- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nástraha na velké kapry
Osvedcila se Vam nejaka nastraha pri lovu velkych kapru krome boiles,pelet a tygriho orechu nebo chytani na hladinu?Myslim opakovane,nikoliv nahodne uloveni jednoho velkeho kapra.Dekuji za odpovedi.
Autor diskuse: Feeder - Profil , 9.8.2006 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
15 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NJohny - Profil | Čt 10.8.2006 14:14:52
Urcitě bych ti doporučil cizrnu,ruzny granule(třeba znamy Frolic),na rohlíkovy boilie se taky dají nachytat,i když to je spíš komerční zaležitost.....
Ndetreux - Profil | St 9.8.2006 17:21:42
já chyt kapra i na živou.... a ne jednou :) aj v akvarku s okounama jsem videl malího kapříka jak pravidelně nasává rybičky, krmení pro okouny....
NMr.Stick - Profil | St 9.8.2006 16:09:51
@Fishky: Vím sice, že kapr je brojler, kterej by sežral i plesnivou fusekli, ale mrtvá rybička potřená medem? No, holt se budu ještě muset hoodně učot :o)
NFishky - Profil | St 9.8.2006 16:08:07
Mr.Stick: až tak jako fór bych to zas nebral... takové borce znám taky...
NJirka | St 9.8.2006 16:05:58
Nejlepší nástraha na kapra je mrtvá rybička potřená medem, sice to smrdí jak prase, ale funguje to, mám na to už letos 10 kaprů od 70 do 81cm..
Nchleeb | St 9.8.2006 15:54:19
Kdyz chytis den kdy kapri prijimaji potravu,tak sezerou vsechno na co prindou,muj tata chytl na D5 kapra na mrtviho hrouzka.
NFishky - Profil | St 9.8.2006 15:06:55
Rangemaster: no právě že bylo, krmil se a brutálně... v době kdy jsem mu to "nasmažil" před čumák už ale polevoval a pak už jen jakoby "odpočíval"? koukat se na cca 80cm kapříka jak si "pohrává" s rohlíkem bylo fajn, ale kdyby ho lupnul, bylo by to o něčem jiném :) //možná kdybych mu to "nabídl" chvíli před tím, že by to vzal, kdo ví...
NRangemaster - Profil | St 9.8.2006 14:33:07
Fishky: jenže to asi nebylo místo, kde kapr přijímal potravu, protože o tom to fakt je :o))
NFishky - Profil | St 9.8.2006 14:30:45
Rangemaster: 10 minut jsem zíral na kapra, co měl 5cm před rypákem kousek rohlíku, co se mu "lákavě vznášel a pohupoval" na miniháčku s jemným silonem... 10 minut jsem ho sledoval a s každým nádechem a "výdechem" ten kousek rohlíku se k němu vždy přiblížil a zase vzdálil... tekl mě pot z kebule, štípaly mě oči, otravovali komáři... a ten "hajzlík" se nakonec otočil a odplaval... to mě tak dopálilo, že sem měl sto chutí vlízt za tím a ten rohlík mu do tý tlamy narvat! ...jo jo, a wo tom to je :o)
NRangemaster - Profil | St 9.8.2006 13:40:16
Když dokážeš velkýho kapra najít a předložit mu jakoukoliv obyčejnou nástrahu (rohlík, kukuřice, burizon, žířala, červ) v místě, kde se krmí, je to o 105% lepší, než i sebelepší boilie, pelety nebo tygří ořechy v místě, kde nežerou. A v tom to fakt je :o))
NPitris - Profil | St 9.8.2006 12:56:00
Projdi si starší ročníky rybářství a zjistíš, že největší kapři se chytali na housku a brambor :o) Ale v tom to asi fakt neni ;o)
NJiří 22 - Profil | St 9.8.2006 7:12:34
Před pár lety jsem začal úspěšně lovit i většího kapra a to jedině za předpokladu pravidelných vycházek chytání na několika stejných místech revíru, kde jsem poctivě vnadil. Ono u normálních návnad je problémem udržení ji pouze kaprům. Bílá ryba je všude a tak je zbytečné počítat s tím, že nebude ve chvíli vysbírána. Boili má proto výhodu. Další není nikdy na škodu i když chodí na stejné místo i jiní rybáři a vnadí. Ovšem nejhorší je, když se najde jeden, který bude do vody házet kýble. Takže pravidelné krmení a návštěvy vody, na jedno a to přesné místo házím větší koule krmítkové směsi, partikl a větší brambory. Ale stejně i na jiná ne moc vzdálená místa. Velcí kapři při nakrmeném jednom místě čují zradu a odplouvají. Předloni jsem během měsíce vytáhl několik pěkných kousků 65 a více na větší sousta brambor. Ale jak říkám krmit, krmit a pravidelně krmit. Sledovat rytí ryb u navnaděných míst a bubliny ode dna. Chce to hodně času.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












