Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Jirkan | Út 24.1.2006 16:14:33

All: Ryb.svaz kývl na mimosoudní vyrovnání v celkové výši 2 mil. korun, ale Draslovka to ještě podmiňuje stažením trestního oznámení

    D.W. - Profil | Út 24.1.2006 15:29:52

    Salzman.Loni pár krát jsem tam byl na vět.kapry a bohužel nic.A sumci taky nic moc až na jednoho ke konci sezony.Taky byl bych na sr.... kdyby to tam došlo.Byl jsem se podívat někdy v řínu na štikách v Čelákovicích a bohužel tam to bude chvíli mrtvé.

      Salzman - Profil | Út 24.1.2006 15:18:48

      já myslím, že pořád jsou. Mám na řece pár míst s krásnejma štikama a asi by mi hrkli slzy do očí, kdybych je tam našel břichem vzhůru. Máme tam mezi sebou takovou dohodu, já si během roku nechám dvě nebo tři sedmdesátky a ostaní pouštím zpět a oni my za to berou a berou celou sezónu:-) Kdyby mi je otrávili, bylo by to jak kdyby mi šáhli na děti

        D.W. - Profil | Út 24.1.2006 15:13:54

        Salzman.Jezdím ještě za Mělník na sumce no tak se zvědavej.Jsou tam pěkné ryby aspoň doufám ,že jsou.

          Salzman - Profil | Út 24.1.2006 15:06:24

          jsem z Mělníka. U nás je ticho po pěšině, já osobně jsem neviděl mrtvou rybu. Hasiči ani nevyjeli na řeku, MO tvrdí že nás to nepostihlo,ale nevím co je na tom pravdy. Pod soutokem to bylo asi vážně v pohodě, ale do našeho revíru spadá i zhruba pět km Labe nad soutokem. Jezdím z práce za tmy, tak už k řece nejdu,ale o víkendu jsem nic neviděl

            šeptal - Profil | Út 24.1.2006 15:04:25

            D.W.: Mělník jsem neprohlížel, ale v sobotu jsem omrknul čelakovické zdymadlo. Po rybách ani vidu, ani slechu. Jen plavební komora napěchovaná kormoránama. 50 jich mohlo být.

              D.W. - Profil | Út 24.1.2006 15:01:36

              Nebyl se někdo podívat na Laby-Mělník jak to tam vypadá?

                šeptal - Profil | Út 24.1.2006 14:51:57

                Pike: To bude krásný pohled, jak se nasazují ryby do řeky, po které plují mrtvolky, které jsou dosud ukryté pod ledem, nebo leží na dně.

                  Pike | Út 24.1.2006 14:49:49

                  Osobne mne tento pristup neprekvapuje. V mediich jsem krome zalostneho narikani a bedovani nevidel vystup zastupnce svazu, ktery by hajil zajmy rybaru a domahal se nahrady skod atd.
                  Tento pristup je jen dalsi ukazkou lidi, co tam sedi. Hlavne ze budou penizky brzo, aspon stihnem kapriky nasadit na jaro.

                    maxwell - Profil | Út 24.1.2006 14:49:39

                    Pro podnik,který má základní jmění 150 mil kč !To je snad výsměch.Nevím kdo a na základě čeho může tak rychle vyčíslit škodu,když se pořádně neví jaká škoda vlastně vznikla.

                      Michal | Út 24.1.2006 14:45:14

                      Petr_S: právně to jde, pokud už nyní však je předpoklad, že škody mohou být mnohonásobně vyšší a ČRS se další náhrady škody nyní vzdá, pak by mohli představitelé ČRS spáchat i trestný čin, a to dle § 255a trestního zákona, pokud by škoda činila více než 500.000,-Kč

                        Petr_S | Út 24.1.2006 14:38:28

                        Jak může ČRS něco přijmout jako definitivní částku a vzdát se tak práva na odškodnění po zjištění skutečných škod?

                          Michal | Út 24.1.2006 14:34:42

                          šeptal: nechceš toho trochu moc ??? :-)

                            šeptal - Profil | Út 24.1.2006 14:25:29

                            2 melouny, to je hezká věc, ale jestli to bude na odstranění škod stačit. A pak bych rád viděl nějaký vyúčtování, jak s nima bylo skutečně naloženo.

                              hellstar | Út 24.1.2006 14:23:49

                              2 miliony je dost peněz. Takže si Draslovka je vědomá toho, že průser je veliký.

                                hellstar | Út 24.1.2006 14:08:40

                                Takže návrh na mimosoudní vyrovnání Draslovka - ČRS Kč 2 miliony. ČRS přijímá - už je to oficiální zpráva.

                                  Holátko Josef | Út 24.1.2006 13:50:03

                                  Mocipáni z Draslovky jsou mimo. Není náhodou únik jedů do volné přírody něco jako obecné ohrožení z nedbalosti? Jak by mohl jakýkoliv tajtrlík žádat stát, aby zastavil stíhání, které je povinen ze zákona zahájit. Mohlo by se sice jednat o mimosoudní vyrovnání, ale tady by musely s náhradou "škody" souhlasit všechny postižené strany ...

                                    hellstar | Út 24.1.2006 13:46:39

                                    strejka: Ano, nejde o trestní oznámení (to se nestahuje), ale nejspíš o žalobu na náhradu škody. V případě mimosoudního vyrovnání tato žaloba nepřipadá do úvahy.

                                      hellstar | Út 24.1.2006 13:45:02

                                      A docela na závěr: Draslovka není oprávněna podmiňovat náhradu škody ničím! I na to zákon pamatuje. A to ještě netuší, kolik se proti ní objeví žalob od vlastníků nemovitostí v zasaženém úseku (80km!) pro snížení ceny těchto nemovitostí. A jsem zvědavý, kdo tohle těm postiženým rozmluví! Naštěstí se celý průšvih stal v zimě, takže neotrávili koupající se děti. A to by mělo jen tak projít?!?! Dneska otrávili tisíce ryb, zítra můžou oni nebo někdo jiný otrávit tisíce lidí....

                                        strejka - Profil | Út 24.1.2006 13:44:47

                                        myslim, ze nejde o stazeni trestniho oznameni, ale o zalobu za nahradu zpusobene skody, coz uz by bylo naprosto logicke...