Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

NMiloš_Dia | St 25.1.2006 11:38:12

Tečééé, vo-da tečéé, po kamení skáče,
ky-aaa-nid ji "čis-tí", místní em-ó plá-če.

Te-čééé, vo-da tečééé, ko-ry-tem si sviš-tí,
flaj-zaaa-ry už nééé, už vů-bec ne-pi-ští.

Schráááb-né-me dvě megááá, omastíme účty,
se-réé-me na čle-ny, my jsme přece hus-tý !!!!!

Lep-šíí vra-bec v hrsti, to je naše hob-by,
po-dóó-bně jak Krause, ka-ka-ové bo-by !!!!!


Extra pro Tebe, milý kolego Havlíčku !

    NPetr Havlíček - Profil | St 25.1.2006 11:36:22

    Já nevím čemu se divíte. Žijete že ve státě, kde poslanec vládnoucí strany může tvrdit, že podepsal mezinárodní smlouvu z euforie. A ze srandy tam připsal director, protože jinak tam byl jenom jako turista. No a vedení tý strany dělá jako, že to je v pořádku, tak v takovým státě je možný úplně všechno. Třeba i zaplatit za škodu 2 miliony, i když skutečná bude třeba 10-15 mililonů a ještě dělat jako "buďte rádi, že dostanete alespoň něco".

      NMiloš_Dia | St 25.1.2006 11:13:33

      Carpis:
      No a je to. Doufám, že jsi členem Klubu včelařů či Hells Angels, protože pokud jsi členem Svazu, tak níže uvedená replika by ti mohla způsobit minimálně pocit méněcennosti a vydolovat někde v povědomí černé myšlenky na téma "jsem pussy blbá nevzdělaná bez nároku na vlastní názor" v tom horším případě, v tom lepší případě na téma "pohár přetekl, vykopem je někam a delimitujeme Svaz".

        Nhraji - Profil | St 25.1.2006 11:06:00

        Carpis: no tak to je úsměvné. Ale nechejme to být. Ani tvoje svaté nadšení těm rybám nepomůže a svaz mázákonem dané hranice, co může a co ne.
        Tvoje úvahy jsou spekulace a soudit se o náhradu za to, že jsem jako zájmová organizace ztratil část členské základny, to nestojí ani za komentář ani za hlubší právnickou úvahu.
        Jako neregistrovaný sem píšeš zjevné hlouposti aniž o nich hlouběji přemýšlíš. Takže toto je moje poslední reakce na tebe.

          NRici - Profil | St 25.1.2006 10:51:40

          Kurva, nehodlám to číst celý, protože je to furt dokola. Já když na zahradě porazím strom, tak za mnou hned nakvačí nějakej zamindrákovanej ochranář, napaří mi pokutu a za ruku mě odvede do zahradnictví kde si budu muset koupit náhradní stromek a za ruku mě zase odvede na místo, kde ho musím zasadit. Proč to doprdele nejde i tady? Ať zaplatí hned za těch 9tun ryb a pak se budem soudit dál!!! Tady přece nejde jen o ryby kus za kus, ale taky práci těch lidí na brigádách při nasazování těch ryb, údržbě břehů likvidaci mršin a další nové nasazování. O škodách které zatím nejsou vidět nemluvím a o škodách ve vztahu s Dojčlandama taky.
          Náhrada škody a pokuta jsou snad dvě rozdílné věci!!!
          Dobře to napsal Miloš ve svém úvodníku.

            NG.Moolis - Profil | St 25.1.2006 10:51:19

            oprava - na jaře nemožné.

              NG.Moolis - Profil | St 25.1.2006 10:50:54

              šeptal: mám obavu že prokazování nebude nejen snadné, ale na jaře už v podstatě už neškodné. A ještě jedna věc, nemyslím si, že pes zahnaný do kouta štěká tak, jak chceš. Spíš tě pokouše. O tom, jestli jsou 2 miliony rozumnou náhradou ať rozhodnou informovaní a zodpovědní.

                Nšeptal - Profil | St 25.1.2006 10:47:43

                G.Moolis: Prokazování reálných škod nebude rozhodně jednoduché, ovšem při takovémhle postoji by se měla odkývat a s jásotem přijmout i nabídka nižší? Podle mě jsou ty 2 melouny fakt jen slabou náplastí. Právě by se mělo využít toho obecného tlaku, který teď na viníka působí, aby ještě přitlačil.

                  NG.Moolis - Profil | St 25.1.2006 10:42:44

                  šeptal: jak ty škody ověříš. Mrtvý ryby budou už dávno pryč, anebo odjedou zamrzlý s ledem. Těžkej problém, nevím jestli je přesná studie kolik ryb bylo před havárií. Studie není na týden, kdo ji bude provádět a kdo platit? Draslovka? My jako rybáři? Abychom věděli, o co můžeme po roce Draslovku žalovat? A nezapomeň ještě na jednu věc, ted se o problému mluví, Draslovka je pod tlakem. Za rok už nemusí po havárii ani pes štěknout.

