- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Koření do boilie
Jaké koření se vám nejvíce osvědčilo v boilisu? Přidáváte koření i do sladkých směsí? Je lepší nějaké ostré koření nebo sladké? Jaké s tím máte zkušenosti?
Zkoušeli jste už někdo přidat např. majoránku, bazalku,...
Zkoušeli jste už někdo přidat např. majoránku, bazalku,...
Autor diskuse: carpdu - Profil , 6.3.2006 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nmacin - Profil | Út 6.1.2009 13:22:51
Hermis_s >> Asi poslední věc. Ta amiinokyseliny Ti v boilí, nebo boilí směsi vznikne kdy? Je to snad reakce směsi s tekut. složkama, nebo reakce na vyšší teplotu? :)))
NHermis_s - Profil | Út 6.1.2009 13:18:56
macin >> akorat bcaa.tohle s boilie ale nema moc spolecneho:)
NPetr.J - Profil | Út 6.1.2009 13:12:06
fishmen17a >> Těch 30 minut je málo, stačí to tak na 14 dní, ale jestli to chceš mít na dýl tak je třeba tu hodinu, jinak to začíná chytat plíseň. Plíseň to také chytá při použití šroubovacích víček, neumím si vysvětlit proč, ale je to tak. Mám to vyzkoušeno opravdu dlouhodobě. Těch 85°C také není potřeba nějak moc dodržovat, prostě stačí takový mírný var. Ono je totiž potřeba aby se to ohřálo po celém objemu sklenice a to nasucho nejde tak rychle. U věcí naložených ve vodě to jde rychleji, ale nasucho ne. Jinak jestli zavařovat ano nebo ne, moje zkušenost říká ano. Pro hovoří odolnost vůči jakémukoli počasí, nenavlhne to a následně nezaplísní, odolnost proti hlodavcům a v neposlední řadě prostě co nespotřebuji, tak zase odvezu domů a použiji jindy, jako další výhodu vidím v tom, že nemám plný mrazák koulí a nenarušuji tak manželské soužití. Navíc se při tomto způsobu nepoužívá žádná chemie a koule jsou i po několika letech opravdu jak čerstvé. Co se týká pracnosti, nemyslím že by to bylo nějak hrozné, zavařuji to ve velikém hrnci do kterého dám 24 sklenic najednou, takže dávku na jednu výpravu udělám najednou.
NHermis_s - Profil | Út 6.1.2009 13:08:43
macin >> nejdriv ti aminokyselina musi z neceho vzniknout(rozpadnout):)logicky,proto snad zadnej bobkar neprevaruje
Nmacin - Profil | Út 6.1.2009 13:03:59
Hermis_s >> Tak to buď klidný,aminokyseliny se ničí už během vaření boilí:)
Nfishmen17a - Profil | Út 6.1.2009 12:47:41
ja chci jit spis do te melasy, to zavareni necham az kdyz budu delat vetsi mnozstvi, jinak je to pro mne lepsi zpusob nez zamrazani.
Nfishmen17a - Profil | Út 6.1.2009 12:39:28
pokud na to maji ostatni uspech tak myslim ze neni co resit, nebo misto zavareni dat do soli, nebo do melasy
Nfishmen17a - Profil | Út 6.1.2009 12:38:24
Sterilizace - zavařování
zavarene-boilie Je známý pojem pro konzervování sezónního ovoce. Ovšem k čemu bych tuto konzervační metodu přirovnal pro naše účely, je konzervování vlašských ořechů. Úplně stejné je to i u boilies. Uvařené a lehce zaschlé boilies vložíme do čisté okurkové sklenice, zaplníme ji co to jde a utěsníme zavařovacím víčkem. Sterilujeme ve vodní lázni po 30 minut při teplotě 85 °C. Po otevření sklenice je nutné kuličky spotřebovat.
Výhoda: Možnost dlouhodobé konzervace. Levný způsob jak zakonzervovat větší množství boilies.
Nevýhoda: Vyplatí se jen při větším množství. Jde docela o pracný způsob konzervace.
zavarene-boilie Je známý pojem pro konzervování sezónního ovoce. Ovšem k čemu bych tuto konzervační metodu přirovnal pro naše účely, je konzervování vlašských ořechů. Úplně stejné je to i u boilies. Uvařené a lehce zaschlé boilies vložíme do čisté okurkové sklenice, zaplníme ji co to jde a utěsníme zavařovacím víčkem. Sterilujeme ve vodní lázni po 30 minut při teplotě 85 °C. Po otevření sklenice je nutné kuličky spotřebovat.
Výhoda: Možnost dlouhodobé konzervace. Levný způsob jak zakonzervovat větší množství boilies.
Nevýhoda: Vyplatí se jen při větším množství. Jde docela o pracný způsob konzervace.
NHermis_s - Profil | Út 6.1.2009 12:29:13
macin >>rozlozis ho na aminace ktere ti budou plavat v dipu.
Nmacin - Profil | Út 6.1.2009 11:56:50
Hermis_s >> Já vím jak to myslíš,ale je to hloupost. Kasein nezničíš zavařením ani dipováním.
NHermis_s - Profil | Út 6.1.2009 11:55:08
macin >> to bylo jako na zavarovani s rtekutym dipem,uz rozumime?
Nmacin - Profil | Út 6.1.2009 11:53:01
Hermis_s >> pak nerozumím Tvému příspěvku Hermis_s - ® Po 5.1.2009 14:34:00
Čtenáři této diskuse také sledují
NLexikon boilies komponentů901
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NJak na odlévání olova?856
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NVyroba valcu, motoru a prevodu593
NShimano Power Aero 100001660
NZlatá kaprařská malina1332
NKaprařský top vercajk3167
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9947
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...











