- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rohlíkové boilí
Pánové jak nastražujete rohlíkové boilí?
Přidáváte k němu na PVA nějakou pelatku nebo jak kněmu zakrmujete?
Prosím poradte jsem ještě začátečník:-)
Jestli máte tak pošlete i foto.
Jaké úspěchy na něj máte a na jakou příchut.
Přidáváte k němu na PVA nějakou pelatku nebo jak kněmu zakrmujete?
Prosím poradte jsem ještě začátečník:-)
Jestli máte tak pošlete i foto.
Jaké úspěchy na něj máte a na jakou příchut.
Autor diskuse: Pajascarp - Profil , 26.4.2006 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NBlondak - Profil | St 26.4.2006 21:11:20
svec-Jak dlouho ti trva nez udelas takove mnozstvi se vsim vsudy ?
Nantony | St 26.4.2006 21:06:14
Ještě k té příchuti.Loni jsem byl na jedněch závodech a tam, kdo neměl rohlíkáč s příchutí frankfurtská klobása, tak neměl záběr.Aspoň kolem mě.
Nantony | St 26.4.2006 21:03:25
já se to taky chystám tento víkend spáchat.Zkusím to podle tohoto článku: http://www.feederklub.cz/rohlikoboilie.htm
NVopi - Profil | St 26.4.2006 20:59:24
Na háček za bavlnku.Vyrábím ho sám a za těch pár šupů vymejšlím různé voňavé kombinace.Usuším nadipuju dám do krabky a šup do mrazáku.
Npajascarp - Profil | St 26.4.2006 20:47:46
švec:A jak to děláš?
Máš kleště nebo to děláš na něčem jinym.
A jak je to s příchutěma?Kdy a jak to dipuješ nabo to něčim napouštíš????
Máš kleště nebo to děláš na něčem jinym.
A jak je to s příchutěma?Kdy a jak to dipuješ nabo to něčim napouštíš????
Nšvec - Profil | St 26.4.2006 20:43:11
Blondak - ®:nekupuji.Dělám si ho sám.krabička tě vyjde na 2kč a ne na 60kč.
NBlondak - Profil | St 26.4.2006 20:32:09
Panove mohl bych se optat od koho kupujete rohlikovy boilies . Ja jsem ted koupil od CHYTILA?klobasu.
NMartin - Havířov | St 26.4.2006 20:22:42
rohlíkáče nejsou špatné, ale nemůžu na ně sehnat kobru :-)))
NMitchell - Profil | St 26.4.2006 20:18:17
pajascarp:staci vaha hacku nic vic na jare asi vazne funfuje nejlepe nej. mi fungoval klobasa a scopex
Npajascarp - Profil | St 26.4.2006 19:43:56
All:Potřeboval bych vědět jestli to nějak držíte u dna jako pop-up a nebo jestli stačí váha háčku?????
NThomasek - Profil | St 26.4.2006 16:37:46
Chytám na něj vždy na začátku sezony,a myslím,že právě tehdy funguje nejlépe.Přikrmuji jen šrotem v krmítku.S příchutí se mi nejvíse osvědčil scopex a višeň
NXI XAO - - Profil | St 26.4.2006 13:51:48
Pajascarp- Já na rohlíkáč chytam hlavně na jaře , dlouho to vydrží na háčku a uvolňuje částice a obzvlášť dobře funguje v řece . Jdou na něj jak násaďáci ale dá se chytit i něco většího .
NMatesJ - Profil | St 26.4.2006 12:52:23
Pajascarp - staci kdyz to pouzijes v kombinaci ze srkackou.Na nasadaky je to smrtelna zbran.Do krmitka das treba granule pro vykrm brojleru BR 2.
NBachy - Profil | St 26.4.2006 7:34:37
Petrson - Ty jsi nastřeloval rohlíkové boilies prakem a pak chytal ze dna? Tohle "boilies" plave, nebo ne? :o)
NPetrson - Profil | St 26.4.2006 4:22:48
V poslední době tuto nástrahu používám hojně a docela úspěšně. Myslím, že nepotřebuje nějaké speciální montáže. Nejčastěji ho nastražuji na koncovou průběžnou, případně srkací montáž (navlečené za bavlnku na oblouček háčku), před běžné krmítko, kterým tedy řeším vnadění. Ale zrovna tak chytlavá je i na bočním feederovém (#1) nebo paternosterovém (#2) návazci (#1- feederové krmítko na kmeni / #2 - na přívěsu; v obou případech zhruba ve stejné či o málo nižší délce, jako háček). Kuličky (bez bavlnky) jsou zapracovány do vnadicí nosné směsi (šrot, řepka event.konopí, trochu strouhanky kvůli ztmelení, partikly (ne moc kukuřice, pakliže chci chytat výhradně na boilie), ochucovadla; pokud pelety, tak již rozpuštěné). Tím Tě nechci odrazovat od použití PVA, jistě to taky jde, jen mi to příjde mnohem nákladnější a neopodstatněné, vyjma případů, kdy zjistíš, že vnadit je třeba pouze boilies kvůli odrazení menších ryb. Pak bych to ale asi řešil nastřílením prakem - zkoušel jsem to samotným boilies, jde to, i když ne na bůhvíjakou dálku (vpohodě tak do 40 m; tady pro mě asi největším úskalím bylo míření, ale už po 1, 2 dnech budeš mít mušku jakžtakž v oku). Stejně jsem se záběry jiných ryb problém neměl, téměř všechny úlovky na tuto nástrahu byli kapři, kromě 2 větších karasů (používám tu největší velikost z kleští na rohlíkové kuličky).
Výhodou těchto boilies je, že vysušené vydrží opravdu dlouho a přitom si zachovávají strukturu, díky níž je můžeš těsně před nastražením dipovat v roztoku (nevěřil bys, co dokázalo magi s obyč. červeným potravinářským barvivem, samo návnada s tímž odstínem a příchutí + kukly). Ještě chci během léta vyzkoušet cukrovou (marcipánovou) polevu. To bude rachot!
Výhodou těchto boilies je, že vysušené vydrží opravdu dlouho a přitom si zachovávají strukturu, díky níž je můžeš těsně před nastražením dipovat v roztoku (nevěřil bys, co dokázalo magi s obyč. červeným potravinářským barvivem, samo návnada s tímž odstínem a příchutí + kukly). Ještě chci během léta vyzkoušet cukrovou (marcipánovou) polevu. To bude rachot!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64














