Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

hellstar | Út 24.1.2006 23:42:18

Tak dneska už chcípají kachny a nepochybně příjdou další vodní živočichové. To se ostatně u tak rozsáhlé otravy dalo čekat. V podstatě se konečná škoda dá vyčíslit cca za 2-3 měsíce. Je tedy minimálně s podivem, že už dnes je ČRS ochoten se smířit s mimosoudním vyrovnáním, které je vzhledem k rozsahu katastrofy poněkud, mírně řečeno, směšné. Přímo se nabízí otázka: Je to neschopnost nebo záměr? A je-li to záměr, koilk bylo nebo bude bokem? To, jestli ČRS stáhne trestní oznámení je nepodstatné. Orgány činné v trestním řízení musí ze zákona spáchané trestné činy šetřit tak jako tak. Navíc trestní oznámení ČRS nebude jediné.

    Petrson - Profil | Út 24.1.2006 23:37:21

    >> D. W. > zohledni ještě další okolnost: Dohoda je možná na papíře, ale to ještě nemusí nic znamenat. Četl jsi - splátkový kalendář, pokuta... Pokud je MŽP adekvátně osolí, primárně budou muset zaplatit pokutu, pak až dojde na Svaz. Draslovka se může začít ekonomicky pokládat, od toho je krok ke konkursu...Jinými slovy, Svaz ty prachy ještě vůbec nemá jisté. Z dohody taky může zbýt jen pěkný kousek toaleťáků.
    Dobrýho právníka a tvrdě vymáhat reálné škody. Svaz ale ne, se všemi zadobře jak ubozí žebráci...Asi si chtějí nasrat i ten zbytek členů, kteří to s nimi viděli dobře. U mě se jim to teda zatraceně povedlo. Pryč se Semenjukem!

      MrCement | Út 24.1.2006 23:36:06

      Vlada S: ale bohuzel se vyrovnava :-( . Mozna je na tom Draslovka po strance managementu lepe nez svaz - je lepe pripravena, lepe resi prusvih (teorie, neznam realne skody)

        Vláďa S. - Profil | Út 24.1.2006 23:33:16

        méďa> slyšel jsem ... ale dokud nebudou pryč ledy a neudělá se pořádný ichtyologický rozbor, a nejen ten, tak ví každý prd :-( Můžeme doufat, že to nepoškodilo bentos, neodnesli to dravci, ..., jak je te´d slyšet (teda spíš zbožně doufat), ale vzít to jako fakt pro dohodu o vyrovnání ...?????

          holis - Profil | Út 24.1.2006 23:31:08

          D.W.:Ty 2mil.jsou směšný,pokutu od živ. prostředí prožere st.správa a nejhorší je,že už ted´je s tím většina smířená(viz.TY)To je v hajzlu.....

            Vláďa S. - Profil | Út 24.1.2006 23:29:46

            MrCement> Kdyby teď někdo vytáh něco jiného než hrubé odhady, tak je kecal, a Draslovka ho rychle "sejme". Nikdo nemá, zatím, relevantní podklady, tak přeci není možno činit nějaké závěry ... vyrovnání :-(

              méďa | Út 24.1.2006 23:29:45

              Vláďa S jestli si poslouchal jak rychle mění názory že ryby přežily a potom to bude omyl a je vymalováno

                MrCement | Út 24.1.2006 23:29:12

                D.W.: je toto vyrovnani uspokojive pro rybare /pro svaz, ktery by mel zastupovat jejich zajmy/? A proc 2miliony? - odkud to cislo vypadlo?

                  Vláďa S. - Profil | Út 24.1.2006 23:27:00

                  D.W.> Jó, to prý na dnešní schůzi zaznělo ... A co přirozený výtěr? A co přírůstky vah? A co ryby, které se nikdy nevysazovaly (hrouzci, oukleje, hořavky, ...)? To není tak, že jsou to vody a ryby ČRS, ale jsou to státní vody, které včetně všech živočichů patří státu a ČRS na nich pouze hospodaří a má pečovat nejen o to, co tam vysadí. Asi to myslíš dobře, ale nezlob se, kdybych měl na takovéhle argumenty reagovat, jak to cítím, tak bych byl asi dost sarkastický! Prostě jak se říká u nás, svaz se zachoval jak totální PŘIZDISRÁČ!

