MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kalifornská dešťovka

Z důvodů dejme tomu ekologických (likvidace bioodpadů z domácnosti) a současně i rybářských uvažuji o založení vlastního chovu kalifornských dešťovek. Bohužel nemohu zatím sehnat násadu - stačí pro malý domácí kompostér. Firma na internetu nabízející tyto žížaly - jedná se o malé kanadské bohužel nevyhovuje. Je mezi nimi nějaký rozdíl? Neznáte kontakt na někoho na J Moravě (Uherské Hradiště) nebo někoho, kdo je může poslat? Současně údajně kalifornské dešťovky nechutnají rybám. Je to pravda? Díky všem!

Autor diskuse: PETR
Zařazeno do: všeobecné - nástrahy, návnady, 6.9.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Jiří 22 - ® St 6.9.2006 14:06:03
Než se začneš do tohoto hrnout zvaž dvě věci, nebo raději tři a to kompost, chov a ryby. Stejně se tak přikláním jako kolegové k domácím zdrojům a co takhle rousnice? Jsou to kompostérky jako hrom. A viděl jsi už někdy nějakou tu Kanadskou. Jsou tlusté jako hrom a před lety jsme si je se známým pořídili a při lovu to skončilo fiaskem. Jednak se dávali blbě na menší háček protože při natažení měly v průměru 0.5 cm a při smrštění 1cm. A protože jsou ze 2/3 těla chlupaté, ryby je taky nechtěli. A tak jsme se rádi vrátili k zaručené rousnici. Je to má subjektivní zkušenost, jak se říká má se vyzkoušet vše. Ale tohle byl úlet. Mnoho štěstí a doma je doma.
N Moravák - ® St 6.9.2006 13:07:14
Nasaď si hnojňáčky, nemá cenu natahovat sem nějaké další nepůvodní druhy, které by tu prudily do našich a pokud rybám smrdijou, tak nemáš co řešit a máš to bez komplikací.
N mikiw St 6.9.2006 12:35:18
taky jsem to slyšel....nasaď si tam normální hnojáčky,kameňáky apod
N šeptal - ® St 6.9.2006 9:15:16
Původně prý byly vyšlechtěny jako přísada do krmiva pro prasata a to z důvodu obsahu jistého růst podporujícího enzymu. A právě tenhle enzym prý rabám nevoní. (Jen tlumočím, co jsem se kdesi dočetl)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | nástrahy, návnady ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniOkuma Longbow XT Baitfeeder + DRUHÝ ZDARMA

Za 2.399
Originální Longbow od Okumy se stal legendou mezi rybářskými navijáky v celé Evropě. Nová verze Longbow XT má všechny předpoklady, aby dosáhl minimálně stejné obliby, protože disponuje novými technologickými prvky, jako je multidisková brzda či počítačově vyvážený rotor druhé generace.

akce, rybareniChladící taška Fox Camolite™ Low Level Coolbag

Novinka! Efektivní chladící rybářská taška s nízkým profilem pro uchování všech jídelních potřeb nebo návnad.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Petice proti asfaltu

prosim pomozte nam bojovat proti dalsimu asfaltu:
http://www.rybaricelakovice.cz/petice-stop-asfaltu/

podepisujte zde:
...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...