Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Nbéčko - Profil | Út 17.1.2006 20:56:52

tohle doleze až za hranice a do moře.ty vole to je něco

    Ndoncoyote - Profil | Út 17.1.2006 20:55:46

    Šlehy - aby měly ryby co žrát, pokud to kyanid vybílí dočista dočista. Jak by vypadala řeka, kdyby tam byly jen nasazené ryby. Hladový kapr, amur, možná lín, hladové štičky, candáti a sumčíci. Asi nuda. Ale třeba to odstraní nepůvodní trumany. Ty asi nikdo nasazovat nebude. Něco zachrání otevřené tůně a ramena např Borek, probošťské jezero (asi Vaňkovo) a pod. Tam odtud by mohla vyrazit do řeky drobná bílá ryby a nakrmit dravčíky. Možná tam nasypou něco ze síťových odlovů.

      NOndra (carpman) - Profil | Út 17.1.2006 20:54:28

      Piča tak už to máme i u nás na Mělníku:-((((((((((()

        NHonza T. - Profil | Út 17.1.2006 20:54:06

        Foto>Neuvěřitelný...Utopit tu draslíkárnu v tý vodě...

          Ngulll Honza - Profil | Út 17.1.2006 20:54:00

          šlehy:já slyšel, že právě nemůže protože, kyanid zniči veškerý ekosystém(plankton, betnos aj.). A ryba se jen tak neuživí, musí tam opravdu být něco z čeho by se živila

            Nbéčko - Profil | Út 17.1.2006 20:51:55

            frantad-jeŠtě to sem dávej srdce krvácí.trochu soucitu s citlivími jedinci

              NHonza T. - Profil | Út 17.1.2006 20:51:45

              Tak v tom případě sladit vodu!:))

                Nschrek - Profil | Út 17.1.2006 20:49:25

                je to nekde na netu ty zpravy

                  NFrantaD | Út 17.1.2006 20:48:59

                  Jak to vypadalo 16.1.2005 v Kostelci n. Labem na Labi. Od 7:00 ráno jsme vyndavaly padlou rybu z česel u turbin.Kapitální cejni,kapr,candát,amur. Menší ryba nebyla zachycena, protože propadla mezi mříží u náhonu. To trvalo až do tmy. Pokračování 17.1.2005 a jdeme i zítra. I ty bolševický prasata z Draslovky by zasloužily chcípat tři dni.

                    NŠlehy | Út 17.1.2006 20:46:40

                    gulll Honza:Ryby se tam vysadit hned můžou.Kyanid se nikam neusazuje.Odplave a vyprchá.

                      Nbéčko - Profil | Út 17.1.2006 20:44:56

                      gulll Honza-jo souhlasím protože je zase za chvilku otrávěj.!!!!!!!granát do draslovky

                        Ngulll Honza - Profil | Út 17.1.2006 20:40:52

                        vedl: jo tak jim něco pošli, ale myslím, že tím asi zeď neprorazíš.
                        jirka+becko: já myslím, že i když by se platila ta speciální známka, tak se tam hned tak ryby vysadit nemůžou to je ten problém.

                          Nvedl | Út 17.1.2006 20:34:14

                          Zdravim rybare. Verite ve spravedlnost? Verite, ze 10 mil. je pro takovou firmu zvlastni zatez? Ja moc ne, tak jim aspon denne poslu nejaky ten mailik, abych jim to pripomnel. Par z Vas mi to mozna bude mit za zle, pro ty ostatni tu davam ty adresy.

                          pavel.bruzek@draslovka.cz; ladislav.sleszar@draslovka.cz; vladislav.mrkvicka@draslovka.cz; jiri.holub@draslovka.cz; jan.hampl@draslovka.cz;jiri.zeman@draslovka.cz; petr.bruzek@draslovka.cz; ft@draslovka.cz; draslovka@draslovka.cz

                            Nbéčko - Profil | Út 17.1.2006 20:31:23

                            jirka-neplaš stejně nasaděj hovno!

                              Njirka | Út 17.1.2006 20:27:44

                              Je to hruza ja bych ty šmejdy kdo to zavinil pověsil do pruvanu ale vše bude dobre myslim že zase připlatime na znamkach stalo se to v čechach ne my ze severni moravy mame dost jak u nas byly zaplavy nikdo s čech nedal ani korunu a jak se zvedla voda v čechach tak hned jsme platili povodnovou znamku tak to je a tak to bude uvidite

                                Nbéčko - Profil | Út 17.1.2006 20:24:17

                                sosed-jsis hodil fotečku do karty jo????velkej kluk :-)))) ale já mám delší vlasy :-))

                                  Nbéčko - Profil | Út 17.1.2006 20:22:44

                                  sosed-jo učí.a pěkně rozjetá.máme tak trošku ujetího učitele.píská :-)))) a jak píská tak mele jak homosexuál! bože a když vypráví jak ho uštkla zmije tak jsi mrtvej smíchy.super scéna když ukazuje jak lezla a syčela :-)))))))))))))jo chemie.mám snad dvojku hele.a to neumim počítat rovnice!ale mám Lidku.musíš to sichrovat.

                                  když já vejš ty fleky neznám a tohle bylo suprově hned u marketú,silnice k tomu byla.jezdil tam okolo vlak.bylo to pěkně dostupný a hlavně tam byla má milovaná mělčina. :-((((((

                                    Nsosed - Profil | Út 17.1.2006 20:16:58

                                    béčko: v kucharine se uci chemie?? My jen zaklady zrovna nemame.. btw Budes si muset najit novy flek.

                                      Nbéčko - Profil | Út 17.1.2006 20:11:49

                                      sosed-jo dyk já do kolína jezdím.jenže teď je to od púlky města mrtvé.jo chemie je mrcha máme jí taky jenom základy ale je to těžký jak dobytek.víš co je nejhorší???že jsem všechny ryby udělal u draslovky!

                                        Nsosed - Profil | Út 17.1.2006 20:08:54

                                        béčko: chemii vubec neholduju.. Ja to mam na Labe asi 150km.. A na Labe jet muzes, nad Kolin..

                                        Japčák and all: ja jsem zadne nebezpeci nespozoroval, takze se omlouvam..