Olšava 2A - Ordějov

Ahoj všichni, prosil bych nějaké informace o kaprech na tomto revíru. Např. množství, velikost...
Předem díky
Autor diskuse: Malotík - Profil , 28.5.2007 kaprařina - revíry, cestování

NViktorin - Profil | Čt 20.2.2014 21:26:29

Až mne potkáte na Ordějově, tak mi auto nevyčítejte. Toto nejsou moje návrhy, ale jen úvahy, co by vedlo ke změně zarybněnosti. Většina rybářů potřebuje pohodlný přístup k vodě. Zvláště ti W&M na vícedenní výpravy. A když je ryb méně, alespoň víc potěší každý kousek. Přihodím jednoho loňského Ordějováka.
Samospoušť. Bylo to haluz. První nahození po několikaměsíční absenci na Ordějově.

    NViktorin - Profil | Čt 20.2.2014 21:04:51

    Když tu tak tlacháte, jak naštvat dědky masaje a vyprodukovat na Ordějově velké kapry, tak tady jsou moje nerealizovatelné návrhy:
    1. Nevysazovat kapry. První rok vůbec a zveřejnit to a pak málo nebo nic. Klesne rybářský tlak, masajové přestanou jezdit, kapři budou mít menší potravní konkurenci.
    2. Všechny příjezdové cesty zneprůjezdnit. Maximálně pro zemědělskou techniku a terénní vozy. Osobáky v žádném případě, i dvoukolák, babeta či kolo aby měl alespoň po dešti velké problémy.
    3. Kapry přikrmovat. Z lodě, plošně, pokaždé jinde na více místech. (Na revíru zřejmě protiprávní.)
    4. Vysazováním dravců likvidovat bílou rybu - potravní konkurenci kaprů. Může to být kontraproduktivní - zvýšený zájem rybářů o revír.

    V rámci svazového hospodaření nelze dosáhnout toho, aby některý lehce dostupný revír (tak jak je Ordějov) byl výrazně zarybněnější než jiné revíry. Vždy se to rozkřikne, zvýší se tlak na vodu a srovná se to na obecnou úrověň.
    Ono i v cizině (např. Francie) největší kapři jsou tam, kde je jich nejméně.

    Dostala se ke mně informace, jak MO Kunovice zku.vili revír Vodárenskou nádrž. Víte jak? Vysadili tam předloni (jak se dozvěděli, že Těžební a Kunovská už bude celosvazová a jen Vodárenská již zůstane jen jim) kapry. Dost pěkných kaprů. Tím samozřejmě utrpí obsádka původních starousedlíků.

    Tož tak, můžete oponovat.
    Na štěrku ve Veselí se jim po mnoha letech marného úsilí již podařilo omezit auta u vody.
    Né že bych chtěl na Ordějově častěji policajty. To odradí pouze chudé a slušné. A prachatí a drzí budou jezdit stále. Všichni nebo nikdo. U čerpačky vyhradit místo pro vozíčkáře a dál cestu zneprůjezdnit. No, nechal jsem se unést.

      Nknik-licht - Profil | Čt 20.2.2014 20:59:46

      snipe >> Proč házíš flintu do žita? Kdosi to tu psal a mne to taky napadlo. Až proběhne obměna obyvatelstva. Tedy myslím ti co to nejvíc vybírají, a to Důchodci???

        Nsnipe - Profil | Čt 20.2.2014 20:52:01

        knik-licht >> Takže se opět nic nezmění. Nebuďte najivní! ;-)

          Nknik-licht - Profil | Čt 20.2.2014 20:42:48

          snipe >> Tak ta otázka a tvoje odpověď ??? Já jsem člen v Brodě ale hodně lidí se naštvalo na výbor. Tak šli do Hluku nebo jinam ?

            Nsnipe - Profil | Čt 20.2.2014 20:33:50

            Stromy dobrý nápad, ale... Zásadním problémem Ordějova a všech blízkých vod je to, jak se k tomu staví organizace, která má dané revíry na starosti. Tuto situaci ani zatopené stromy nezmění a to je prostě realita. Proto si kladu otázku: "Proč Ti, ač jsou Broďani a nejvíc tu zbrojí nejsou členy v Brodě?!" ;-) P.S. Taky jsem rodilý Broďan a taky jejich nečlen...

