Jakým množstvím krmit na nádrži cca 100ha

Jakým množstvím krmit na nádrži cca 100ha

Boilí,partikl,pelety =období,druh atd.Autor diskuse: Petr - Profil , 12.2.2006 kaprařina - nástrahy, návnady

0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NMárty - Profil | St 15.2.2006 14:20:46

Dromil: já s tebou souhlasím, ale vždy to neni pravda. Je důležité, na jakém místě chytáš, oplíváli místo dostatečným množství nerovností na dně, překážek,přirozených úkrytů nebo ložisek přirozené potravy, tak vhodně zvolená kvalitní nástraha s malím množstvím návnady je to praví ořechoví. Tam je předpoklad, že bude na takovém místě mnoho krmících se ryb. Na takovích lovištích je zbytečné krmit mnoho. Ale jestli, že chytáš na místě, kde není ani jeden z těchto příkladů a ryba tím místem jen proplouvá, musíš ji něím zastavit a to rozhodně neuděláš třema kuličkama kvalitní návnady na PVA. A použít třeba 5 kg kvalitního boilies je pro většinu z nás značně neekonomické. Použití vhodně připraveného mixu partiklů a pelet popř. dalších složek, muže proplouvající hejno zadžet a my si pak můžeme zachytat dle libosti a za daleko míň peněz.

NMárty - Profil | St 15.2.2006 14:01:30

eddie wadder: já na to osobně žádné pravidlo nemám, je to vlasně jen na zkoušení. záleží hodně na tom jakej druh a pozici krmení, jestli krmíš kruhově, piramidu nebo pásy. Já používám většinou pásy, taky proto, že nelovím sám ´, ale s mími dvěma kolegy. Taktika je, každej z nás umístí jeden prut do krmného pásu a druhý mimo v různých vzdálennostech. vzdálenost po té upravujeme podle dosažených výsledků. Ale v podstatě se vždy pohybujeme v rozmezí 5-15 m. Velkou úlohu hraje také průhlednost vody, čím menší tím blíž. Všude je to jiné, takže to chce jen zkoušet.

Neddie_wedder | St 15.2.2006 9:26:30

Márty: mimo? to je asi kolik metru od navnadového koberce? Diky

NDromi | St 15.2.2006 8:54:25

Stím krmením bych to tak nepřeháněl , znám i revíry kde při velkém tlaku rybářů znichž většina krmí po kýblech se chytá opravdu minimálně.Potom Tito nadávají ,že tam nejsou ryby,ale jsou prostě přežraný.Ryba je živočich ne stroj.Všeho zmírou ,úspech je v kvalitě ne kvantitě.

NMárty - Profil | Út 14.2.2006 0:11:45

candoš: jo máš pravdu tam se musí fedrovat, máš stejnou taktiku jako já. Jednou sem byl na Laby a trefil jsem se do amurů a zdělsali sme tak 50 kg partiklu za den. Vařit to byla fakt síla. A to si nevymejšlim.

NMarfy | Po 13.2.2006 15:03:43

Aleš: kuku jeden ušatá ty jsi si mě splet!!! Odpověď měla být Mártymu :o)) A já mám povolenku kde na slovač ???? Odpovím si sám v pr......eli :o(

Ncandoš - Profil | Po 13.2.2006 13:24:25

Proto taky uvažuji o koupi většího auta,už nevím kam ty krámy dát. A to nevozím věci na candáty a sumce. a s tou tarou jsi mi dal docela pěknou inspiraci.:-)

Nmikdandy - Profil | Po 13.2.2006 13:17:09

no jasne ale 80 kilo je extrem, to bych moh za chvili jezdit na ryby s tatrou krmení:-))

Ncandoš - Profil | Po 13.2.2006 13:13:43

Ne.Když jsem začal jezdit na to místo tak jsem krmil
okolo pěti hrstí na den a výsledky byly dosti chabé.
Tak jsme to zkusili zvýšit a to se dosti osvědčilo.
Na této vodě je spousta bílé ryby a malých kaprů.
Poté stačí už krmit malým množstvím třeba 15m od té hromady.Druhá možnost je kapry aktivně vyhledávat
podél břehu,toto je nejlepší,když se třou cejni a bílá ryba.
to stačí hrst kukuřice. V prosinci krmím pár hrstí na den.
chce to krmit podle situace.

