- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vyrovnávací nádrž a vnadění
Ahoja rybáři, potřebaval bych poradit jak mám vnadit na vodě kde pravidelně klesá a stoupá voda?Jedná se o vyrovnávací nádrž v jižních čechách...prý tam kapři nikdy neviděli boilís jen foukačky...jak je mám k tomu donutit aby začali zobat bobule?Kolik a jaký velikosti popř.chuti boilísu tam mám házet?Před děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: Mrc - Profil , 30.10.2006 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
15 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NErvin - Profil | Út 31.10.2006 10:45:55
Mrc :Dík za určení polohy.Držím ti palce ať toho odborníka chytneš!!!Máš to dobré že můžeš se podívat na vody našich sousedů.Tak jak ty máš do Němec.tak já mám do Polska.Za hranicí je strašně moc soukromých revírů!Stačí se podívat za Č.Těšín směrem na Katovice! Pořád mě to tam láká !Možná mě někdo hodí lano- kdo tam jezdí a vezme mne sebou.Nekoušu!!!Budu velmi rád nabídce!Děkuji. ERVIN. Mildo:máš pravdu s tou kuku.pelety bych upřednostnil s tím krmením máš vždy pravdu i mě jsi poradil s těmi bobulemi od Ryčiho!Ahoj ERV.
NMrc - Profil | Út 31.10.2006 7:24:24
Přesně je to ve Vyšším Brodě...přesto že tam bydlím tak jsem tam byl jenom párkrát ale né na kaprech....protože se tam nedal chytit ani kapr nad 50, protože tam žádnej ani nebyl, ale podle nejnovějších informací se tam nachází obsádka větších kaprů 10+ a je to sakra obtížné to chytit na téhle vodě!!!S kamarádem který občas chytá tam vytáhl 89 cm a 13+ kapra a nějaký nad 70 cm fotky jsem viděl -úžasný na téhle vodě! Jinak pořád jezdím na Lipno, Kořensko a poslední dobou i do Rakouska...když to mám za hranice 5 km!
Nkamet - Profil | Po 30.10.2006 23:34:16
mrc -ted jsem se mrk na kartu a myslim ze radim zbytecne znas to tam urcite lip nez ja
NMilda - Profil | Po 30.10.2006 20:26:54
Ervin:Cizrna(římský hrách)je velmi sytá věc,tou bych moc nekrmil,podle obsádky,ale max.tolik,jak píše Libor.Kukuřicí vůbec,tu kapr dlouho tráví.Spíše nějaké lehce stravitelné pelety a k tomu bobule.Když je chce naučit na bobule,tak kuku nebude to pravé ořechové.Jinak myslím,že Fishky má zkušeností jako málokdo tady,ať už má jako na člověka na něj pohled každý jaký chce,ale kaprařinu ma zmáklou na jedničku....
NErvin - Profil | Po 30.10.2006 19:56:48
Mrc:To je to Lipno?Nebo co je to za krásnou vodu!!!To co píše Fishki je pravda s tím krmením!Jsou jako drůbež!Dá se naučit na místo.Já mu to moc nechtěl říkat ale dají se naučit.Já myslel s rozumem.Moje slepice dostaly hodně kukuřice a večer tam zůstala zašlapaná.To je otom aby si to uvědomil!Já jsem zastáncem krmit ,pokud nedáš do vody nemáš rybu!!!Cizrna je výborná já ji nesehnal ale dostal sem koupit v Havířově Obří kukuřici .Měla by to být bomba za ty peníze.!Ahoj ERV.
Nliborcarp - Profil | Po 30.10.2006 12:31:56
Mrc-zkus deně kilo cizrny a půl kila boilí,takto 3dny a potom běž chytat,na jeden prut dej 3zrna cizrny a na druhej 2koule tak 18mm boilí a čekej.Potom až se to rozjede tak dávej jenom koule.Zajímavé co?
NMrc - Profil | Po 30.10.2006 12:25:03
Znáte Lipno II ?To je ta vyrovnávací nádrž o který mluvím....kaprů je tam dost ale samej dorost rád bych nějakýho 10+...mám informace že tam dávali i těžší...jak říkám pravidělně klesá a stoupá voda...při plném stavu tam kde mám vyhlídnutej flek (max.3,5-4 metry) se to tam mlátí a vodu pořád ale když voda klesá tak poránu je tam max.0,5 metrů...tak právě nevim s tím krmením jestli to bude nějak vadit ta voda!!!
NFishky - Profil | Po 30.10.2006 12:11:20
Ervin: 15 kuliček se mi zdá málo, "neškrtil" bych a dal bych to na 50 (a podle obsádky, velikosti, či cílené ryby, strategie i víc...) Mrc: kapry není nutno ničemu "učiti", páč kapr je "blbej" tvor a blbě se něčemu učí (nemluvě o donucování:)... raději bych 2-3 krát předkrmil a pak to zkusil. S partiklem bych nekrmil vůbec (nebo opatrně), ale jestli ti stačí i kapří dorost, tak do něj jdi a můžeš na něj i chytat...
NErvin - Profil | Po 30.10.2006 11:53:06
Ahoj-nevím jak začínat jako první!Každý máme svoje ,na takové vodě jsem byl jen jednou, na Jinhlavce postavily dvě nádrže kde voda hodně klesá.Ale to už bylo dávno sice Dalešice stojí stále a ryby se tam chytají.Ale to bude něco jiného u Vás v Již.Čechách.Pokud chodíš na jedno místo aby jsi ho neponičil (neotrávil) raději méně než moc!A bojlí bych dával do vody né krmné ale chytací nemusíš se bát že tam se dělá kupa.Krm před chytáním pár do15 kuliček a potom přidej k háčku PVA sáček stěmito bobulemi .Sám bych vedle několik metrů přikrmil vař.kukuřicí. A ten odborník jak já je nazývám ty dobře udělané nad15kg,se točí okolo těch menších a sonduje co tam mají ty jeho děcka ?Vtom ucítí ty protejny v bobulích jak si je nazval .Nastrž podle období a máž možnost od různých výrobců!!!Pak jak je naučíš na voňavky tak si uděláš svoje a pokud ti tu Tvou bobuli zobne budeš v 7mém nebi!!!To zati stačí ode mne uvidíš tu šňůru odpovědí !!!Přeji Ti aby sis s našich odpovědí vybral tu pravou!!!. ERV:
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
14:18NKrátkodobá kaprařina x 9949
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....