                    MrCement | Út 24.1.2006 23:23:15

                    MM: prave, trosku mi chybi rozbor situace od konkurence svazu, kterou zde obcas slychavam. V pripade, ze by byla realita treba o dost vyssi, mohli by minimalne ziskat body ....... Zatim vitezi Draslovka :-(

                      D.W. - Profil | Út 24.1.2006 23:18:24

                      Pánové.Uvažujte logicky v dnešní době můžeme bit rádi že mimo soudn. vyrovnání dostaneme 2mil.Je to blbé, že to tak napíšu.A počítejte ,že dostanou určitě pokut od život.prostředí.Na Laby je další chemička a ta má vět.svinctva.Jen příklad na Labe se dává cca.4o% násady a po 3 roky se vylovilo 90%.tak,že jsme slovili více ryb než je násada.

                        MrCement | Út 24.1.2006 23:17:40

                        Zeli: jo jo Praha :-) ja to tusil ......... to tady na venkove mas za 2mega klicku 75m2 v cihle (tedy bez vybaveni).

                          Martin M. - Profil | Út 24.1.2006 22:54:17

                          80 km delka * 150 m sirka = 1200 hektaru vodni plochy (hruby odhad, treba mne nekdo opravi), ze 2 milionu to mame 1667kc/ha. Kdyby to meli byt jen ryby za 60kc/kg, tak to mame 28kg ryb na hektar. Asi pocitaji s umrtnosti jen kolem 5% nebo jinak si to neumim vysvetlit.

                            Zelí - Profil | Út 24.1.2006 22:49:56

                            MrCement:Ovšem bytu nic moc!Jinak už nám začal pracovat kyanid i na kachničkách v Poděbradech.Asi?!

                              MrCement | Út 24.1.2006 22:46:03

                              Aby to nezapadlo v plkarne:
                              Jen se trochu divim, ze se tohoto faktu nechytnou aktivni odpurci svazoveho hospodareni. Bud neni co resit a vami zminovane 2miliony mimosoudniho vyrovnani postihuji realitu a nebo je mozne, ze sli kaprici bokem a v tomto pripade bych ocekaval "utok". Nedokazi to posoudit, ale tolik kilometru reky vyrovnat cenou jednoho bytu.....

                                Vláďa S. - Profil | Út 24.1.2006 22:27:43

                                Teď jsem byl ve Zlaté rybce a tam se rozebíralo kolik je to kapříků na hektar - asi tak půl dorostence :-) Teď kecám, ale po přepočtení na hektary u tak velké řeky jako je Labe se jedná o plivnutí do moře ... :-(

                                  Cerebro - Profil | Út 24.1.2006 19:31:21

                                  taky jsem díval na primu. víte proč se stáhla žaloba? protože "kapříci už připluli" :)))

                                    méďa | Út 24.1.2006 19:09:21

                                    kluci viděli jste Primu tam jsem se dozvěděl že ta otrava není tak strašná a 2 000 000 na splátky ČRS a draslovna má jeden soud z krku zajímalo by mě jak pod ledem zjistily že je vše skoro vpořádku a hlavně kolik to stálo!!??

                                      vit | Út 24.1.2006 19:06:57

                                      Svaz stáhnul žalobu kvůli otravě na Labi a spokojí se ze 2 mil. mimosoudní náhrady škody. Myslíte že je to dostatečná kompenzace a že by se svaz měl soudit???

                                        skipi | Út 24.1.2006 18:29:04

                                        Chápete to někdo,že si ty šmejdi komunistický ještě kladou podminky.............ať žije absurdistán!!!!!!!!!!!!!!