Nmikdandy - Profil | Po 13.2.2006 12:48:30

candos- to si delas srandu ne??

Ncandoš - Profil | Po 13.2.2006 12:14:57

Márty:Na slapech se mi též osvědčilo krmit více.
Klidně v létě i 80kg denně.

NPetr - Profil | Po 13.2.2006 11:55:56

Ďěkuju za rady dost jsem si z toho vzal a na konci sezóny napíšu jak jsem dopad.

NAleš V. - Profil | Ne 12.2.2006 22:47:20

Márfy:Na to labe mám jinej názor...je to jediná voda, kde jsem krmil a krmil a zase krmil...asi každý místo je taky trochu jiný ale krmení na Labi bych se fakt nebál..akorát bych to hodně nastavoval partiklem...sliboval jsi, že domluvíš tu loděnici...přijel bych:-))..Joo a ode dneška mám celosvazovku našich východních sousedů...už se tam těším..a jak:-))

NMárty - Profil | Ne 12.2.2006 22:39:15

Ano asi nejdůležitější je lokalita každej co tu publikoval nějaký příspěvek má pravdu, protože na jeho revíru to funguje. Lovím často na Laby a tam mi stačí 5kg kvalitního boilie na týden pro tříčlennou partu. Doba ,kdy se muselo vnadit kvantem je ta tam a velkého kapra se dá ocílit jen dobře zvolenou taktikou a malim množství kvalitní návnady na vhodném místě. to platí o spoustě vod. Jsou , ale vody , na kterých se musí fedrovat. Třeba Slapy,tam denně zkrmim i 20kg vnadícího mixu za den, samozřejmě když najedou ryby mluvim o 8+. Ale třeba na Orlíku jsem dával jen 3 kuličky bilie k háčku na PVA a fungovaloto taky. Na Slapech chytám na placce a tam rozhoduje kvantita, zato na Orlíku lovim na prýmovejch hranách a tam stačí jen trocha kvalitních kuliček na přelstění jakéhokoli kapra. Takže je to na každym revíru jiný.

NPetr - Profil | Ne 12.2.2006 21:51:11

Holt to budu muset nějak udělat a spoléhat na štěstí.

Nliborcarp - Profil | Ne 12.2.2006 21:32:37

Petr - jak tam chceš chytat když se tam nic nesmí.

NPetr - Profil | Ne 12.2.2006 21:26:01

Právě o Kyjice mi jde.Od loňska se může s lodí/přivezeš-odvezeš/ a max.30 lodí na vodě.Nevím jak bych to udělal,kdybych byl 31.asi bych řek,že jsem blbec,kterej neumí počítat.Jinak stanovat NOU.A proslýchá se,že je možný od letoška parkování až za zátopovou zónou což znamená cca 1km od vody,ale to se ještě uvidí.Žádné tábořiště,žádnej oheň.

Nliborcarp - Profil | Ne 12.2.2006 21:08:32

Petr- a co Kyjice?Jak se tam chytá ,muže se tam stanovat,zavážet atd......?

Nm.kindl - Profil | Ne 12.2.2006 20:59:19

Petr - ® Marmeládovej čert je fakt hustá hláška,dlouho sem se tak nezasmál :-)))

NLubomir Zabcik - Profil | Ne 12.2.2006 20:44:48

peter-to je individualne pre kazdy typ vody zvlast,najlepsie je si to vyskusat priamo na vode,potom mozes vyvodit nejake zavery,ako to tam naj funguje a zase co bolo tento rok nemusi byt nabuduci a tak dookola:o)

