Takže jsem si klidně mohl vsugerovat něco co je nakonec mimo, uvidíme...

                          NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 20:05:13

                          Vláďa S.- Ok dík za objasnění. Pak ale maj asi chybu tady - http://www.biolib.cz/cz/taxon/id15808 . ...... :o(

                            NVláďa S. - Profil | Pá 2.2.2007 19:54:04

                            Bachy> Není to "S.t. fario" ale "S.t. morpha fario". To morpha znamená forma a phario je potoční. Další "morphy" jsou také podle biologie, nikoliv podle genetiky, takže je třeba forma jezerní či mořská.

                              NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 18:50:33

                              Royal Wulff - :o)))
                              Jinak když už se u nás sadí duhák a siven, tak už se může přidat i trocha italských potočáků, ne? :o)) Nějací korsičani k tomu. ...:o))

                                NRoyal Wulff - Profil | Pá 2.2.2007 18:44:58

                                Bachy:
                                Podla wikipedie je to korzicky endemit. Taky maly bonaparte :-)

                                  NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 18:40:37

                                  Royal Wulff - Není to nějaký korsičan? :o))

                                    NRoyal Wulff - Profil | Pá 2.2.2007 18:14:01

                                    A co este tak Salmo trutta macrostigma ?

                                      NBachy - Profil | Pá 2.2.2007 18:09:04

                                      BigSteak - Dík. Tady jsem četl že u nás žije s.t.labrax/s.t.trutta a někde zas píšou že u nás žije nejběžněji s.t.fario. Nakonec vlastně u nás žije jen jeden velký mix, tak čert aby se v tom vyznal. :o)