              Nknik-licht - Profil | Čt 20.2.2014 20:32:35

              Obiš >> Tak jsem si během dne představoval jak by se o těch stromech hlasovalo. No, myslím, že by měla být známa lokalita kde by se ty stromy umístily. Když před několika lety byl ordějov hodně bez vody tak bylo asi o 2 metry pod normál a voda končila u špice za pláží. Od špice k odkalovačce i celá odkalovačka byla bez vody. Tak ta část je za normálního stavu vody 2metry a míň (hloubka).

                Nknik-licht - Profil | Čt 20.2.2014 20:27:43

                Obiš >> Uděláme rýžové pole :)

                  Nmacc3 - Profil | Čt 20.2.2014 16:22:08

                  Obiš >> myšlenka to byla dobrá ... cíl byl dobrý, ale jde o to, kolik lidí v této době má stejný cil, stejný přístup k vodě a rybám ... :(

                    NSERPIK - Profil | Čt 20.2.2014 9:05:27

                    Obiš >> taky si myslím))

                      NObiš - Profil | Čt 20.2.2014 9:01:33

                      SERPIK >> A je to vyřešenéééé... :D

                        NSERPIK - Profil | Čt 20.2.2014 8:59:20

                        Obiš >> U přítoku postavíme pivovar a u hráze pálenicu. To pole co tam je kolem bude chmel a teda ty trnky místo vody. Ale kousek přehrady tam necháme, at nám je Ital může zavlažovat pěkně)))

                          Nsmidy - Profil | Čt 20.2.2014 8:45:34

                          SERPIK >> :)

                            NObiš - Profil | Čt 20.2.2014 8:37:06

                            Ale howno,pánovééé... Nasadíme tam trnky! By ste viděli kolik lidí by na podzim chodilo na brigády. :D

                              NSERPIK - Profil | Čt 20.2.2014 8:22:07

                              antony >> Tož ale to je nápad. To je zatím nejlepší co tu zazněl zatím))), ale kdo ty zemaky bude okopávat? Lepší bude kukuřice, nebo něco co se nemusí okopávat)))

                                Nantony - Profil | Čt 20.2.2014 8:14:40

                                Anebo Ordějov necháme vypustit a nasadíme tam zemáky. A bude po stížnostech, že tam nic není, že to důchodci vybrali...
                                hola
                                antony

                                  NObiš - Profil | Čt 20.2.2014 6:45:32

                                  knik-licht >> stromy se dají zatížit. Proč by to někdo vytahoval? Musíš si uvědomit,že Ordějov se od NM velice odlišuje. To se nedá vůbec srovnávat.... Se mi spíš zdá,že hledáš důvody proč to neudělat.... Nevím.... Byl to pouze nápad... Hezky se o tom pokecalo... Asi už je zbytečné víc o tom mluvit...

                                    NObiš - Profil | Čt 20.2.2014 6:35:07

                                    macc3 >> Jj.. máš pravdu. Je potřeba,aby se na to podíval někdo,kdo tomu rozumí. Jak sem psal. Nevím,jestli je to vůbec reálné kvůli zákonům a vyhláškám.
                                    Tak určitě se tam časem větší ryby chytat budou.... Když dorostou.... Zatím tam nějak nejsou,že...
                                    Neslyšel sem,že by se to na jiných vodách dělo.... Jednou to někde začít musí.
                                    A jak si psal o té hospodařící organizaci.... Ano,i to už tu padlo. Je to jen o přístupu a zájmu lidí co se kolem vody pohybují.
                                    Už se to psaní začíná opakovat..... Byl to jen návrh,jak zlepšit obsádku na Ordějově. To jestli je či není reálné ať zjistí jiní.

                                      NViktorin - Profil | St 19.2.2014 21:18:23

                                      macc3 >> konečně trochu střízlivé názory

                                        Nknik-licht - Profil | St 19.2.2014 16:50:35

                                        úhoře málem nenasadily, protože zelení jsou proti protože je to nepůvodní druh !!!