Nm.kindl - Profil | Ne 12.2.2006 20:43:23

Kdybych přijel na novou větší a neznámou vodu tak bych volil následující taktiku.Velmi pečlivě bych vybíral místo kde budu lovit,protože to je naprostej základ kterej se sice pořád dokola omílá ale neustále podceňuje.Když už bych věděl že jsem minimálně našel místo kde se kapři zdržují tak bych umístil tyčovou bojku na nějaký zvlášť atraktivní místo.Jako nejlepší se většinou jeví například vyvýšenina na dně.Tam bych navnadil tak maximálně dvacet kuliček boilie,polovinu z nich třeba rozpůlit nebo rozčtvrtit a k tomu maximálně hrst pelet.Tohle utvoří maximálně atraktivní místo a je jasný že když se kapři poprvé setkají s tím co jsi jim tam nasypal tak budou spíš opatrně ochutnávat a ne že se na to bezhlavě vrhnou.Jakmile přijde první záběr tak bych znovu dovnadil,ale spíš jen třeba polovinu.A to z toho důvodu že nemůžeš nikdy vědět jestli to nebyl jeden samotář,dva samotáři nebo třeba celý hejno.Pokud by následoval druhej a třetí záběr tak teprve potom bych dával přibližně stejnou dávku vždy po záběru ale určitě ne dřív.Stává se dost často že začínající rybář decentně nakrmí a po prvním záběru navnadí už víc,jenže kapři ještě nejsou s návnadou natolik seznámení aby jí hned vybrali a těch pár kusů si jen uzobne,odjede a dalšího záběru se můžeš dočkat třeba až druhej den.Podle četnosti záběrů a velikosti ryby si potom musíš taktiku k obrazu svýmu,třeba když kapři nepůjdou váhově nahoru tak prostě vynecháš pelety a nebo když budeš mít tři záběry za sebou a potom dlouho nic tak je jasný že vyzobali místo a odjeli.V takovém případě je na místě začít dávku opatrně zvedat protože se ukazuje že osádka je větší a jasně vidíš jak dlouho se zdržují na krmném místě.Tohle je moje pilotní taktika za předpokladu že používám jen velmi kvalitní návnady a pelety.Možná někdo namítne že to je drahý ale ja fakt že mi stačí třeba 2 kg boilie a 1 kg pelet na celej víkend pohodovýho braní.Než sypat do vody mraky levnejch koulí a partiklu dávám přednost rybí soutěživosti,kvalitě návnady a co nejdůkladnější lokalizaci místa.

NPetr - Profil | Ne 12.2.2006 20:40:47

Jinak nejsem ten typ,kterej je ochotnej čekat na záběr od kapitálního kapra třeba týden.Mám rád,když to něco dělá.Samozřejmě,když to jsou osmikiláči/jak jim říkám/tím líp.

NPetr - Profil | Ne 12.2.2006 20:35:20

Já si taky myslím,že míň je někdy víc.Hlavně to chci praktikovat tak od středy krmit a od pátku do neděle lapat.A hlavně nejsem tak prachatej abych nakoupil kila bojlí a pelet.Vím,že kluci co tam pravidelně krmí,tak krmí hlavně partiklem,ale kapra přes 80+ loni neviděli.Vim pouze o jednom amurovi asi 105 a to proběhlo i novinama/Blesk/.

NPetr - Profil | Ne 12.2.2006 20:21:51

Nechranice jsou dobrý,ale loni jsem na nich vyhořel jak marmeládovej čert.Proto letos chci někam jinam a s tím i ta otázka.

NSnake | Ne 12.2.2006 19:54:46

Je fakt že pokud chceš přilákat jakékoli ryby tak použiješ větší množství různýchpelet a partyklů a přidáš o trošku víc esencí pro atraktivitu a po zbytek výpravi se přizpůsobíš jak ti to bude vyhovovat a samozřejmě rybám.

