Olšava 2A - Ordějov

Ahoj všichni, prosil bych nějaké informace o kaprech na tomto revíru. Např. množství, velikost...
Předem díky
Autor diskuse: Malotík - Profil , 28.5.2007 kaprařina - revíry, cestování

Nmacc3 - Profil | St 19.2.2014 16:40:06

antony >> zapoj do toho ochranáře a během chvilky z toho budeš mít ptačí rezervaci a klidovou zónu, ale úplně na vše :-) ... opatrně :-))

    Nknik-licht - Profil | St 19.2.2014 16:39:40

    Četl jsem tuto diskusi, jen nevím jak to s těmi stromy dopadne pokud se to schválí. Nebudu popisovat, že dřevo plave, a všechno ve vodě je lehčí. Vemte si to, že to schválí schůze ale jak to chcete podniknout? Stejně se najde někdo komu to bude vadit a pokud bude mít vybavení tak tam najede s lodí uváže ty stromy a vytáhne je ven. Kdyby byl Ordějov jak nové mlýny nebo nějaká velká voda třeba Orlík tak pochybuji, že by to někdo tak rychle vychytal. Když jsem jinde vedl diskusi o brigádách tak jsem byl odbyt tím, že nikdo nechce chodit na brigády, každý je rybářem aby lovil ryby. Teď se pokoušíte aby nic nikdo neulovil. Udělejme, že 70% přehrady bude hájené pásmo a budem lovit třeba jen v odkalovačce :) Když tam někdo přijede tak poslední fleky budou obsazeny důchodci a každý se otočí a pojede pryč. Nikdo na tu vodu chodit pak už nebude :) Vždyť chcete aby ta voda byla pro rybáře, že jo !!! Jinak úhoři měly bít sazeni v loni. Schůze to málem neschválila. Monté je dost drahé. Vám, kteří na vodách MO UH.Brod lovíte a chcete taky o nich rozhodovat řeknu aby jste vstoupili mezi členy MO Uh.Brod.

      Nmacc3 - Profil | St 19.2.2014 16:37:29

      já teda nevím, ale ...
      - jaký je primární účel dané nádrže ?
      - co na to vodoprávní úřad ?
      - je vůbec možné a legální něco natahat do vody kvůli rybám ?
      - dle mého bude většina členské základny MO proti ( starší ročníky )
      - opravdu to bude klidová zóna pro ryby, nebo de facto označené místo pravděpodobných úlovků větších ryb ?
      - jsou na jiných svazových revírech uměle vytvořené překážky zajišťující rybám klidovou zónu ?
      - co na to hospodařící organizace ? ( tak to proberete na schůzi ) :-)
      to je v krátkosti co mě právě napadlo ...

        NObiš - Profil | St 19.2.2014 12:24:25

        antony >> Třeba se to ujme. Bylo by to fajn. :)

          Nantony - Profil | St 19.2.2014 12:16:12

          Obiš >> přesně tak. A ideálně ještě s takovým předstihem, aby si to mohli probrat na výborové schůzi. A pokud na Ordějov někdy zajdou, což asi jo, mělo by to být v jejich zájmu něco pro lepší životní prostor ryb udělat. Možná to tu i někdo z nich čte. Ze zkušenosti vím, že nejlíp se něco prosazuje, když ten, kdo má v moci s tím něco udělat si myslí, že ten nápad je jeho.

            NObiš - Profil | St 19.2.2014 12:02:40

            antony >> Určo by bylo lepší dát to brodskému vedení. A to ještě před schůzí... To by bylo uplně nejlepší, aby se na to mohli nějak rozumně připravit.... Ale to musí někdo z vás... Já sem v tomto dost mimo...
            Nemyslím si,že by to nějak stížilo rybolov. Ryb by se chytalo pořád dost. Ordějov není zase tak malá voda,aby se všechno nacpalo jen do křoví.
            Jj.. i já hodně dospěl. :D

              Nantony - Profil | St 19.2.2014 11:43:00

              Obiš >> je mi to jasné, že by se jednalo o větší akci, ale znáš to tady. Naši lidi spíš by chtěli slyšet, jak jim rybolov usnadnit a ne ztížit. Jedině do toho zapojit ochranáře, kteří by to nějakým způsobem uměli obhájit. Anebo jak jsi napsal, kdyby to vzešlo z vedení, pak by se snad dala čekat jakási podpora i členské základny. Je zajímavé sledovat, jak se rybáři začnou uplně jinak chovat k vodě, kterou si vyčlení ze svazového rybolovu.

