- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Přibrušujete háčky?
Za Vaši odpověď předem děkuji.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NBeck - Profil | Út 17.8.2010 19:24:13
NCarpHunder - Profil | Út 17.8.2010 19:22:00
NEssekr - Profil | Út 17.8.2010 19:19:55
Jinak u feedrařiny měním...
Asi nějak takhle. :-)
Ne teď vážně...mám něco jako na obrázku od Walleye...ten druhý z leva s tou drážkou,má s každé strany jinou hrubost a stál myslím 105 kč nebo tak nějak,koupil jsem ho u nás v Ov v jednom krámku...až ho zruším tak si pořídím zase s tou drážkou.
NGrasel - Profil | Út 17.8.2010 18:26:49
NWalleye - Profil | Út 17.8.2010 16:53:11
NJarda Š. - Profil | Út 17.8.2010 16:31:21
NSmetana - Profil | Út 17.8.2010 16:26:45
NJarda Š. - Profil | Út 17.8.2010 16:24:31
Njambo - Profil | Út 17.8.2010 16:18:31
Nyvana - Profil | Út 17.8.2010 16:15:45
NMichalych - Profil | Út 17.8.2010 16:08:42
Nšeptal - Profil | Pá 8.9.2006 8:19:22
NMiras - Profil | Pá 8.9.2006 8:08:04
Nšeptal - Profil | Pá 8.9.2006 7:57:38
NBruno.fly - Profil | Pá 8.9.2006 7:51:11
NMichal | Pá 8.9.2006 7:50:20
NBruno.fly - Profil | Pá 8.9.2006 7:49:22
Btw: Na Jizeru se podívám asi až v Ne odpoledne.
V So budu s Aldou a Ajsem na Špíně
Nšeptal - Profil | Pá 8.9.2006 7:40:41
Nm.kindl - Profil | Út 5.9.2006 11:39:29
NMiras - Profil | Út 5.9.2006 11:25:29
Nm.kindl - Profil | Út 5.9.2006 11:06:46
NBachy - Profil | Út 5.9.2006 10:14:58
Nšeptal - Profil | Út 5.9.2006 10:09:07
Nm.kindl - Profil | Út 5.9.2006 9:58:14
NBachy - Profil | Út 5.9.2006 9:51:01
NMiras - Profil | Út 5.9.2006 9:44:38
NKlikař - Profil | Út 5.9.2006 9:42:53
Bachy : bez komentáře.
Nmaxwell - Profil | Út 5.9.2006 9:42:25
Bachy:vhledem k tomu,že WG jsou pokryté teflonem a jsou náchylné k reznutí,bych háčky od kordy moc nebrousil.
Nm.kindl - Profil | Út 5.9.2006 9:38:16
NBachy - Profil | Út 5.9.2006 9:33:17
Nm.kindl - Profil | Út 5.9.2006 9:28:00
Nmaxwell - Profil | Út 5.9.2006 9:24:39
a kdoví k čemu se nám ještě nepřiznal!,.-o)))))))))))))))
Nm.kindl - Profil | Út 5.9.2006 9:11:06
NBruno.fly - Profil | Út 5.9.2006 7:39:29
Zeptej se kluků od Vás a určitě Ti někdo poradí.
Pokud budeš ovšem chtít :o)
NTiborK - Profil | Po 4.9.2006 20:37:56
Budem sa o ne zaujímať a dúfam, že tie 6(8)-ky niekedy uvidím...
:o)))
ALL - A ešte k tomu dobrusovaniu. V TESCU v oddelení kozmetiky je dostať taký "pilníček" k lešteniu nechtov so 4 rôznymi "drsnými" plochami podlepenými penou. Možno budete prekvapení, čo dokáže. A to za necelých 60.-Sk.Na požiadanie uverejním aj foto...!
Nšeptal - Profil | Po 4.9.2006 13:03:01
NBruno.fly - Profil | Po 4.9.2006 12:57:23
NBruno.fly - Profil | Po 4.9.2006 12:55:12
NBachy - Profil | Po 4.9.2006 12:03:55
NKlikař - Profil | Po 4.9.2006 11:51:44
NBruno.fly - Profil | Po 4.9.2006 9:45:14
Na kapry zkus ten SP2499BL od TIEMCO a uvidíš, jak má vypadat kvalitní háček.
Partridge taky dělá dobrý háčky a přibrušovat musíš až opravdu po nějaké vázce nebo po několika rybách.
Nm.kindl - Profil | Po 4.9.2006 8:37:39
NBruno.fly - Profil | Po 4.9.2006 6:28:43
A nebo na to raději pečem, bo je to tu do nekonečna.
EDIT:
Marcel: TIEMCO chytám už od začátku, bo tu tenkrát jiný háčky ani nebyly. Hajabusa je velice dobrá kvalita za rozumnou cenu a používám ji nejčastěji, ale BL háčky mi seděj nejlíp blešivcový # 12 Ty větší už se narovnávaj nebo pérujou (jsou moc prima třeba na pakoše).
