Labe Nymburk a okolí

Chlapi kdo z vás jezdí kaprařit do okolí Nymburka, dostali jste tam nějakýho solidního kapra nebo amura?
Autor diskuse: m@rťas - Profil , 21.1.2007 kaprařina - revíry, cestování

NEast.Wood - Profil | Út 25.2.2014 16:10:43

Na Labi v Nymburce byly doby. kdy jsem tam neměl problé chytit kapra nad 17 kg. V loni to byl voser, ale letos jim doufám opět ukážu :-)

    Nelhierro - Profil | Út 25.2.2014 16:07:08

    FRANK71: non-stop v létě chytám tam, kde je to povoleno, tedy na Orlíku. V životě jsem nikde"neřval", že chci chytat non-stop tam, kde to dovoleno není, nikdy jsem neřval, že bych chtěl chytat na tři pruty. Držím se RŘ, je pro mě svatý. Co se odnesených ryb od vody týče, tak ani kdybych jich od vody odnesl přes 300 kg ročně, náklady mi to nevrátí. K vodě chodím skutečně za rybama a když je chytnu, nemám problém si nějakou vzít. Primárně tam pro rybu nejdu. Jak prosté komiku!!!! A je to poslední reakce na tvé připomínky, jsi mi víš kde?

      NFRANK71 - Profil | Út 25.2.2014 15:54:43

      eiheierro-ale vezmi to teď reálně. Je jen pár bláznů, co do vercajku investují nemalé peníze. A tito rybáři berou rybařinu jako sport a k rybám se chovají velmi ohleduplně, ne co vytáhnou, to sežerou či prodají. Ale 90% rybářům stačí to poleno, hlavně že je ryba hned na břehu. Všechno co vytáhnou z vody také od ní odnesou. A z toho mi je na blití, ten kdo do rybařiny investuje max. benzín, ten vody drancuje neboť má pocit, že se mu to musí vrátit. Ti co utrácí prachy za vercajk k rybařině mají jiný přístup, protože neřeší to, že se jim náklady musí vrátit v podobě ryb. Mě by se to nevrátilo, ani kdybych lovil zlaté rybky........ :-) A nejhorší je, že když si chci vercajk vychutnat a třeba chytat alespoň v létě nonstop, tak masaři řvou že je to blbost. Oni totiž k vodě chodí pro ryby, já tam (a pár dalších) chodí za rybama. To je zásadní rozdíl.

      doufám, že to poznáváš, komiku:o))))))))))) převzato od člena elhierro

        Nelhierro - Profil | Út 25.2.2014 13:44:35

        Petanek81 >> OK

          NPallermo - Profil | Út 25.2.2014 13:37:35

          kikomu nic neradit jest to tam vyberou tech par ryb cco tam je

            NChosé 2 - Profil | Út 25.2.2014 13:30:03

            Petanek81 >> Jenže ono to s tím co psal elhierro dost souvisí. Nedaleko Nymburka bylo na Labi místo, kam se jezdili vytřít kapři z mnohakilometrového úseku a stačilo jako vícekrát, aby Poděbradka vypustila kaly. Někdy to schytaly ryby, většinou však to co není ve vodě vidět, jikry, potrava a ostatní živočichové.Přežíval jen rak-americký :-(

              NPetanek81 - Profil | Út 25.2.2014 13:19:53

              elhierro >> uz jsme asi hodne odbocili mimo diskuzi. Uz na toto tema nebudu reagovat :). Jedine k zadane otazce

                Nelhierro - Profil | Út 25.2.2014 13:11:06

                Petanek81 >> Za úbytek mnoha druhů ryb určitě nemohou "dědkové". Může za to ekologie, povodně, kormorán, vydra atd. Tedy může za to vlastně člověk, jak se "sere" do přírody a přitom vůbec nemusí být rybářem.

                  Nelhierro - Profil | Út 25.2.2014 13:09:19

                  Brtek >> jjj

                    NPetanek81 - Profil | Út 25.2.2014 13:08:43

                    elhierro >> no kdyby dedkove nevytahali ty ryby co ted chybi,obsadka by byla pestrejsi :)

                      NBrtek - Profil | Út 25.2.2014 13:03:40

                      elhierro >> je to o tom je nás moc ne jen rybářů tempo je nezadržitelný a všechno jde pomalu ale jistě do kopru,našim dědům můžeme tiše zavidět.

                        Nelhierro - Profil | Út 25.2.2014 12:58:50

                        Brtek >> Ano, mohu potvrdit. Hlavně rybí obsádka byla podstatně pestřejší. Poprvé mě děda vzal k vodě v roce 1970 na Berounce a ryb bylo více. Ale také bylo o dost méně rybářů.

                          Nelhierro - Profil | Út 25.2.2014 12:57:10

                          Petanek81 >> Já bych přežil i těch 100. Ale viděl jsem sumář, kde bylo přes 600 kg ryb, z toho 200 kapřů. A kdysi dávno jsem na nástěnce MO Praha 1 viděl sumář, kde místní "borec" byl na 1. místě jako hrdina s celkovými 800 kg. Jestli to byla recese, či skutečnost, nevím.

                            NBrtek - Profil | Út 25.2.2014 12:50:46

                            Petanek81 >> Stará škola pamatuje ty doby kdy byly řeky a jezera plný ryb, mají jiný přístup ale většina chytá jen když se ryby nasazují po zbytek sezony se spokojí i cejnem,kaprů tolik nenachytají.

                              NPetanek81 - Profil | Út 25.2.2014 12:42:52

                              elhierro >> Jo to taky beru,ale podle mě karpů kolem 100 už je prostě přes čáru. Kdyby to bylo do 50ti tak budiš...ale dědkové nemají co dělat, jsou na rybách do té doby, dokud ten revír nevydrancujou...zbytek sezony pak jen nadávají.

                                Nelhierro - Profil | Út 25.2.2014 12:33:23

                                Petanek81 >> Souhlasím, ale dát třeba rybu rodičům či babičce s dědou, to je podle mě v pořádku. Nesouhlasím s výměnným obchodem, prodejem do hospod atd.

                                  Nelhierro - Profil | Út 25.2.2014 12:32:10

                                  Brtek >> A to je to úplně nejsprávnější. :-) Člověk si nemusí brát rybu za každou cenu.

                                    NBrtek - Profil | Út 25.2.2014 12:29:23

                                    elhierro >> v tom případě já jsem v obou skupinách.

                                      NPetanek81 - Profil | Út 25.2.2014 12:24:07

                                      elhierro >> Já nejsem proti tomu brát si domu ryby,ale všeho s mírou. Prostě neuznávám rozdávání po sousedech, příbuzných apod. To je prostě česká povaha...hamty hamty hamty.

                                        NBrtek - Profil | Út 25.2.2014 12:19:47

                                        elhierro >> vše sežerou