                    NCarpis | St 25.1.2006 10:36:18

                    Hraji:
                    Počkej počkej, uhynulé ryby. Ale co když ČRS ztratí celou svou základnu kvůli tomu, že má vytrávené Labe. Tady soudy v obchodních sporech slyší už i na jiné věci, než na skutečně uhynulé ryby. A navíc jde právě o ten POSTOJ. Buď jsem vlezdoprdelka, kterej si ani nepšoukne (vím, jak se postavili k petici proti zrůdným regulacím všech českých řek) anebo doopravdy hájím zájmy rybářů. Tady fakt nejde o podělané 2 miliony. Ty si na povolenkách vyberou tím průměrným zdražením o 6Kč kdykoliv. Když zemědělci někdo vytráví oseté pole, tak se soudí o osivo, které se už ani nedá vyhrabat anebo o ušlý zisk???
                    Tak nebuďte tady chytří jak rádio!!! Oni nejdříve kývli Draslovce a pak se radili s MO, jestli to stačí. Snadno a rychle. ZNOVU OPAKUJI: 2 000 000 ZA TU OSTUDU NESTOJÍ!!!!

                      NPike | St 25.1.2006 10:30:49

                      Hraji: Mozna abychom si vyjasnili terminologii, pod slovem Svaz jsem myslel i MO, ktere jsou jeho soucasti.

                        Nmaxwell - Profil | St 25.1.2006 10:28:28

                        Pike:Miloš na Hrad!Plně souhlasím!

                          Nhraji - Profil | St 25.1.2006 10:28:00

                          Pike: ja se snažily MO nevím, ale bylo v jejich zájmu, aby se snažily moc a moc. Ale zkušenost z MO je taková, že při haváriiích na revírech dost často jednají pozdě, neorganizovaně a hlavně v rozporu s pravidly, takže prokazování následků havárie je velmi obtížné. Proto ta skepse ohledně vysouzení náhrady.
                          czechfly.com mě netrápí. :-))) Ano trošku.

                            NPike | St 25.1.2006 10:25:12

                            Jinak hodne se stotoznuju s uvodnikem na strance http://www.czechfly.com/

                              NPike | St 25.1.2006 10:23:58

                              Hraji: Sam vis, ze o pokute jsem se ja vubec nebavil, bo je to jine kategorie. Ikdyz po pravde jsem na ni take zvedavy.
                              A co se tyce dokladani uhynulych ryb. Zajimalo by mne, jak se MO snazily o evidenci

                                Nhraji - Profil | St 25.1.2006 10:21:08

                                Carpis: ale takhle se to přece nedá brát. Tohle je hodně naivní přístup k dokazování obsádky a už vůbec nic to neříká o skutečném úhynu a soudu je třeba doložit skutečně uhynulé ryby, prokazatelně, ne nějaký odhad od stolu. A ten je pokud sleduji zprávy 9 tun. To nebude 15 miliónů korun.

                                  Nhraji - Profil | St 25.1.2006 10:17:49

                                  Pike: ale Draslovka dostane pokutu stejně, to bude řešit ČIŽP, a myslím, že ty dva melouny pro svaz budou jen maličkost proti tomu, co dostanou od státu.
                                  A ještě něco, mě by teoreticky mohlo být úplně jedno, jak ČRS bojuje, nebo nebojuje. Ozval jsem se především proto, protože mě vadila jednostrannost pohledu na věc a minimum relevantních informací.

                                    NRobert(původní) - Profil | St 25.1.2006 10:17:14

                                    Může mi tu někdo kompetentní vysvětlit, kde se najednou vezme tolik násady? To mají MO nějaké rezervní fondy zmrazků které se najednou oživí nebo se to přiveze z Marsu nebo se to nějak vyčaruje?

                                      Nmaxwell - Profil | St 25.1.2006 10:14:52

                                      Můj celkovej dojem z toho všeho je,že tady došlo k obrovskýmu průseru a místo toho aby se viník bál co z toho bude,se bojí druhá strana,aby vůbec něco dostala.

                                        NCarpis | St 25.1.2006 10:14:16

                                        Hraji: Já vím, že není, ale násada je zdokumentovaná za posledních 15 let pořádně. Úlovky taky. Zbytek slabý odhad.
                                        Ten kdo chce mimosoudní vyrovnání (tj. Draslovka) musí nabídnout cenu. Být ČRS tak na 2 mil. zkrátka nekývnu. 15 mil. doložím čísly a začnu diskutovat. Ne že za 2 dny vezmu co mi nabízí a ještě pěkně poděkuju. Jestliže je 300 000 členů ČRS, tak by to pokrylo 6 korunové zvýšení ceny povolenek. To radši nic, než tuhletu ostudu!!!!!!