Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Honza M - Profil | St 25.1.2006 15:33:01

Čára: souhlasím, v těchto úsecích mívají ryby úplně spálené ploutve... Nevím čím to je, ale klidně by to mohlo být podbným sajrajtem...

    Čára - Profil | St 25.1.2006 15:25:22

    Dodlinka: Podle neověřených informací bývalého pracovníka Draslovky docházelo k malým únikům průběžně. Myslím si, že tedy záleželo v jaké koncentraci to ryby dostaly.
    Ale na Labi od Poděbrad po Kostelec jsem občas narazil na ryby (kapři, cejni,...?) se zakrslou ocasní ploutví, ale bez známek poranění. Nevím, zda to může mít souvislost, případně zda to bylo někdy zkoumáno. Nad Kolínem jsem na takové ryby nenarazil, ale tam jsem nebyl tak často.

      medvěd - Profil | St 25.1.2006 15:12:19

      Pořád tady padají částky na odškodnění pro rybáře.Myslím si,že ta částka vznikla taky tak trochu při jednání s pojišťovnami.Podnik jako Draslovka je zcela jistě pojištěn na Odpovědnost za škody.Jde podle mého mínění tedy o částku,kterou je pojišťovna ochotna vyplatit,nebo Draslovka je na takovou výši pojištěna,nebo něco podobnýho.V každým případě každá taková událost dost podstatně zvyšuje pojistné pro další období.Je to stejný jako každoroční zvýšení povinného ručení os.automobilů.Teď jde jen o to zapracovat na co
      největším snížení pokuty a bude to docela levné.Mám za to že případná výše náhrad a pokut by mohla na podobné a potenciální znečišťovatele působit víc,než nějaký kontroly příslušných úřadů

        Dodlinka - Profil | St 25.1.2006 14:52:11

        Já bych řekl že to nebyla jednorázová otrava, ale že jim to utíkalo už delší dobu. Vzpomněl jsem si, že sem někdo dával v létě fotky cejnů z Labe, a že měli stejné krvavé skvrny jako ty co byli otráveni kyanidem. Tehdy se ten někdo ptal, jestli nevíme od čeho to je. Je možné že už tehdy jim to utíkalo po troškách, nic s tím neudělali a teď to takhle dopadlo.

          Petr_S | St 25.1.2006 13:44:52

          Nechápu, co má svaz stahovat? Žaloby na náhradu škody byly těžko podány - ta ještě nebyla vyčíslena a žádný průměrně inteligentní právník by nepodával žalobu bez důkazů o její výši.
          Podaná mohou být nanejvýš trestní oznámení a jejich stažení je irelevantní - orgány činné v trestním řízení nemohou reagovat odložením věci - pokud se jednou o možném trestném činu dozvědí, musejí samy zjistit, zda byl či nebyl opravdu spáchán a teprve pak rozhodnout o zahájení terstního stíhání konkrétních osob nebo o odložení věci.
          Podmiňovat mimosoudní vyrovnání škody stažením trestních oznámení je zcela mimo, mělo by to logiku pouze ve vztahu k žalobám na náhradu škody - ty ale podle mne podány ještě nejsou a není tedy co stahovat....

            macek | St 25.1.2006 13:29:32

            michal> a jo, chybka se vloudila, na to jsem zapomněl.
            ale i tak, je to povedený. v tomto světle mi ty dva melouny nepřipadaj tak špatný :-))

              Michal | St 25.1.2006 13:22:36

              rybomil: jo, tak tomu už rozumím, předtím jsem nepochopil, jak jsi to myslel, to co píšeš znám velmi dobře, žalobce žaluje 300.000,-Kč, tak má určitě pravdu, jinak by nežaloval, a vy prokazujte že pravdu nemá, viď ? to znám, občas to v práci zažívám

              macek: máš i nemáš, možná náhradu za psa, za ušlý zisk už hodně problematicky, pokud ti zdrhla ze zahrady a ty sis ji nezabezpečil, budeš mít problém, protože pes nemá navolno co běhat a ohrožovat dopravu, takže nakonec si teoreticky vysoudí soused na tobě náhradu za rozbitý blatník, stačí ti to takhle ? zjednodušeně řečeno, u sporů o náhradu škody je výsledek často ve hvězdách :-)

                rybomil | St 25.1.2006 13:20:33

                macek: Nebo že by petice Nejvyšší + 15 ze svazu ven: - )

                  Drahos | St 25.1.2006 13:16:04

                  Hoši- Kde je psáno že nemůžete dát sami trestní oznámení na Draslovku.! Vždiť nezničili jen vodu Svazu jako takovému.Ale hlavně členům ,kteří mají pravo zasahovat do dění svazu.Od čeho jsou výroční schůze.Týká se vás to? Tak zasáhněte!

                    macek | St 25.1.2006 13:02:18

                    já bych řekl že by měl někdo sepsat petici labe–min15 :-))

                      macek | St 25.1.2006 13:01:00

                      JM> jasně, ale to bych musel být bejvalej estébák, a to ani hypoteticky nejsem!!! :-))

                        JM - Profil | St 25.1.2006 12:59:12

                        macek: 2 mega, to je něco jako paušál.