                Nsidla - Profil | St 19.2.2014 11:18:58

                na Ordějově jsem byl 2x na čumendu bez prutů, potom k podzimu na vláčku a po prvním nahozením už jsem měl dva profi RS za prdelou.na to nejsem z krajských vod zvyklý:-D,jednání na úrovni.tak by to mělo být všude.

                  NObiš - Profil | St 19.2.2014 11:05:51

                  antony >> Nazdar Toníku,jak jde život? Tohle se na černo udělat nedá. Tam je potřeba udělat klidovou zonu, aby to ryby nenutilo vůbec vystrkovat nos. To pár stromů nezajistí. A zatahovat na černo 20 stromů.. to je na průser.

                    Nantony - Profil | St 19.2.2014 10:58:24

                    SERPIK >> loni na podzim jsem byl na Ordějově s kámošem a ten tam chytl pěkného hada na halibutku!. Bylo to už v době hájení, tak šel zpět. Chycený byl za krajíčk spodní čelisti, takže odháčkování trvalo vteřinu.

                      Nantony - Profil | St 19.2.2014 10:55:53

                      Kurňa, tady je tolik příspěvků, kolik tato diskuze nenabrala od svého vzniku.
                      Obišu, ten nápad s vybudováním rybího úkrytu je naprosto úžasný, ale muselo by se to realizovat jakdyž načerno. Cílem zdejších rybářů je ryby lovit a sežrat, ne chránit. To nikdo nepředělá. Pomůže až generační obmněna.

                        NObiš - Profil | St 19.2.2014 10:47:27

                        SERPIK >> Větší tam jsou. O tom se ani nebav... Ale to procento těch malých tam bývalo dycky veliké. Nevím,jak často se vysazuje monté.

                          NSERPIK - Profil | St 19.2.2014 10:24:29

                          Obiš >> V tom Bánově jsem chytal s ogarama hady cca 10let zpět a to už tahdy se chytlo něco i většího, tak si myslím, že tam určitě nějaký větší kousek bude.

                            NSERPIK - Profil | St 19.2.2014 10:22:00

                            Obiš >> Jednou jsem na moravě na řece chytil 87 uhoře a toho jsem uchoval 2dny uplně bez problému. Jak říkáš je to odolná ryba.

                              NObiš - Profil | St 19.2.2014 10:18:21

                              SERPIK >> Ale vždyť na tom nic není. To je dobře. Já jen říkal,mé přesvědčení,že pokud ho nechci,tak ho nechytám. Stejně se občas i tak povede... Pokud není nějak extra špatný,tak ho taky hodím zpět. :)

                                NSERPIK - Profil | St 19.2.2014 10:06:33

                                Obiš >> Jo to je, ale nějak jsme to uznal za vhodné ho pustit.

                                  NObiš - Profil | St 19.2.2014 9:51:29

                                  SERPIK >> úhoř je tvrdá ryba... dost vydrží...

                                    NSERPIK - Profil | St 19.2.2014 9:37:48

                                    Obiš >> Abych ti řekl pravdu, tak jsem ho pustil byl jsem tam na vic dní a chytil jsem ho první den, tak jsem ho šupl do vody. Mám někde i video, jak ho pouštím.

                                      NObiš - Profil | St 19.2.2014 9:01:38

                                      SERPIK >> Tak to už je slušné. Já tam mám nej tak 60-ku:( Ale Stejně jsou ti menší lepší... Není to tak mastné. (úhoře chytám jen,když si ho chci vzít. Jinak je radši nechávám na pokoji. Je blbost je lapat CHaP, když půlka jich má háček až někde v řiti) To je radši nechytám.

                                        NSERPIK - Profil | St 19.2.2014 8:52:12

                                        Obiš >> Chytal jsem 2roky z5, ale sama drobotina. V loni jsem nezkousel.Nej co z tama mam je kolem 70cm.