- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pelety
Ahoj pánové.Mám na vás dotaz ohledně pelet na kapříky.Potřebuji nějaký recept či tip na koupi výrobku.Rád bych si udělal(koupil)pelety,ale nechci jich udělat moc-chci to jen vyzkoušet,protože jsem na ně ještě nikdy nechytal.Také budu rád,když řeknete přibližnou cenu.Stále nevím jakou mám použít pod boilie či peletu zarážku,když nastražuji pod háček.Za odpovědi díky.
Autor diskuse: Elda - Profil , 21.5.2006 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
11 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NMitchell - Profil | Po 22.5.2006 13:13:16
Elda: jinak k tematu ja pouzivam uz hotove Halibuti pelety ruznych velikosti at uz s dirkou nebo bez dirky myslim ze na vyrobci moc nezalezi.S halibutkama jsem moc spokojeny funguji snad vsude je to vyborna vec.
NFLYMAN - Profil | Po 22.5.2006 13:07:49
mletá řepka
mleté konopí
šrot kuku - prosetý
šrot pšenka - prosetý
sušený červy a jiný hmyz
barva, betain a esence (nebo olej) dle nálady
vejce
Na menší kapříky super. Krmný krájím kolečkem na picu na kostičky, nástrahu taky, ale ručne přetvořím na kuličky.
Když to vemu kolem a kolem, tak na pelety používám zbytky přísad, co mi zbydou po výrobě koulí.
mleté konopí
šrot kuku - prosetý
šrot pšenka - prosetý
sušený červy a jiný hmyz
barva, betain a esence (nebo olej) dle nálady
vejce
Na menší kapříky super. Krmný krájím kolečkem na picu na kostičky, nástrahu taky, ale ručne přetvořím na kuličky.
Když to vemu kolem a kolem, tak na pelety používám zbytky přísad, co mi zbydou po výrobě koulí.
Nm.kindl - Profil | Ne 21.5.2006 22:49:17
Myslím že za super cenu je má teď Martin z Havířova,lisuje je doma z potulnejch psů a cikáňat :-)
Tak mu cinkni a myslím že ti udělá radost :-)
Tak mu cinkni a myslím že ti udělá radost :-)
NTomi | Ne 21.5.2006 20:47:40
zabudol som... mám ich pripravené tiež na feeder, ale asi budem musieť s nimi niečo urobiť. Myslím kôli tej dlhej dobe rozpadu.
NTomi | Ne 21.5.2006 20:46:05
Pelety som dal na 1 min do horúcej trúby ( aby vajcia neboli surové aspoň podľa mňa ), potom so ich iba sušil voľne položené. Po 10 dňoch som urobil skúšku. Kompaktné boli ešte po troch hodinách. Ďalej som ich už neskúšal. Skúška bola samozréjme v pohári s vodou. V skutočnosti to bude asi trochu iné. Zdajú sa mi ale dosť tvrdé. Robil som peletky na jednu dávku iba z jedného kg. Viac sa asi striekačkou vyrobiť nedá, lebo je to naozaj na mozog. Peletky sú na pohľad veľmi pekné a ako voňajú. Mám chuť ich ochutnať.
Npepson - Profil | Ne 21.5.2006 15:56:53
Tomi-ja som to cesto rozvaľkal a nakrájal na kocky,pretože som nemal nervy na vytláčanie striekačkou.Je pravda,že vydržia okolo 1 hod,ale to mi nevadí-mám ich na feeder.
PS.Bacha na množstvo Glutenu,to cesto strašne zgumovatie.
PS.Bacha na množstvo Glutenu,to cesto strašne zgumovatie.
Npajscarp - Profil | Ne 21.5.2006 11:55:48
Tomi:Né najednou ale postupně.Tak po jednom kg.Deset kg najednou to by mi stoho taky hráblo.Těch deset kg bylo k tý ceně.Tak se omlouvám.
NTomi | Ne 21.5.2006 11:51:59
vykrajoval si 10 kg cesta injekčnou striekačkou ? To si neviem predstaviť. Ja som robil peletky z dvoch kg na skúšku a skoro som sa z toho zbláznil.
Npajscarp - Profil | Ne 21.5.2006 9:05:20
Elda:Já sem si dělal pelety sám.Použilm jsem
Mletou řepku
Mletý proso
Kuku šrot
Mletý granule na sportovní rybolov
Drůbeží moučku
Mletý kukuřičný lupínky(Emco)
Všechno sem smíchal a na kilo a půl směsi sem použil tři vejce deci až dvě oleje a vodu podle hustoti.
Vykrajoval sem to injekční stříkačkou a nechal pomalu sušit dva dny a pak už sem sušil na topení.
Cena vychází kolem 200kč.
Ale je to tak deset kilo ingrediencí.
Mletou řepku
Mletý proso
Kuku šrot
Mletý granule na sportovní rybolov
Drůbeží moučku
Mletý kukuřičný lupínky(Emco)
Všechno sem smíchal a na kilo a půl směsi sem použil tři vejce deci až dvě oleje a vodu podle hustoti.
Vykrajoval sem to injekční stříkačkou a nechal pomalu sušit dva dny a pak už sem sušil na topení.
Cena vychází kolem 200kč.
Ale je to tak deset kilo ingrediencí.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...