                          Carpis | St 25.1.2006 12:58:46

                          Hraji + Miloš_Dia:
                          Řeknu Vám jednu anekdotu:
                          Potká Čech (bývalého) Jugoslávce někde na Jadranu a ptá se: Hele, jak je to možný, že vy jste se od těch fašounů osvobodili sami a nemusíte teď nikomu poklonkovat?
                          Jugoslávec: No to je jednoduchý. U nás měla většina lidí doma starou flintu po dědečkovi, tak se trošku přiřízla hlaveň, aby se vešla pod kabát a když ten útlak přesáhl jistou mezi, vlítli jsme ně.

                          Čech na něj chvíli zaraženě kouká a špitne:
                          "No vidíš a právě tohle bylo u nás zakázaný!!!"

                          Vidím hoši, že se ve vás češství nezapře. 2 miliony? Jó, děkujeme pěkně, to jsme ani nečekali, takový vstřícný postoj, pane, děkujeme, děkujeme... Jaképak žalování, nene, pěkně děkujem. Já apeluju na postoj, ne na prachy. A ty Miloši, zaspívej nám ještě jednou, ať si to jako zdůvodníme, že vlastně nejde vůbec nic dělat...

                            macek | St 25.1.2006 12:56:18

                            hypotetická otázka pro MIchala, nebo kohokoli jiného, naším právem poznamenaného:
                            když budu mít chovnou čubu, která mě stála 20 tisíc, 2 roky starou, v prvním vrhu měla 5 štěňat, každý jsem prodal po 15 litrech, a soused mi ji neúmyslně přejede autem – jakou mám na něm šanci vysoudit škodu?

                              Leoš - Profil | St 25.1.2006 12:48:16

                              Možná napíšu to co už zaznělo, ale 2 000 000 skončí na účtech místních organizací, ze kterých pak nakoupí ryby se kterými nasadí svoje soukromé vody.....a za 5 let se teprve zjistí že celková škoda na Labi byla třeba trojnásobná!!!!!jen by mě zajímalo za jak dlouho se Labe srovná???!!!!!!Doufám že Draslovce dají pořádnej záhul alespoň Němčouři, když mi to nedokážem

                                rybomil | St 25.1.2006 12:47:13

                                Michal: U obou soudů, díky tomu, že všeobecný přístup soudců je takový jaký je, to tak fungovalo. Pořád jsem já sám, nebo v druhém případě s kolegou musel mlátit soudce argumentama, požadovat aby žalující strana doložila atd,atd. jinak by nás odsoudili hned v 1. či 2. stání, stejně jak jiní soudci dalších našich 28 sousedů.Takže nakonec se díky té intervenci spis rozšířil o cca 400 stran.Studovat jej můžeš jen v úřední a dohodnuté době, kopii stránky ti udělají za 15 Kč ! Sqvělé. Navíc soud to chce brzy ukončit, takže navrhuje, abys radši zaplatil atd., kauzy táhnoucí se přes 3 roky jsou zvláště sledovány. A to jsem byl žalován o zaplacení původně jen 6450 Kč.
                                V prvním případě vycházel soud ze zápisů protokolů DN špatně šetřené příslušníky dopravní policie( účastník DN = minimálně spolupachatel ). Dokazuj, že poliši nemaj pravdu, když v době šetření DN ležíš v nemocnici. Pěkně se zapotíš.

                                  Martin M. - Profil | St 25.1.2006 12:21:46

                                  doncoyote> vysvetleni najdes v Plkarne vcera kolem 22hod.

                                    Michal | St 25.1.2006 11:54:59

                                    Miloš: ty máš dnes svátek, tak ti v práci pro dnešní den sebrali veškerou pracovní náplň, viď :-)))

                                      doncoyote - Profil | St 25.1.2006 11:54:33

                                      MM - Koukám na počet příspěvků a ten se o 400 snížil zásahem zvenčí nebo? Je správný počet reakcí na závadu nebo se stala chyba v systému. Nebo malé cenzůrka?

                                        Petr Havlíček - Profil | St 25.1.2006 11:42:32

                                        Miloš dia: díky, přesně to si myslím. Jenom to nedokážu tak pěkně napsat.