Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 11:27:52

G.Moolis: Čekal jsem od nich víc iniciativy. Obzvlášť s ohledem na rozsah tý katastrovy. Když se má někde vykopat starý pařez, tak to jsou vidět před kamerou každou chvilku. Proto mě to ticho dost zaráží.

    NG.Moolis - Profil | St 18.1.2006 11:21:58

    Pepino: Třeba tady:
    http://www.novinky.cz/domaci/74950-kyanid-v-labi-se-blizi-do-nemecka.html.
    Zkus si to přelouskat, o orgánech ochrany přírody jak v Německu, tak u nás je tam psáno několikrát. Že o tom nepsali v Zednických rozhledech nebo v Blesku, je ovšem smůla.

      Npepino - Profil | St 18.1.2006 11:15:54

      Jedinej kdo se ktomu postavi budou rybari ktery delaj vse srdcem Ochrancum nic nevadi akurat budou bulet ze kormorani maj hlad ale labute a kaceny zijou a co se tyce zelenych to je katastrofa sama o sobe je to proste hnus des a bes

        Npepino - Profil | St 18.1.2006 11:13:41

        maxwell koukal jsem ti do karty mas pekny kapry nechces prozradit od kud

          Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 11:10:56

          skipi: Zatím ani nekvikli. To bylo skoro první, co mě na tý aféře zarazilo. Sem čekal nějaké plamenné proslovy o pohánění k zodpovědnosti a zatím se žádný ochránce neozval. Může mi pak některý z nich zkusit promlouvat do duše, že dělám rybám háčkem dírku do pysku.

            Nskipi | St 18.1.2006 11:08:17

            A slyšel jste už někdo,že by se taky ozvali nejaký "Zelení" nebo "Děti země" atd. kteří nejvíc řvou když se má stavět dálnice a jiné stavby které ulehčí život spoustě lidem? Já tedy ne a jestli se pletu tak pardon!!!!

              Nmaxwell - Profil | St 18.1.2006 11:01:55

              Jak řekl pepino,je důležité abychom nestavěli své bivaky s podlážkou,abychom nenarušili ekosystém,ale to,že na břehu řeky je fabrika,která vyrábí cyklon b,už zas tolik nevadí,že maji fabriku v katastrofálním stavu taky ne..

                Nskipi | St 18.1.2006 10:57:42

                No a to je právě ono vzhledem tomu,že to vyčíslování škod bude trvat dost dlouho tak si myslím,že to nakone vyjde do stracena......bohužel((((((((((((((

                  NHonza Pok. - Profil | St 18.1.2006 10:50:09

                  Kdo byl vlastně konkrétně poškozen? 1) Životní prostředí - tzn. stát. 2) MO ČRS po proudu. 3) Zatím žádný případ otravy nebo onemocnění u občanů.
                  Pro budoucí odškodnění je nutné znát konkrétní škody. Stát je vyčíslí na základě obecných předpisů. Škody na mrtvé nebo znehodnocené rybí obsádce ale musí vyčíslit jednotlivé MO! Vzhledem k situaci, kdy se zatím objevila hlavně skupina bílé ryby (i díky tvaru těla lépe projdou česly), budeme muset počkat na jarní tání a zvýšení teploty. Teprve tehdy se ukáže, co se stalo na přilehlých tůních a ramenech. Takže vyčíslení škody nebude hned.
                  Možná bude dobré místo střílení kohokoliv domluvit se s hospodářem na metodice a pomoci při sčítání a likvidaci padlé ryby, aby bylo dostatek údajů pro vyčíslení škody. Stejně tak bude pro budoucí rybařinu na postiženém toku a v jeho okolí provádět kontrolní rozbory (v budoucnu), aby se vyjasnilo zbytkové množství škodlivin v mase i vodě.

                    Nmacek | St 18.1.2006 10:39:00

                    honza> podívej, peníze jsou jedna věc, ale všechno se za ně koupit stejně nedá, ten narušenej ekosystém se bude dávat dohromady pěkně dlouho. podstatná by teď měla být reakce příslušných státních úřadů a zostření dohledu nad těmahle postbolševickýma provozama, protože je to fakt časovaná bomba, a pokud se může něco pokazit, tak se to taky pokazí…

                      Npepino - Profil | St 18.1.2006 10:34:59

                      To co se stalo je opravdu katastrofou,ale mi stim nikdo nic neudelame jen me zajima pristup postizenejch organizaci ktere budou postizene.Na nas machrovali jakto ze zavazite spite u vody atd.V chranene krajine oblasti si clovek nemuze ani uprdnout a ted tenhle masakr.jsem jen zvedav co stoho vyvodi pani ochranari.Je to vsechno na nic ja bych je povesil cely vedeni kolina nebo bych jim ten kianid dal k snidani

                        NHonza M - Profil | St 18.1.2006 10:33:49

                        macek: jo, tak snad se to s tou Vltavou fakt naředilo a ten otřesnej úhyn přestal :-( // Jsem zvědavej kolik finančních prostředků Draslovka uvolní na zarybnění... Doufám že se k tomu postaví čelem a bude to stát za to :-/

                          Nplavčík Tom - Profil | St 18.1.2006 8:37:49

                          Jirka: že Tě prsty nebolí!!! Když byly povodně na Moravě, platili jsme povodňové známky povinně (alespoň v naší MO).

                            NLeoš | Út 17.1.2006 23:12:59

                            jsem tím vším rozezlen, rve mi to srdce když vidím ty jatka, jsem zvědavej jak to s tím vším dopadne, jsem zvědav co budou ochranáři a svaz dělat????...JAKÉ NAVRHUJETE ŘEŠENÍ??????????

                              Nnumi - Profil | Út 17.1.2006 23:04:59

                              Jak to vypadá pod Mělníkem. Je tam něco mrtvého?

                                NCeP | Út 17.1.2006 21:29:14

                                Ondra (carpman): do prdele tak zejtra odpoledne to bude u nas doma. teda uz tam daavno nebejvam, ale poradnej kus srdicka sem tam nechal...

                                  NŠlehy | Út 17.1.2006 21:08:00

                                  gulll Honza,doncoyote:Sakra,na tohle jsem vůbec nepomyslel.V každém případě to ale bude trvat podstatně kratší dobu než návrat vyšších živočichů.

                                    Nmilda - Profil | Út 17.1.2006 21:07:47

                                    tůn v Jiřicích je prý čistá, ale ta ostatní voda to je hrůza§

                                      Ngulll Honza - Profil | Út 17.1.2006 21:03:54

                                      já už se jdu asi zastřelit to existuje zasranejch věcí kam to mohli ty idioti vyvezt a oni to pustěj do řeky
                                      Myslim že budem muset hledat nové rybářské revíry s takovou pestrostí ryb hlavně po tom do jakýho stavu se Labe dostalo(čistota-raci, škeble...)