NNidec - Profil | Ne 12.2.2006 19:47:05

Tak každej de k vodě za jinym účelem.. někdy pro rybu, někdo pro spousty záběrů a někdo (já) chce dostat ty největší... každýho baví něco jinýho.. Ale tam, kde se začalo boiliem krmit hodně, už starý mazáky nepotkáš.. toť muj názor.. letos se chystam krmit jen na PVA.. případně při vyvážce hrst okolo..

NMárty - Profil | Ne 12.2.2006 19:39:27

Kolegové mají samozřejmě pravdu, ale já si myslím, že kaprařina není jen o velkejch kaprech. mím kolegou je kluk, který začal chytat v ninulém roce a já ho nechci znechutit tím, že bude na záběr čekat třeba tejden. A vo om to je. Mslim si, že se dá přelstít i velká ryba na větší množství návnady. Mě se ovědšuje velkou rybu lovit na okrji a funguje to.

Nliborcarp - Profil | Ne 12.2.2006 19:24:21

Petr - Jak se ti daří na NECHRANICÍCH.

Nliborcarp - Profil | Ne 12.2.2006 15:39:13

Zaleží jestli chceš malé nebo velké anebo ty kurevsky staré mazáky,,,,,,,,,,15------30kg.Asi ty největší co? Tak v tom případě kamaráde nebudeš krmit vůbec.Ajestli si ch ceš jen tak zachytat tak tam naházej kukuřici,pšenici,řepku,len,arašídy a ja už nevím jaké blbosti a ono se něco pověsí volba jak asčím budeš kouzlit zaléží jen na tobě.Ale pamatuj že v jednoduchosti je síla.

NCDB - Profil | Ne 12.2.2006 13:26:46

ono je vždycky lepší začít tím ,že si vysleduješ pokud tu vodu neznáš ,co dělají ostatní rybáři,a jak jim to funguje.Až na pár výjimek mi vždy fungovalo dělat všechno jinak než ostatní.Všeobecně ale platí ,čím více krmení tím menší ryby,znám vody ,kde uspěješ pouze nástraha + pár kousků na pva a správné místo.

NSnake | Ne 12.2.2006 11:03:44

I já jsem takto přelstil pár slušných ryb zkus mimo krmné místo(pokud máš dobré podmínky na dně)hrst větších pelet+boilí s minimem esencí,čekáš déle na záber ale trpělivost se mi zatím většinou VYPLATILA!

NSnake | Ne 12.2.2006 10:56:04

Jo jo souhlasím.

NMárty - Profil | Ne 12.2.2006 10:53:46

souhlasim s tebou. Já dávám osobně jeden prut přímo do návnadového koberce a na velikány dávám velkou nástrahu mimo zakrmenou oblast. tam pak použiji jen pelety a sekaný kuličky v PVA.

NSnake | Ne 12.2.2006 10:29:49

Márty-no na muj vkus je to velká dávka návnad ale i takto to někdy funguje záleží na složitosti vody a (vypečenosti)ryb na opatrné ryby bych použil dávku ynačně menší mix pelet odipovat asi tak púl až 1kg+nakrájené boilí pro atraktivnost a vytvoření návnadového koberce.

NMárty - Profil | Ne 12.2.2006 10:03:44

Souhlasim se Snakem asi nejdůležitější jsou podmínky a aktivita ryb. Já na tak velké vodě používám na rychlé přilákání kaprů boilie drobenku nebo polévku, funguje to dobře, hodně záleží na proudění vody. přilákám tím velké množství ryb a vždy se dostaví i kapři. Na krmném místě pak na ně čekají dobroty. Já dávám první dávku poměrně velkou. Na takové vodě bych použil dipovanej partikl a pelety, tak něco mezi 10 a 20 kg. do toho bych přidal tak 3 až 5 kg boilie. A podle toho co nato říkají ryby bych dávky upraoval.

NSnake | Ne 12.2.2006 9:17:56

Celoročně používám mix pelet+boilí a při prvním dni nikdy nevnadím velkým množstvím ono záleží dost na situaci ale většinou platí pravidlo méně znamená víc nezáleží na velikosti vody ale na tom jak ryby břijímají potravu a co zrovna chtějí.