Nm.kindl - Profil | Pá 1.9.2006 23:27:14
NMarcel - Profil | Pá 1.9.2006 22:48:39
NBruno.fly - Profil | Pá 1.9.2006 21:07:02
Raději používám TIEMCO (třeba již dříve zmiňovaný SP2499BL). Luxus
EDIT: Jindra má holt ty hroty na můj vkus moc jemný a hlavně zahnutý
NMarcel - Profil | Pá 1.9.2006 20:33:52
Já jsem to tušil, že se ti splašil prst. Strojařina to je dřina :-)))
EDIT> A stejně mě zajímá, jak nabrousíš toho Knápka :-)
NBruno.fly - Profil | Pá 1.9.2006 20:21:21
NBruno.fly - Profil | Pá 1.9.2006 20:19:12
Byl to samozřejmě překlep a za tuto mystifikaci se tímto omlouvám všem, ale Tobě ne, rejpale :o)))
Rangemaster: Vyplatí, ale pokud na to máš, klidně ho zahoď. Musíš to umět a ne všechno se dá samozřejmě broušením zachránit. Někdy je broušenej daleko chytlavější než koupenej, ale proti gustu žádný dišputát.
EDIT: Samozřejmě jsem myslel zrnitost 1200
NRangemaster - Profil | Pá 1.9.2006 20:13:10
NMarcel - Profil | Pá 1.9.2006 20:02:47
NBruno.fly - Profil | Pá 1.9.2006 19:03:04
Akorát mě sere, když se snaží bejt chytrej někdo, kdo nemá ani šajn a dělá machra.
NBruno.fly - Profil | Pá 1.9.2006 17:30:01
Jinak pokud je to opravdu přírodní kámen, tak je za velice solidní, až nezvykle nízkou, cenu.
Pro doplnění, je v dnešní době lepší používat raději umělé brusiva, protože jejich zrnitost je pravidelná ( všechna zrna stejné velikosti).
U přírodního kamene jsou zrna různé velikosti, což nemá dobrý vliv na kvalitu ostří u nástrojů, u kterých je třeba velice kvalitního ostří.
Na přeleštění špičky háčku si však koupil velice dobře za příjemnou cenu.
EDIT:
Jinak, jak sem si všimnul na té fotce, je tam přímo psáno, že je k použití na broušení hrotů. Ty drážky po stranách sou prima, protože Ti háček nikam "neutíká". Podobně jsou řešeny velice kvalitní brousky od fy TIEMCO
NBruno.fly - Profil | Pá 1.9.2006 17:24:21
Je rozdíl mezi ručním a strojovým broušením.
Při strojovém broušení má totiž velký vliv i vysoká obvodová rychlost kotouče. I hrubším kotoučem při vysokých otáčkách se dá ostří nabrousit velice solidně.
Kdo tu psal o katanách a jiných japonských zbraních, ví že všechny byly broušeny zásadně ručně a jejich ostří bylo jedno z nejdokonalejších.
NBruno.fly - Profil | Pá 1.9.2006 17:15:00
Pak si to ještě zkoukni podle vzoru krafala pod mikroskopem.
Miluju, když se do diskuze zapojujou Ti největší profíci. :o)
EDIT:
krafal: A ještě k tomu novému a starému noži. Ostří nožů není takové, jak píšeš. Na některých nových nožích je normálně broušené (zrnitost cca 800). Některé nože mají leštěné ostří (zrnitost cca 1000 - 12000) a proto vypadají tak hezky a určitě i líp řežou. No a já právě háčky v podstatě leštím, protože používám brousky se zrnitostí 1000 - 1200. Každý materiál určený k řezání ale potřebuje rozdílný charakter ostří, takže bych Ti fakt doporučoval něco si o tom přečíst a pak teprve krafat.
NBruno.fly - Profil | Pá 1.9.2006 17:13:15
Už sem tu jasně psal, že s brousky, o kterých mluvím, mají zrnitost 1000.
Těmi už se vlastně v podstatě jen dolešťují břity a zrovna tak i ten hrot háčku.
Nedělejte chytrolíny, když vo tom prd víte.
Háček takto vyleštěnej bývá dokonce o hodně ostřejší než standardní háčky průměrné kvality.
Nejdřív se naučte brousit a používejte na to kvalitní nástroj a pak možná nebudete zbytečně vyhazovat peníze za ještě velice dobře použitelné háčky.
krafal: a ty tu taky nekrafej. Blekotáš blbosti.
Když si to dám ve finále pod elektronovej mokroskop, tak tam budou hory a krátery jak kráva, hňupe.
NMrKos - Profil | Čt 31.8.2006 10:14:51
NMichal | Čt 31.8.2006 9:53:07
Nšeptal - Profil | Čt 31.8.2006 9:49:20
Končím, hajdy do práce. Nemám na krku jen vás. :o)
NMichal | Čt 31.8.2006 9:45:56
Kde to žije - kaprařina
21:03NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
20:57NKrátkodobá kaprařina x 9989
20:45NATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
19:40NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5346
18:54NKyjský rybník, Džbán 50908
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....

















