Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

NŠuli - Profil | Út 17.1.2006 14:44:43

rybomil:Čau kámo....tady malá pozornost kámo...dík kámo..čau:-)))

    Nrybomil | Út 17.1.2006 14:38:43

    K...a hoši, ať nám nikdo neříká, že do takto nebezpečných provozů nechodily žádný kontroly. Kámoš dělá výrobního náměstka v táborský Elektroisole ( dnes belgický majitel), kde mají sice asi 50 nebezpečných látek pro Ž P, ale v malých množstvích a kontrolu z orgánů Ž P tam mají prakticky pořád. Tak co se tedy a jak kontrolovalo v Draslovce ?Kontroly typu Čau kámo?

      NJapčák - Profil | Út 17.1.2006 14:23:37

      all,rybomil - no, s tím jedním čidlem mě to šokovalo taky !!! Jestli jsou tak (nebo podobně, i dvě čidla asi budou málo) zajištěny všechny chemičky u nás - Bůh nám milostiv !

        NRobert(původní) - Profil | Út 17.1.2006 14:16:41

        Petr S: Podle jednoho mého dodavatele, který to tam zná ve firmě žádná antihavarijní opatření nefungovala proto, že tam prostě nebyla. Starý provoz, který enbyl modernizován. Bylo jen otázkou času, kdy se stane průšvih. Otázkou je, kdo zodpovídá za prevenci ekologických nehod - není to nějaký státní úřad, který na to má dohlížet? U nás by se například něco takového stát asi nemohlo, protože by nám báňský úřad dal za uši předem.

          Nrybomil | Út 17.1.2006 14:08:51

          Jo, dobrý pokud mají postavené hlídání úniku zvláště toxických chemikálií do povrchových vod na jednom čidle, tak je to trestuhodný šlendrián socialistického typu. Podobně tomu bylo s hlídáním úniku kys. dusičné X louhu sodného ze sanitačních okruhů benešovské mlékárny na městskou čističku. Přišlo Danone a hned se to předělalo tak, aby k úniku nemohlo dojít.
          Ve Svitzerlandu jsem viděl jen ojediněle žvejku na chodníku a igelitky s chatařkým bordelem v lese ani náhodou. Když došlo k havárii na Rýně ve společnosti Sandoz, bylo to pěkné točo pokut a osobní zodpovědnosti. Od tý doby X let zatím tam nic podobného.

            NMarda - Profil | Út 17.1.2006 14:08:16

            Nedopadla náhodou podobně i Tisza?

              NJapčák - Profil | Út 17.1.2006 14:03:04

              šeptal - pokud mě paměť neplete tak v tom Rumunsku - Dunaji to byla taky nějaká sračka s kyanidem ? Doufám že to nedopadne jak tam, to bylo tuším pár stovek km :-(

                NPV - Profil | Út 17.1.2006 14:02:42

                Tu Lučebku v Kolíně si pamatuju z dob, kdy jsem tam byl za komoušů na vojenském cvičení.V kasárnách a v celém Kolíně to občas smrdělo tak, že se mi zdvihal kufr.Navíc lampasáci tvrdili, že se jim z toho smradu špatně hojí rány. No hrůza.

                  Nšeptal - Profil | Út 17.1.2006 13:52:01

                  jihočeská vydra: Čet jsi snad někdy, nebo viděl ve zprávách, že ve Švajcu, nebo jiné civilizované zemi vytráví řeku? Zatím se to vždycky odehrálo v Číně, Rumunsku a teď u nás.

                    NPetr_S | Út 17.1.2006 13:51:00

                    "Únik jedovatého kyanidu, který minulý týden zamořil u Kolína Labe, zavinila závada v detoxikační jámě odpadní vod společnosti Lučební závody Draslovka Kolín. Vyplývá to ze závěrů vyšetřování. Vadné bylo údajně čidlo na signalizačním plováku. Množství kyanidu v Labi postupně klesá."

                    Pokud jedno vadné čidlo může zapříčinit únik kyanidu do řeky, navrhuji trestní stíhání projektanta takového "zabezpečení".

                      NJM - Profil | Út 17.1.2006 13:42:25

                      Vokoun: Jsem rád, že jsme se domluvili. Už rejpat nebudu, dneska už mám vybráno. .

                        Njihočeská vydra | Út 17.1.2006 13:39:44

                        rybomil jak vis ze ve švajcu je to jinne?je pravda ze by to tak daleko nenechali dojit a nejak by se to resilo a zabranilo dalsimu rozsireni

                          Notik | Út 17.1.2006 13:17:50

                          snad Prazske vody podle informaci jsou skutecne zarybnovany poctive.Jinde davaj ryby do tuni a rybniku, na Labe kazdej se.. a kdyz se zeptas tak ti reknou ze to je reka a ze je to skoda ze neco priplave.Moje osobni zkusenost!!!!

                            NVokoun - Profil | Út 17.1.2006 13:14:37

                            JM: OK. Hodil ho tam teda někdo. A dokonce jsem jednoho z nich znal. Dostal 19 let a už se mu to krátí.
                            A neboj, já si taky vobčas dám do trumpety :-)

                              Notik | Út 17.1.2006 13:12:14

                              odskodni mozna jo ,ale do Labe ty ryby stejne nedaj asi nevis jak to nekde chodi.Jak se zarybnuje akorat tak papirove.

                                NMarsip | Út 17.1.2006 13:04:46

                                Teď v rádiu hlásili (telefonovali s někým z Hradeckého kraje), že fabrice hrozí 10mil pokuty a že prý hodlá poškozené rybáře odškodnit. To jsem na to zvědavý...

                                  Notik | Út 17.1.2006 13:03:23

                                  je to strasny,ale obavam se ze se to zase zamete pod stul neni to poprve co je uhyn ryb,ale nikdy v takovem rozsahu.10 let kdyz se nic nestane.

                                    NJM - Profil | Út 17.1.2006 13:03:16

                                    Vokoun: Nic ve zlém, ale přečti si ten svůj příspěvek na který jsem reagoval. Já vím, jak jsi to myslel, ale napsal jsi to jinak. Kdybys napsal "někdo hodil", tak by to bylo jinak, ale v tvém kontextu to vychází tak jak jsem reagoval já. Nicméně na to, že to z mé strany rozhodně nebylo myšleno vážně ale jako vtip, což je poznat, reaguješ zbytečně konfrontačně. Možná jestli já chlastám moc, tak by tobě nezaškodilo si asi občas dát taky trochu.

                                      NVokoun - Profil | Út 17.1.2006 12:45:38

                                      JM: já nic takováho nenapsal. A pokud jsi si to tak vyložil, je to tvůj problém. Se na mě nezlob, ale máš nějaký divný myšlenkový pochody. Proto si myslím že asi moc chlastáš.